Bio strava v těhotenství. Jak jste na tom vy?

saraca
20. črc 2022

Ahoj, chtěla bych vědět jak jsou na tom ostatní těhotné ženy se stravou v těhotenství. Nakupuji, když jsou bio potraviny ale není jich tolik a zahrnuji tak třetinu mé stravy. Jak jste na tom vy? Děkuji za odpovědi.

klokanka31
20. črc 2022

@saraca Nejedla jsem nic bio a mám dítě zdravé...🙂

jjasmina
20. črc 2022

rovněž jsem nejdela nic bio a jedla jsem prakticky všecchno bez omezení

saraca
autor
20. črc 2022

Tak to jsem klidná, protože se spousta potravin neda sehnat a kdyz uz ano tak ted za totalni gardu.

jjasmina
20. črc 2022

@saraca Klidně jez i nebio, nic se nestane 🙂

nijij
20. črc 2022

A když nekoupíš nic bio tak nebudeš jíst? Prosimtě.normslne si zajdi domonchodunkupnvsechno na co máš chuť a neřeš....

syslounek
20. črc 2022

Při starším dítku jsem se snažila jíst co nejzdravěji (domácí zelenina, žádné sladkosti). Při mladším jsem jedla vše (a hlavně denně sladkost na nervy) a přijde mi, že mladší je na tom co se zdraví a postavy týče lépe než to starší.

ferda90
23. črc 2022

@saraca Ahoj, některé potraviny kupujeme bio, hlavně bereme bio maso z farmářského obchůdků + mliko a zeleninu. Jinak se snažíme jist zdravě, ale ne úplně bio

lencaa11
23. črc 2022

@saraca jedla jsem vždy vše a dětí mám tři zdravé ..

holkaokomodra
23. črc 2022

@saraca ted na me zrovna vyskocila pres rok stara fotka, kde sedime s tehitnou kamaradkou v aute a cpeme se sushi a libujeme si jaka je to pecka, kterou vlastne taky nesmime 🤣😊 bud uplne v klidu a papkej co chces, vetsina nedoporucenych potravin byva stejne na seznamu jen pro nejake mizive riziko 😊

l01991
23. črc 2022

Mno zrovna jsem si strčila chilli pizzu do trouby a nakonec ještě přidám sýr..🤣😆😅 první syn je zdravý a tohle dítě zatím taky.Jedine čemu se vyhybam je syrove maso,jinak jím vše😃

mata2hari
23. črc 2022

Jedla jsem všechno a nejvíc hermelín 😋 Bio byla jen zelenina a ovoce od našich ze zahrady,jinak normálka..a dcera je naprosto zdravá..

martulka88
23. črc 2022

Nikdy jsem bio nekupovala, je to předražené a dle mne zbytečné... V těhotenstvích jsem jedla vše, až na některá jídla - např.syrečky, plísňáky, některé bylinky a třeba syrové maso a to nejím ani normálně.

elesse
23. črc 2022

Jim stejne jako netehotna, tj. jak to zrovna vyjde, bio nebio🙂 jen u sushi apod. jsem obezretnejsi na kvalitu

emillyhk
23. črc 2022

Většinu těhotenství mi bylo fakt zle, byla jsem ráda, že jsem jedla vůbec něco 🙈 Bio jsem trochu víc řešila, když jsme začínali s příkrmy, ale spíš při zavádění nové potraviny 😉

tridvajedna
23. črc 2022

Já bio, příp.potraviny od farmářů, kupuji v případě, že jsou dražší cca do 30% oproti konvenčním potravinám. Smysl mi to dává hlavně u mléka, mléčných výrobků, masa a zeleniny. Ale pořád lepší koupit nebio ovozel, než ho nekupovat vůbec. Rozhodně bych se nehroutila, když bio potraviny neseženeš.

te_reza
23. črc 2022

Jediný bio co jsem kdy jedla byla cuketa od sousedky ze zahrádky 🤣

fandysek_1
23. črc 2022

@saraca a co ti chybí bio?

lotosek
23. črc 2022

V prvním trimestru jsem byla na cole a piškotech, protože mi bylo zle. Pak už jsem jedla normálně vše včetně plísňových sýrů, když jsem měla chuť, na vánočních trzích jsem měla i pohárek medoviny a jednou s návštěvou i panáka slivovice. Dítě je zdravé a chytré až moc někdy.

drep
23. črc 2022

Obecně jím dost zdravě, ale bio jen něco. V těhotenství jsem jedla ultrazdravě a fakt jsem měla třeba sladké tak třikrát celkem za toho třičtvrtě roku, ale opět bio jen něco.

lucie_1986
23. črc 2022

Mela jsem to podobne jako ty 🙂

kometkak
24. črc 2022

Jez to co doteď.. Není třeba nic měnit.. jen vyřaď alkohol.

trilien
25. črc 2022

Niečo bio, niečo nebio. - Rovnako, ako pred tehotenstvom.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru