Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

nukyna
15. únor 2017

@milovnikkoni Jestli chceš kojit a zároveň dokrmovat flaškou tak doporučuji flaštičky od Medely. Tahle flaška nekazí sací reflex. Já jsem kojila oba kluky najednou a pak je dopucnula touhle flaštičkou. A musím říct, že sem se poradně rozkojila až doma, holt domácí pohoda je domácí pohoda. A být tebou tak bych se snažila kojit oba, kdyby nešlo najednou tak na střídačku aby nebyl jeden odstrčený. Přece jen u kojení nejde jen o mlíčko, ale i o kontakt😊. Ale hlavně z toho nedělej vědu a zařiď si to tak aby to vyhovovalo Vám třem😎

zelva78
15. únor 2017

Jestli vám můžu trochu poradit,tak odsavat mlíko se musí s max.2h odstupem,i když odsajete málo,je to důležité pro stimulaci a mléko se totiž tvoří s odstupem klidně až po třech dnech..... takže věta typu 2ml za celý den....takhle to mlíko ztratíte úplně....prostě se musí odsavat ve dne v noci co 2h a až se trochu rozkojite tak po 3h....a samozřejmě přikládat mimco a hodně jíst a pit.....trvá to ale jde to

kaczenka2
15. únor 2017

@zelva78 Děkuji za radu 🙂

tanapa1
15. únor 2017

@zelva78 jj, je to tak. Já tak fungovala asi 2 měsíce abych měla dost mlíčka, protože holky si sami dost nevytáhli tak jsem ještě potom vždy odstříkala a dokrmila je z láhve.

klarape
17. únor 2017

včerejší kontrola opět v pořádku ... akorád doufám, že ten výtěr co mi už po druhé dělali byl poslední 🙂 ...jinak se klucí krásně dorůstají takže mají odhad oba dva něco přes 2,3 kg takže paráda ..další týden opět kontrola a ze třech týdnu do předpokládaného porodu už prý jenom dva .... a to mi dr. ještě řekla že kdyby se jim nechtělo, že jim pomůžou tak nevim no

petacejk
17. únor 2017

@klarape Bezva 🙂 Už se nám prckové pěkně váhově srovnávají. Jsem zvědavá, kam až to s tím 25.3. dotáhneme 🙂

klarape
17. únor 2017

@petacejk já už je moc dlouho nosit nebudu vhledem k tomu, že mi řekli že mě nechají max do 38+0 což znamená do 11.3 🙂 ... a do toho mi začli natíkat nohy což sem do tetka vubec neznala

mamka37
18. únor 2017

dobre ranko všem maminkam dvojcatek, těhulkam samozřejmě taky 🙂 sice uz syna mám ale s dvojcatkama to bude premiéra 👶👶 tak bych na Vás měla pár dotazů.

kupovaly jste kojící polštář s předstihem když jste dopředu nevěděli jestli budete kojit? využily jste ho i v tehu jako oporu pro spaní?
a měly jste přímo ten dvojceci ?

po příchodu z porodnice , používaly jste když byli ještě mimisci ještě malinci jednu , nebo mělo každé mimi svoji postylku ?

kolik jste kupovaly latkovych plen.
latkovat nebudu , bylo by to jen pod hlavičku, do kočárku, na ublinknuti a tak ....

jakou měly dětí velikost když se narodily ?

za odpovědi děkuju.
čekáme dvě holčičky a já,manžel i velký brácha 👦uz se na ne 👭neskutečně těšíme 🤗😍

petacejk
18. únor 2017

@mamka37 Moc blahopřeji 🙂 Já mám zatím miminka v bříšku, taky holčičky, tak odpovím jen částečně. Ale třeba to pomůže. Kojící polštář už nějakou dobu mám, ten velký od Matýska, zatím na něm spím a doufám, že ho využiji i na to kojení 🙂 Pro začátek počítáme jen s jednou postýlkou, protože je v ložnici málo místa, ale druhou už máme složenou v budoucím dětském pokojí. Pleny jsem podědila, cca 25 ks, to prostě musí stačit. Podědila jsem i většinu oblečení, jen pár dvojčátkových kousků jsem si pro radost koupila tady. Zrovna včera jsem to třídila, připadá mi toho hrozně moc, tak jsem zvědavá, jak to pak bude ve skutečnosti. Nejvíc mám cca 50 a 56 (často to taky uvádějí jako 0-3 nebo newborn), pár kousků pro nedonošence a pár větších, ty budu dokupovat podle toho, co se osvědčí.

luckamb
18. únor 2017

@mamka37 ahoj, ja mam dvě holci ky, narozené 34+6. Měly 2.2kg a velikost 44,48. 50 byly obří.
Polštář mam přímo ten dvojceci kupovany s předstihem na bazaru. A je luxusní. Jsem ráda, ze jsem do něj šla i za tu cenu.
Postýlky mají holky každá svojí. Jedná je zivejsi, druhá řada spí. Rušily by se.
Latlovych plen mam cca 50 a je to tip top 😂😂😂😂
A gratuluji a přeji at vydrží v bříšku co nejdéle

mamka37
18. únor 2017

@luckamb moc děkuju. ještě bych se zeptala jakou mas tašku na kočárek? budeme mít tfk. a ta originál taška této značky je na mě strašně plocha. já potřebuji nějakou objemnější. ten dvojceci kojící polštář jsem si právě včera našla taky na bazarku a asi si ho hnedka taky vezmu. postylky máme koupené dvě ale říkala jsem si že by začátku mohly být holčičky spolu, kdyby tak byly klidnější ☺ jak to bude nejlepší zjistím az v praxi. ja mam nejmenší velikost zatím 50. v nejhorším pak narychlo dokoupim. děkuji za odpovědi a příjemný den 🌼

mamka37
18. únor 2017

@petacejk
ahoj. už jsem se rozhodla že ten polstar koupím taky. stejnou značku co ty. mě zatím břicho moc neprekazi , spím bud tak na poloboku☺ nebo i přímo na břiše a mě ani miminkum to nevadí. ale když už ho budu mít, tak se s ním zkusím naučit spát. postylku bych měla představu taky ze začátku jen jednu. taky nemáme místo navíc. oblečení mam nejmenší 50. snad budem obě rodit co nejpozději a menší číslo nebude zatím potřeba. ja mam zatím obě holky standardních 😄 rozměrů. ptala jsem se už jedné maminky , zeptám se i tebe. jakou máš v plánu kupovat tašku na kočárek? nebo už ji mas ?

petacejk
18. únor 2017

@mamka37 Já mám holky taky zatím normálně veliké (prý) a když ještě chvíli vydržíme, tak snad budou ty 50 akorát 🙂
Tašku máme originál k easywalkeru, taky není nijak extra velká, ale já jsem prcek, tak by mi možná objemnější i dost zavazela. Ale je pravda, že taška pro mě byla vedlejší a nijak moc jsem ji nezkoumala, dvojčátka budou moje první děti, takže až praxe ukáže, co jsem v přípravě zanedbala ...
Jinak ten polštář pod břicho nedávám, ani by se mi tam nevešel ... ani mezi nohy se moc neosvědčil, už to bylo moc vysoké a kyčle bolely ještě více, ale pod hlavu je pohodlnější než klasika ... Ale toto asi záleží na tělesné konstituci.

mamka37
18. únor 2017

@petacejk my nakonec objednali kočárek tfk. hned druhým favoritem byl právě easy walker. taška vím jak vypadá. já potřebuju nějakou bytelnou. jsem ráda vybavená na každou situaci , tak všude vždycky všeho tahám moc. ja uz syna mám, tak mám představu co tam všechno budu muset vtěsnat. jo a ještě k plenkam , psala jsi myslim ze máš 25 - to mi přijde málo i na jedno. ale určitě to nechci vnucovat svůj názor 😊 ja měla na malého bud 30 nebo 40 uz si to nepamatuju. a využila jsem všechny vždy. luckamb psala že má 50 a vychází ji to šulnul 😉

petacejk
18. únor 2017

@mamka37 Díky za tip, plenky kdyžtak dokoupím a jak to tak čtu, tak spíš śkoro určitě 🙂. Ale připadá mi už teď, že jich je hrozná hromada, kterou není kam dát a netuším, co s nimi budu dělat ... ostatně, to moc netuším obecně 😨

mamka37
18. únor 2017

@petacejk já přesně jak ty někdy před 6 - ti lety jsem si říkala že co jako s takovým počtem plenek 🤔 ? ale na kurzu nám řekli nějaký doporučený počet plenek , těch 30 nebo 40 , už nevím. a pak jsem ještě dokupovala. vyuzijes je pak na vše. zpočátku na tvé rameno proti ublinknuti po kojení, do postylky, do kočárku, sedačky , zavinovacky pod hlavu miminka, kdyby se poblinkalo až to není na prosteradle atd., ja dávala čistou plenu i na prebalovak , v létě když jsou parna tak i na prikrytí místo perinky, na boudicku kočárku proti slunci, až jsou větší na utreni slintani, utrpení pusinky po jídle , když jsou malinci tak místo osusky po koupání... když už se chodilo na nočník a nepovedlo se tak na vysušení uz opravené louže, aby mi malý do toho neslapl a tak... je spoustu využití ☺ úplně jsem se teď do těch dob vrátila 😊 a nezapomeň že my musíme počítat krat 2 ! a máš hromadu špinavých a do toho peres žehlis ... 😉👍

pavlapavlapavlapavla
18. únor 2017

Ja teda nevim jestli bych utirala plenkou pocuranou zem a pak utrela tou samou ikdyz vypranou pusinku nebo dala pod krcek. Ja jich mela koupenych 25 - v podstate jsem pocitala jen pod hlavicku kocar a postylka a zavinovacka. Na koupani mame osusky. Dostala jsem jeste asi 20 ks a vubec nevyuzivam. Ted jen pouzivam kolem krcku u jidla a na piti a slintani. Je fakt ze peru porad dokola, ale tovim asi 20 plinek. Pouzivam i brindacky takze asi tak 😊

luckamb
18. únor 2017

@mamka37 tak tašku na kočár mam originál PegPerego 😉

mamka37
18. únor 2017

@pavlapavlapavlapavla milá pavlo ☺ plenky jsem na zem dávala až když byl malý velký 😉 a neměly jiné využití . význam slova bryndacku znám 😊 taky jsme ho používali 😉👍

pavlapavlapavlapavla
18. únor 2017

proc hned tak z ostra .. 🙂 ... ja jen ze pouzivam plenky jen u mimi pod hlavicku a krcek a ted u devitimesicnich jen pod krcek + bryndaky. Nemyslim si ze je potreba nejak moc latkovych plen. Tak jen tak.

mmaajjaa
19. únor 2017

@mamka37 Kojící polštáře jsem měla dva, jeden klasický, tzv podkovu jsou používala do postele na ležení ( tu jsem měla už u syna) a pak ten kojící polštář pro dvojčata a byl super, byla jsem za něj hrozně ráda, že jsem ho pořídila. Holky se mi narodily 34+1, měli 2,2 kg z nemocnice jsme odcházely, když měli skoro 3 kg a vel. 50 jim byla velká, ale zachránilo to pár menších kousků a ohrnuté rukávy, prala jsem pořád. Látkových plen jsem měla 40 + 20 ještě takových větších plátěných po mém taťkovi a ty jsem používala nejvíc, byly super. A pak u nás frčely bryndáky, těch jsem měla asi milion a stále byly v prádle (u syna jsem je nepoužívala skoro vůbec). Postýlky jsme měli dvě, máme patrový RD, takže jednu v obýváku, druhou v ložnici, cca 4 měsíce spaly holky v jedné) dokud se tam vešly, nejdřív narovno, potom do úhlopříčky, pak už měla každá svoji v ložnici. Občas mi usnuly v obýváku na dece na zemi nebo v autosedačce, kam jsem je dávala po krmení na odříhnutí.

mamka37
19. únor 2017

@mmaajjaa děkuju za tipy ☺

nada3
19. únor 2017

Ahoj, mam dvojcata kluky. Za sebe muzu napsat, ze ja mela v obehu asi 10-20 plinek a patery oblecky a prala jsem kazdy druhy den ( ale plinek jsem mela spoustu od tchyne podedene). Koupili jsme i susicku a byla jsem spokojena. Hned suche a plinky krasne nacechrane. Postylky meli kluci kazdy svou, ale mame dost mista. V kuchyni jsem mela jednu starsi velkou, kde byvali kluci pres den oba. Ale az kolem roku se zacali ve spani lisit, jak pise pani vyse, takze jsem je i rozdelila do svych pokojicku, aby se nebudili navzajem. My sli domu kolem 2kg, takze ty 50 jim byli taky velky. Ale jak pisu, ja mela vzdycky par kousku, ktere jsem prala dokola. Hodne jsme toho meli z Tesca, maji tam casto slevy na detske oblecky. Polstar jsem nekupovala, davala jsem um. Drzim pesti.

mosquito
19. únor 2017

@mamka37

zdravím a gratuluji ke dvojčátkům 🙂
Já měla ještě před porodem kojící polštář my best friend pro dvojčata. Ale přišla jsem k němu náhodou zadarmo. Dlouho jsem nakonec tandem nekojila. Nakonec jsem si zvykla brát kluky jednoho po druhém a tak je tomu doteď.
Na spaní jsem nepoužívala nic. Snažila jsem se ležet co nejvíc na levém boku, ale nejpohodlnější to pro mě bylo na zádech. I bez čehokoliv se mi leželo fajn 🙂

Kluci byli v jedné postýlce do cca 3 měsíců, kdy jsme je dali do jejich pokojíčku a každého do své postýlky. To už byli v postýlce v zavinovačkách natěsno, tak to byla nutnost.

Já chtěla látkovat, takže jsem jich koupila kvanta, ale s naší spotřebou i bez látkování se takových 50-60 plen hodí. Pod hlavičku je dávám skoro všude a když kluci neblinkají, pořád slintají. Ze začátku byla denní spotřeba dost velká, teď už je to lepší, ale i tak jsem ráda, že mám vždycky kam sáhnout 🙂

Kluci se narodili 32+5 a nosili 50. Ztráceli se v tom. Byla jsem s nimi přes 3 týdny na neonatologii a pak narychlo něco málo objednala přes net, tuším, že to byla velikost 44 a ta jim už sedla hezky a to měřili 44cm a 47cm.

🙂

mamka37
19. únor 2017

jak vás tak holky čtu tak asi budu muset dokoupit ty 50. pár jich mam, původně jsem chtěla kupovat vše az od 56 ale něco jsem kupovala i z bazarku a tam mi právě maminky přibalily právě i ty menší. jsem typ ze mám rádsi všeho víc i kdyby se to nestihlo vynosit. když se mi narodil syn měl vel.56. holčičky v bříšku odpovídají velikosti kterou by měly mít, tak záleží jak spolu vydržíme dlouho a jestli se narodí v termínu nebo s předstihem ☺ tak to nechám asi osudu 😇

kaca0505
19. únor 2017

Ahoj holky,je tady někde maminka co čeká dvojcatka z ústeckého kraje?

mamka37
19. únor 2017

@mosquito ahoj.diky za odpovědi 🙂 mým cílem je zkusit holky sladit a všechno mít dvojmo at uz kojení či spinkani . ale je mi jasné že to může zůstat jen u mých představ a ze budu ráda že jsem ráda 😊 postylku bych taky ze začátku chtěla zaplnit jen jednu ale pak si říkám jestli to pro děti nebude těžké když je najednou od sebe oddělim ? ikdyz druhá bude hned o jedno vedle . ale přece... jak na to tvé dětí reagovali ? nebo to proběhlo úplně přirozeně? ze měli najednou každý svou postylku ? určitě nechci prat denně tak plinek i bryndacku nakoupim velkou zásobu. no a o te vel. 50 příp. i menší uz jsem psala, tam mam zatím velké mezery 😉 mám v plánu velké donosene holky 🤗

mosquito
19. únor 2017

@mamka37 taky jsem měla v plánu mít velké donošené kluky. V úterý jsem ještě byla v práci, ve čtvrtek mi začala odtékat voda a v neděli šli akutní sekcí 😀
Řekla bych, že přechod do postýlky každý sám byl bezproblémový. Až teď se začínají "rušit" - mají spát a oni se na sebe klidně řehtají a nejraději by si přelezli. Tak jako v postýlkách se třeba na dece nenasmějí. To je spíš křik, když se zalehnou, píchaj si do očiček nebo se tahaj za uši 😀
Bryndáky používám až od cca půl roku, kdy jsme začali s příkrmy. Za mě tedy nejhorší koupě, protože jak je to na suchý zip, tak si to pořád tahají dolů. Chci vyzkoušet ty přes hlavu, ale mám takové hezké, sváteční 😀 😀 😀

mamka37
19. únor 2017

@mosquito donosene holky jsou z nadsázkou, je mi jasné že je to přání každé maminky ☺ a beru to tak že jak to ma byt tak to prostě bude a já se přizpůsobím 😊 ze přechod do vlastních postylek byl bez problémů slyším ráda ☺ ja jsem na sluneční na syna měla taky sváteční do kočárku a ž ff hafo obyč bryndaku na druky . na jídlo potom takové ty gumové zakončené nevimcim. nevím jak to napsat , taková kapsa do které to nechtěnē jídlo rovnou odpadavalo. a ještě jsou dobrē takové ty jakoby pláštěnky i s rukavama a igelitem až do pasu. uvidíme. ja budu asi spoustu věcí resit až za pochodu 😉

mamka37
19. únor 2017

slintani ...ne sluneční ☺ píšu z mobilu a t9 me neustále přetváří něco co nechci 😐 ale jsem rychlejší a zpětně to nečtu..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru