Byla jsem zklamaná z pohlaví dítěte - je to normální?

lucijan11
14. lis 2013

Včera jsem byla na velkém utz a i když jsme si nejdřív s manželem říkali, že si necháme překvapení, tak jsme to nevydrželi a nechali si říct pohlaví. Problém byl v tom, že jsem se nezdravě upnula na to, že budeme mít kluka a zbláznila jsem s tím i manžela a byla jsem si jistá, že to "cítím" nebo jak to říct, že je to prostě kluk, už jsem o něm i tak mluvila a holčička mě ani nenapadla. No a dr řekl, že vidí stydké pysky a že je to tedy s největší pravděpodobností holčička. Vím, že jsem měla v tu chvíli být stejně ráda jako kdyby to byl ten kluk na kterého jsem byla prostě připravená, ale v tu chvíli mi to úplně vzalo vítr z plachet a ač se za to stydím, tak jsem byla v tu první chvíli prostě zklamaná a když jsme vyšli z ordinace, tak jsem měla na krajíčku a na chodbě už jsem začala bulet a řekla jsem to manželovi ☹ ten mi řekl, jestli jsem normální ať jsem šťastná, že čekáme nejspíš zdravé miminko (což je doufám pravda, utz dopadl dobře i všechna vyšetření doteď), že on je šťastný i za holčičku i za kluka a že se těší, že bude mít dvě princezny a já takhle blbě reagovala, samozřejmě má pravdu a uvědomila jsem si to skoro hned, jen zkrátka ten moment překvapení z toho, že něco stopro čekáte (což je samozřejmě blbost) a ono je to úplně obráceně. Dneska už jsem v pohodě, hrozně se na malou berušku těším a všechno a ani na vteřinu by mě nenapadlo, že bych ji třeba chtěla méně nebo tak, ale nejhorší je že teď si to vyčítám, že jsem takhle reagovala a že ona to ví, že jsem říkala že jsem zklamaná a bulela jsem a že si může myslet, že ji nechci, nebo že ji nemám ráda, což je samozřejmě nesmysl ☹ stalo se Vám to některé? fakt se za to stydím a docela mě to trápí

tarra27
8. pro 2014

@zuzik22 my máme dvě holky a plaujeme zkusit nejspíš třetí mimi...naprosto te chápu, my u tchyně a švagrové neustále poslouchame jak chlap ma zasadit strom, postavit dum a splodit syna...kecy kecy kecy....

Máme dvě holky a holky jsou šťastné....vyhrají si lip ne kdyby to byla holka a chlapeček....navíc tatinkove tíhnou a nejsou tak prisne na holky jako když maji syna....pokud mas první dceru bud rada ze druha je taky neb k sobě budou mít vždycky blíž než kluk a holka....jednou si spolu pokecaji o chlapech a o všem o čem se s chlapama mluvit nedá....a je to lepší varianta než dva kluci si myslím, neb holky ted me ukamenuji co mai jen kluky, ale dcera za tebou přijde vždy a víc drží s mamou.....samozřejmě z psychologického hlediska se říká ze kluk a matka je silně pouto atd,ale na rovinu, najde si babu a ta bude upřednostňovat vic svoje rodiče.....často to tak bbyva....kolikrát za prarodiči přijede syn a kolikrát dcera?? Jak často si zavolá máma s dcerou a máma se synem??

A i pro děti je mesi stejne pohlaví......

Navíc časem si můžete pořídit ještě jedno a bud bude mazel král a bude mít tři dcery 😉 a nebo bude mít dvě dcery a syna....

A ohledně lítosti, chápu te...taky jsem mela dojem chvilku ze jsem zklamala.....ale holka přijde k tatovi sedne si mu na klín a obejme ho a ver mi, roztaje.....snese ji první poslední.....ty holky to s téma Tatama umí.....

Min týden jsem psala, naše řekla jak miluje tatu tatu moc miluje tatínka a můj muž mel slzy v očích a já taky.....

Na kluky jsou pode me přísnější a nemazli se s nima tak jak s holkama..... 😉 protože z něho kus byt chlap a často se slyší at ho nerozmazlujes......u holčičky at přijde v jakémkoliv věku vždy ji bude chránit i bránit a mít pro ni náručí otevřenou nechci psát vreleji ale jinak ne tak tvrdé....protože holčičky jsou slabší a oni je chrání.....

tarra27
8. pro 2014

Dva kluci po sobes vyhrají lip než holka a kluk a dvě holky taky....

Samozřejmě i kdyz budete mít holku a kluka zase se naučí od druhého pohlaví něco.....

Každé ma svoje výhody....

Ale na ostatní se vykasli. Za tebou budou tvoje dei jezdit....vyprdni se na na chytraky....

palomitacheca
8. pro 2014

@zuzik22 no jo, ty dotazy pred porodem, to je taky sranda... 😀 ja uz mam vymysleny, ze tohle tehotenstvi verejne oznamim pratelum a znamym pres FB na Stedry den. Termin porodu tam nedam, misto toho pridam fotku z 1.UTZ a vic se k tomu nebudu vyjadrovat 😀 kdo je vsimavy, tak se muze podivat na datum porizeni fotky, pripadne na predpokladane datum porodu podle mereni. Z tech ostatnich budu mit srandu, ze se nechali nachytat 😀 za co jsem ale rada, tak vzhledem ke 2 detem se nas po svatbe nikdo neptal "kdy bude dite?". Co tak ctu diskuze, tak to holky dokaze taky poradne stvat...

zuzik22
8. pro 2014

@tarra27 Tak tohle bylo vyčerpávající a dodalo mi opravdu hodně sil a povzbuzení. Velmi děkuji!!! asi se ve mě nahrodil vztek i smutek za reakce okolí a nechala jsem se vyvést z rovnováhy...S mužem jsme o tom mluvili a to samé jsme si říkali, že si spolu snad více vyhrají. Pak si více pokecají o svých "problémech" a budou třeba více držet s námi. Když to převedu na manžela a jeho vztah k mamince, tak jsem zatím nepoznala hezčí, ale maminka mu před 4 lety umřela na rakovinu a to se ani nedožila Pavlínky ☹ Tchán se stará jen o sebe a vnučky si moc nevšímá...Takže manžel vlastně zůstal v kontaktu s bráchou, ale jako rodina už moc nefungují...
Manžel ten je právě pyšný, že má na cestě druhou holčičku a ještě se chlubí, že umí dělat holky 😀

zuzik22
8. pro 2014

@palomitacheca Tak to máš dobrý plán. 🙂 O nás to vědí jen nejbližší a chtěli jsme se u stromečku vyfotit s bříškem a pod to napsat, že máme ještě jeden stále nerozbalený dárek. 🙂 Vidíš, to mě ani nenapadlo, že jsou lidi tak všímaví a lezou lidem do soukromí. Mě by asi nenapadlo se ptát, kdy budou mít mimčo. Když jsem věděla, že se o něj někdo snaží.neptala jsem se a čekala, že nám to někdy sami řeknou a taky, že jo. Prostě, co člověk sám nemá rád, nebude dělat druhým 🙂

palomitacheca
8. pro 2014

@zuzik22 tak to máš taky krásný plán, snad vám to vyjde 😉 někteří jsou prostě strašně vlezlí, asi se jinak moc nudí, tak musí řešit ostatní... taky by mě nenapadlo se někoho ptát, kdy už si konečně pořídí dítě, nebo že mají "chudáci" zase holku... v dnešní době, kdy je čím dál vzácnější otěhotnět bez pomoci a mít možnost bez komplikací donosit dítě, by se za takové otázky měli stydět. I když to třeba není myšleno ve zlém, tak podobné dotazy a komentáře dokáží ublížit... zrovna mám v okolí pár kamarádek, které se snaží otěhotnět, už takhle mají z toho nervy a do toho se jich začne někdo blbě vyptávat... 😖

tarra27
8. pro 2014

@zuzik22 pokud manžel nemá maminku o to víc je rád, že má holky....zní to divně, ale myslím si, že se v nich uvidí....a počkej, čím budou starší, tím silnější pouto budou spolu mít..... 😉 přijdou, popusinkou a on roztaje...vidím to na svem mnželovi...a pro deti je to fakt lepší, když jsou sejne pohlaví....a vůbec holky....naše jsou partačky....i jen tak se pusinkují že chtejí....když jedne kapeme do nosu, druhá chce aby ji sestřička držela za ruku a naopak....delají si malá....mají nádherný vztah.....

terezapetrova
8. pro 2014

@zuzik22 naprosto Te chápu, myslenky na to, ze jsem v necem zklamala napr narodilo se mi nemocne dite a ja jsem tedy zklamala jako matka jsou a jsou strasne a pochopit te muze zas jen ten kdo byl alespoň v trochu podobne situaci jako Ty, jini to nepochopi to tak proste je. i když vim, ze Tve téma jine. preju Ti at mas zdrave deti a Tve myslenky, které skutecne chápu brzy hodne vymizi nebo třeba zmizi uplne 😉

zuzik22
9. pro 2014

@terezapetrova Moc děkuji za příspěvek. Už je mi určitě lépe. 🙂 Hodně mi pomohli holky tady na diskuzi. Kamarádky mám daleko a jak jsem psala nechtěla jsem to řešit přes mobil. Já jinak moc do diskuzí nepíšu. teď jsem se překonala a čekala jsem hodně negativních názorů, ale je vidět, že nás ženy toho hodně spojuje 🙂Přesně jak píšeš. Není nad to, když jsou děti zdravé. Nevím, proč mě to tak rozhodilo. Nikdy jsem taková nebyla.Jsem ráda za každý den a vážím si všeho, co mi život nabízí i s tím špatným. Proto jsem se sama v sobě nedokázala vyznat. Ale všechno zlé je pro něco dobré. Opět jsem zjistila, že jsem nemohla potkat lepšího partnera. Měl pro můj výkyv pochopení a dlouze o tom se mnou mluvil a opět mi dokázal, jak moc nás miluje. 🙂

zuzik22
9. pro 2014

@tarra27 Tak to je moc hezké. 🙂 Snad to bude u nás aspoň podobně. Zatím mi dcerka dává pusinky na bříško a ukazuje mi, jak se miminko v bříšku koupe a dělá hají. 🙂 Holky budou mít mezi sebou odstup 2,5 roku. Jak je máte mezi sebou vy?

tarra27
9. pro 2014

@zuzik22 ono je to normalni....milujhes svého může a chceš pro neho to nejlepší...a od rodiny taková reakce je na ránu.....to te v první chvíli hodně mrzí.... 😉

Kašli na ne 😉 vsak az budou mít sami, třeba pochopí.....

tarra27
9. pro 2014

@zuzik22 my máme 14mes....ale 2apul je super....když by byly o 8 let,je to hodně....si myslím....ale záleží na povaze ditete.....sestrenka ma holku a kluka a holčička je klidna,moc hodna,pomáhá....

Dva a pul je super....heled a bude někdy krize, na to se příprav - ty nevyspala,obě te chtějí, tak si pak sedni,každou potul z jedny strany ;) my pokud budeme mít ted,pokud bych otěhotněla,tak od mladší bychom měli o dva a trictvrte roku...a od starší o cca 4.....

Me taky bylo líto poslouchat od manželovi sestry kecy o synech....a i jsem si přála druhého syna,ale dnes bych neměnila a na rovinu,i kdybych si mohla vybrat,chci dvě holky po sobě jak to mám....to uvidis pak časem sama.....oni to ti nahoře dobře zařídili, vše ma svůj důvod 😉

zuzik22
9. pro 2014

Věřím, že určitě bude krize. Jak píšeš, budu je muset pomazlit a sama se dát do klidu. Vzpomenu si na tebe!! 😉 Nám taky třeba švagr dává najevo, jak je pyšný, že má syna a pořád naši Pavlínku kritizuje...Z toho důvodu jsem se se setrou přestala skoro stýkat a když se vidíme, jsem ráda, že on sedí u pc a nešímá si ho.Co slovo to perla. Jeho synáčka se nikdo nesmí ani slovem dotknout. Tak si říkám, co z malého bude...Ale to už je jiný příběh. 🙂 A plánujete třetí miminko? 🙂
@tarra27

tarra27
9. pro 2014

@zuzik22 me švagrová nemusí ale na oko dělá ze ano a po straně si rypne.....taky me to mrzí......i proto chápu....ze staršího syna taky roste....vše může od mala včetně byt zlý na děti....a maji s nim problemy.....na me porad něco maji....škoda slov. Moc se nevidame a me to nevadí....naopak. Než ty komedie vždycky....

terezapetrova
9. pro 2014

@zuzik22 je super, ze se cítíš lepe a ze mas takového super partnera 🙂 drz se 🙂

babickamary
1. bře 2016

Ja jsem od dvou kamaradek slysela podobny pribeh. Rikaly, ze byly opravdu zklamane. A jsou to chytre a citlive holky, zadne povrchni slepice, jak casto slysim na adresu tech, co to resi. Ja sama to mam jinak-chtela bych kluka ale z manzelovi rodiny daleko do historie vsichni delaji prvni holku, tak se k ničemu neupinam. Ale ty kamaradky jsem utesovala, ze to dite jeste hodnekrat pociti, ze rodice zklamalo. Dulezite na tom je, ze tato zklamani materskou lasku nemohou narusit a radosti, ktere rodicum udela je mnohem vice. Myslim, ze je normalni, kdyz to zazije uz v brichu. Ja si nekdy nemuzu pomoct a jsem na sve male v brise nastvana kdyz mi je cele dny blbe. Ale teho radostneho teseni a priprav je mnohem vice 🙂

lucka1400
3. kvě 2016

@lucijan11 mám úplně to same.vždycky jsem chtěla holcickua tak ještě než jsem otěhotněla,jsem byla přesvědčena,že ji mít budu.nyní jsem v 19 TT a můj doktor mi řekl na vcerejsim utz,ze to tipuje na chlapečka, ale hlavu za to nedá.v té chvíli mnou projelo zklamání a při odchodu z ordinace jsem propukla v plac.když jsem pak volala pritelovi,byl ze me hotovej,ze snad nemyslím vážně,že placu.jenže on to pochopit nikdy nemůže,protože už 2 děti ma,holku a kluka.mám neskutečné výčitky svědomí,ze se rouham a jsem nevdecna,tím spis ze už mám po jednom spontánním potratu v 9 tydnu.nenavidim se za to.když kolem vidím kamarádky,který jezdí po klinikách a daly by cokoliv za miminko,dala bych si pár facek.samozřejmě se na prcka těšim,ale nějak si toho Kloučka k sobě neumím představit.ještě nemám po genetice a tak porad doufám,ale kdyby se cokoliv stalo, tak si tyhle svoje myšlenky a pocity nikdy neodpustim ☹

obyvatelka
18. kvě 2016

Teda holky, jak to tady čtu, tak jsem za Vás nasraná na to okolí....jak si někdo může vůbec dovolit komentovat, jaké pohlaví nosíte pod srdcem? manžel by si taky více přál holčičku, mě je to jedno, jelikož mám za sebou 2 potraty a i když mám konečně prosperující těhotenství, tak pořád prožívám hrozně moc strachu, jestli je s prckem všechno v pohodě, že mi je nějaké pohlaví úplně ukradené, hlavně aby bylo mimčo zdravé, to je jediné, na čem mi záleží. Já pohlaví vědět nechci, manžel by chtěl, tak mu asi udělám radost a pokud bude melouně spolupracovat, tak si to pohlaví nechám zjistit. Ale už teď vím, že okolí nebude vědět ani jména, ani pohlaví!!!! ať si z toho klidně všichni sednou na prdel, je mi to šumák. Ať si zvykají na to, že NÁM do těhotenství kecat nebudou. Jsem dost rázná a zkusit na mě někdo podobné kecy, se zlou se otáže. Ale aspoň si je všechny rovnou vychovám, že to bude tak, jak chceme my jako rodiče, a ne 😀 držte se, ať jsou všechna mimča zdravá, to je to nejdůležitější 🙂

nelushka1
16. čer 2016

Nejsi jediná 🙂 My s přítelem jsme si přáli kluka a každy mi říkal že to bude určitě kluk a kdyz jsem byla na ultrazvuku tak nam bylo vzdy receno ze to bude holka. Byli jsme z toho oba dva zklamaní (přítel víc), ale řekla jsem mu, že hlavní je to když to bude zdraví ( bála sem se hrozně že by mala mohla mít epilepsii :( moje sestra jí má už od 4let a ted ji je 24let). Ale už je to v pohodě 🙂 Přítel se s tím smířil a je rád že budeme mít zdravý miminko 🙂

evab.
16. čer 2016

Jo tak toto téma se mě taky dost dotýká 🙂 měla jsem vždy vysněnou holčičku a když nám řekli, že to bude kluk, taky jsem byla zklamaná. U druhého už jsem s klukem počítala a dělala jsem si z toho i srandu. A taky že máme druhého kluka 🙂 tam už to ale takové zklamání nebylo, převážila hned praktičnost, budou dědit oblečení, podobné hračky, nemusíme řešit že budou v jednom pokoji. Nyní si už neumím představit, že bych měla holku a ty moje dva raubíře bych nedala ani za nic. Ale je fakt, že reakce okolí jsou někdy na pěst. Tchyně, ač zlatá, se mě až do porodu ptala, zda to skutečně bude kluk a teď je to její miláček. Nicméně v okolí se setkávám s reakcemi, že druhé dítě je "opět" kluk a kdy dáme konečně tu holku. A bohužel mi tak nějak všeobecně přijde, že z holek je společnost poprděná, ale kluk je prostě jen kluk. Nad holčičkama se každý rozplývá. Takže mě už i řeči, kdy bude ta třetí holka, dost vytáčí. V dnešní době je fakt skoro zázrak, že se vůbec dítě podaří, mam spousty kamarádek co maj mimčo po ivf, tak by snad mělo být fuk co to je, hlavně že je miminko zdravé. A řeči okolí jsou někdy dost netaktní a hloupe

osicenka
16. čer 2016

Nečetla jsem ostatní příspěvky, ale já jsem to měla naprosto stejně, jako bys to psala za mě, akorát že opačně, strašně moc jsem si přála holčičku a na utz byl chlapeček, když jsme vyšli z ordinace taky mi ukáply asi dvě slzy, ale pak jsem je hned zahnala a říkala jsem si, že hlavně když je mimi zdravý a je jedno, co to bude. A od té doby co se syn narodil si to maximálně užívám a ani jedinkrát mě nenapadlo, že bych si říkala, že škoda, že nemám tu holčičku, naopak už si ani neuvědomuju, proč jsem ji vlastně tak moc chtěla a taky že i kdyby druhé mimi jednou měl být chlapeček, tak že mi to absolutně vadit nebude. Já si myslím, že tohle se prostě stává, jen to třeba někdo nepřizná 🙂

evab.
16. čer 2016

@osicenka přesně, ani já už vlastně nevím, proč jsem tak moc chtěla holku. Občas mě to sice i napadne, ale už je mi to fuk. A být třetí, tak chci taky kluka.

denousek
16. čer 2016

mě prvni bylo jedno.... a bylkluk.... druhe jsem samože chtela holčičku do páru a trošku jsem byla zklamana to jo je to divnej pocit... nedá se popsat ... ale nedalo mi to a šla do třetiho rikam treba se holčička podaří a taky že ano 😵

nerreidda
16. čer 2016

Uplně tě chápu. měla jsem to stejně...ani ve snu by mě nenapadlo, že bych měla mít kluka. Upla jsem se na holku ( asi díky ségře, která měla holčičku první) a po utz s pindíkem jsem dva dny bulela. Když si to připomenu, tak je mi hrozně a taky jsem se malému hned po narození omluvila 🙂 U druhého jsem doufala v tu holku, ale po vteřinovém zaváhání jsem to pustila z hlavy a už ně to ani nijak netankovalo, že není holka. V tu chvíli jsem byla šťastná za kluka a hlavně zdravého ( riziko Dawna 1:57).

pralimka
16. čer 2016

Já byla skálopevně přesvědčená o holčičce, po konstatování dr, že si to myslíme všichni, ale má pindíka jsem zůstala jako opařená. Krve by se ve mě nedořezal (ještě, že odběr krve byl před UZ). Asi celé 3 hodiny potom, jsem zvládla fňukat a naříkat, jak to není fér, že já chtěla holčičku a je to kluk (mužský z toho měl teda radost největší). Dokonce, když nás po cestě z vyšetření oslovili nějací studenti ohledně darování nějaké koruny na bůhví co, tak jsem na ně hystericky vysartovala, ať mi dají pokoj, že jsem teď zjistila, že je to kluk! Muž naštěstí můj výkyv hormonů bral s humorem... Teď už jsem s tím smířená a dokonce rozhodnutá z prcka udělat příští léto pořádného frajera s pirátkou na hlavě... Nicméně, 7.7. jdeme na druhý velký UZ a jsem odhodlaná se zeptat znocu, jestli je to kluk 😀 Smířená jsem s klukem a nejšťastnější jsem, že je to mrně hlavně zdravé... ale já se naděje nevzdám!!! 😀 Možná až porodím a bude to naprosto nezvratitelné 😀

anonymka789
27. únor 2018

Holky, mám ten samý problém :( včera mi řekli, že to bude asi kluk, jestli se tam teda nic neplete a já jsem z toho hooodně špatná. Včera jsem to obrečela a myslím, že to nebylo naposledy. Jsem už ve 36tt. Holčičku nám potvrdili dvakrát a dvakrát kluka. Je to pro mě hodně těžký. Manžel je mi velkou oporou. Ale nemyslim si, že mě chápe. Přejeme si holčičku a celkově vypadám na holčičku. Je to těžký :( :( omlouvám se za román. Je mi jasný, že mě odsoudíte, jak jsem praštěná a buete psát, ať jsem ráda, že je to zdraví a že na pohlaví nezáleží - každá si přeje mít to, co si přeje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru