25.tt+4 - celý den necítím pohyby. Je to normální?

24. črc 2020

Pohyby cítím pravidelně od 22tt. Jsem obézní a placentu mám na přední straně a nízko.
Dnes jsem 25+4 a pohyby jsem cítila naposledy včera. Snažím se ho rozhýbat, chodím po schodech, jím sladké, ležím v klidu s maximálním soustředěním a nic.
Prosím, uklidněte mě, že je to v těchto týdnech normální...

jjasmina
24. črc 2020

pokud si nejste jistá, jedte do nemocnice, není na co čekat

autor
24. črc 2020

@jjasmina To je v plánu, ale manžel s autem se vrátí z práce až ráno, a bydlíme na samotě 60km od nejbližší nemocnice.

chrystyanna
24. črc 2020

přesně.. ne psát to sem, ale jed do nemocnice.. Lepší být za falešný poplach, než pak....

jjasmina
24. črc 2020

Já bejt na vašem místě klidně bych i někoho poprosila, ale do nemocnice bych se dostala všelijak, mě by to za to stálo a nečekala bych.. Tady to čekání se nemusí vyplatit

theuska29
24. črc 2020

Já jsem měla až do porodu dny, kdy jsem malého vůbec necítila. Měla jsem z toho občas strach, ale další den mi to vrátil dvojnásobně. Některé maminky používají AngelSounds, dodává takovou jistotu, že tluče srdíčko. Já ho tedy nepoužívala.
Ale pokud opravdu cítíte, že to není v pořádku, tak určitě jet do nemocnice, i kdyby jste měla volat záchranku. Nemusí se dít vůbec nic, ale naopak to může mít i následek, který nechci ani vyslovit, napsat.

amazonkajanik
24. črc 2020

Zavolat rzt. Když si ji můžou volat opilci a jelita co je bolí bříško s přežrání se,proč ne vy?!

cloo
24. črc 2020

S prvním jsem je cítila velmi málo a ani později žádné velké kopy. Byl to lenoch. Teď s druhým je jich víc, ale taky žádná sláva, až teď tak od 28tt je to víckrát za den. Když jsem před 3 týdny nepěkně upadla, a potřebovala jsem, aby se hýbal, abych si ověřila/ujistila, že je vše OK, tak na just ani ťuk. Pro klid si samozřejmě na kontrolu zajet můžete, ale nezneužívala bych záchranku.

@amazonkajanik : Protože s takovým přístupem pak nejsou k dispozici opravdu potřebným. Ta záchranka tam pojede jen jako odvoz, záchranáři stejně na místě nic neudělají! Jestli si takto ospravedlňujete zbytečné zneužívání této služby, tak se nedivme, že je situace taková jaká je. Existuje přeci taxislužba! Která stejně bude potřeba na cestu domů.
Opilec si ji sám nikdy nezavolá, vždy je to nějaký "dobrák" kolemjdoucí.

zelenaesmolda
24. črc 2020

@cloo
proc "dobrak" v uvozovkach?ty bys nechala cloveka,ktery lezi na ulici jen tak byt a nezavolala mu sanitku?Jak vis,ze je opily?A jako sorry ale platime ne zrovna male castky na zdravotnim pojisteni tak nevim,proc by mela platit taxi 60km tam a zpet.
Zdravotnikum pokud se nebude neco zdat tak nahodi houkacku a do spitalu ji narozdil od taxi dovezou rychle...

amazonkajanik
24. črc 2020

@cloo omyl. Doktor může udělat předběžné vyšetření,navíc,kdyby cestou nedej bože začala mít budoucí matka potíže,mohou jí stabilizovat. Tohle není volání rzt na běžnou prohlídku, ale důvodné obavy o nenarozené dítě.
Nedávno jsem zastavila u nehody,paní to narvala do stromu(později jsem se dozvěděla,že při rychlosti 100km/h)Nepripoutana,airbagy venku,krvacela jí ruka a koleno. Jinak komunikovala. Když jsem řekla,že volám rzt,tak pán,který rovněž zastavil,že to není třeba,že je v pohodě. Než rzt přijela,začala být paní malatna. Měla totiž v koleni díru (zřejmě od klíče na zamknutí zpátečky,máme ho taky) a měla prý pretatou tepnu. Díky kalhotam,které byly obepnute a fungovaly jako komprese,neměla na místě tak velkou krevní ztrátu. Kdybych pána poslechla a odjela,tak by tam paní zkolabovala a on by buď koukal jak tatar,nebo by tam jako na potvoru už taky nebyl...

zelenaesmolda
24. črc 2020

@amazonkajanik
a ty bys hlavne porusila zakon protoze mas povinnost poskytnou prvni pomoc coz zavolani zachranky se pocita...ujeti od nehody je trestny cin ne?

amazonkajanik
24. črc 2020

@zelenaesmolda taky tak. Což,pomoc jsem nabídla,poskytla. Paní si taky původně myslela,že je v pohodě 🙄 ale když jsem viděla to auto,znám ten úsek,takže jsem jí i normálně řekla,že musela jet jak blázen. Hlavně,bez pásu. Bylo mi jasný,že jak opadne adrenalin,že přijde šok. Krční páteř musela dostat taky na frak. Jsem SDH,otec profi hasič v důchodu a mužský zdravotník. I kdyby mi tam zatancila makarenu,tak bych stejně volala 😁

zelenaesmolda
24. črc 2020

@amazonkajanik
co je SDH?Ja bych volala a pak omdlela :D

amazonkajanik
24. črc 2020

@cloo jo,k těm "dobrákům"...při hypoglykemickem záchvatu se člověk chová jak opilý a je z něj i jako by alkohol cítit ...risknete to a necháte tam diabetika zemřít? Rzt přijede,prohlédne. Když je zraněný,jede do špitálu,když ne,volá se buď PČR,nebo dzs a ti ho odvezou na zachytku.

amazonkajanik
24. črc 2020

@zelenaesmolda sbor dobrovolných hasičů 😉
Já to mám asi v krvi. Není to prvně,co jsem pomáhala a paní vypadala líp,než ti před lety. Horší je,že mě chtějí přetáhnout ke zdravotníkům. Já do sebe jehly pichat nechám, ale nedokázala bych ji dát někomu jinému 🙄 ale možná bych se naučila

zelenaesmolda
24. črc 2020

@amazonkajanik
ja vidim napis "daruj krev" a je mi spatne :D

amazonkajanik
24. črc 2020

@zelenaesmolda a jejda 😂

zelenaesmolda
24. črc 2020

@amazonkajanik
takze ja bych opravdu zavolala tu pomoc a utekla nebo aspon zavrela oci jinak by pani jeste musela krisit me :D

amazonkajanik
24. črc 2020

@zelenaesmolda tím si mi připomněla příběh,jak rodila zdravotní sestra a muž jí na sále zkolaboval. Tak prý ještě obstarala jeho a pak se v klidu vrátila k porodu 😂

zelenaesmolda
24. črc 2020

@amazonkajanik
ja kdybych nemusela tak u porodu nejsem,klidne bych nechala nekoho at to za me odrodi,hlavne kdyby sel misto me na odbery,to by mi pomohlo nejvic :D

amazonkajanik
24. črc 2020

@zelenaesmolda tak to jsi na tom stejně,jako můj chlap. Včera se ptal sestry,jestli by nestačilo,kdyby mu dala pěstí a nachytala si to do hrnecku 😂 ale je zajímavé,že mu vadí jen injekce. Jinak se dokáže sám zašít

miki19
24. črc 2020

Pro jistotu bych také volala záchranku...přesně jak píše @zelenaesmolda, platíme si nemalé částky na zdravotním a kdyby byl opravdu problém, pomůžou jí..taxikář asi těžko!! Tohle mi hlava nebere..když je těhotná a má problém nebo rodí a potřebuje se dostat do porodnice (a odvoz nemá!) proč by jako nemohla volat záchranku?! Od toho tady jsou! Nikdy člověk neví, co se může stát..

zelenaesmolda
24. črc 2020

@amazonkajanik
fuj,tak ted se mi zvedl kufr pri predstave jak si neco siju sama :D
nebo jak mi vubec neco nekdo sije bez uplne narkozy :D

amazonkajanik
24. črc 2020

@zelenaesmolda na mě taky nesmí se šitím při vědomí. Jen po tom porodu jsem to musela vydržet. A stejně mě potvora doktorka blbě umrtvila a pichla do živého. Teď naposled jsem šití taky odmítla a nakonec doktor sám řekl,že pokousani je lepší nesit kvůli možnému infektu. Hlavně po tom jsou hnusný jizvy. Na boku mám hezkou,ale zápěstí děs. Mi při prevazu frajer šití trhnul,takže se to i rozsklebilo a na to mi navazuje další z druhé operace 🙄

zelenaesmolda
24. črc 2020

@amazonkajanik
me nastesti po porodu nesili,nebylo treba.
zmenme radsi tema,zacina mi byt zle :D

amazonkajanik
24. črc 2020

@miki19 přesně. Bydlet v době porodu,kde jsme bydleli předloni,auto jsme ještě neměli,tak bych si volala rzt. A víš co,bych v ní i porodila. Do nejbližší porodnice 40km ,serpentyny,tudíž hodina cesty. U nás mi v 18:15 praskla doma voda,v 18:19 jsme vyjížděli ,18:25 jsme byli v porodnici a v 18:55 byl syn na světě 😁 už vidim,jak rodim v taxíku 😂

amazonkajanik
24. črc 2020

@zelenaesmolda hodně slabý žaludek,je je
Hele,víš jaký je rozdíl mezi okem a zadkem?
Když se jehlou pichnes do zadku,tak se rozplaces. Ale když se pichnes do oka...tak se poseres 😂😂😂

apoquel
24. črc 2020

Souhlasím s @cloo. Úplně nesnáším hlášky tipu "když si to platím tak to budu využivat ikdyz to není nezbytné". K zakladatele : nemám samozřejmě krystalovou kouli, ale snažila bych se byt v klidu, obezita, placenta na přední štěně a relativně nízký tt.... nic to nemusí znamenat. Na kontrolu bych, ale asi jela, jen tak pro uklidnění 🙂

zelenaesmolda
25. črc 2020

@amazonkajanik
tak to je dobry 😀😀

leymea
25. črc 2020

Tak jak? Uz pohyby citis?

zuzita15
25. črc 2020

@apoquel @cloo
Damy, vy ale vubec nechapete, ze jedna-li se o tehotnou, ktera ma podezreni, ze neco neni v poradku, tak muzou byt v ohrozeni zivota dokonce dva lidi a v pripade ohrozeni zivota si zachranku opravdu zavolat muzu. Kdyby pani zacala rodit predcasne v taxiku a byly komplikace, tak by to taky nemuselo dopadnout dobre - ani pro jednoho. Ja nechapu tyhlety kecy, ze si tehotna nemuze zavolat sanitku 🤦🏻‍♀️, idealne ani na porod, vzdyt o nic nejde, jen rodi. Neco jinyho je, kdyby si ji volala na pravidelnou prohlidku na utz.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru