Čerstvé těhulky - jaké máte příznaky?

jani2013
21. led 2015

Ahoj holky, jsem poprvé těhotná (dnes 5 +0) a tak nějak nemám pocit, že bych měla příznaky. Místo únavy spíš nespavost, místo apetitu nechutenství a jak jsem měla citlivá prsa, tak mám pocit, že to odeznívá. Stejně jako žaludek na vodě - taky mi to přijde o dost lepší.
Ne, že bych chtěla zvracet od rána do večera, ale mám obavy. Včera jsem byla na UTZ, podle Dr. vše v pořádku, nejsem si ale jistá, jestli se to pozná dle jednoho vyšetření (bez srovnání hodnot). 😒
Tak se chci zeptat, jak jste na tom vy? 😉

marsrutka
14. únor 2015

@palmolivka pročpak? co se s tebou děje?

smirda
14. únor 2015

@kackarebicerova Angelsounds je takový poslouchátko na bříško, můžeš poslouchat, jak mimču buší srdíčko. Takže na netu jen koupit, stáhnout bohužel 🙂.https://www.modrykonik.cz/angelsounds/

smirda
14. únor 2015

Dneškem jsem načala 6. týden, zatím mi nic není, jen trpím na zaražený větry a cítím, že začínám být protivná 🙂. Čekám, co ještě přijde 🙂. Jo a mám pekelný hlad, ale pomáhá mi zdravá strava - zelenina, celozrnný pečivo, pořádný bílkoviny...

soda365
14. únor 2015

já si ještě nejsem těhotenstvím naprosto jistá. K doktorce jdu ve středu 18.2 dopoledne a teprve potom to budu brát jako hotovou věc. My jsme se s manželem o miminko snažili, ale vůbec nemáme tušení, kdy se to mohlo povést. Mám opravdu hodně nepravidelný cyklus a od vysazení antikoncepce (září 2014) jsem sama od sebe neměla menstruaci ani jednou). Poslední MS jsem měla po vyvolávačce 5.12.2014 (tehdy jsem dostala od doktorky léky - Clostilbegyt a Utrogestan) no a jelikož jsem myslela, že se to zase nepovedlo, tak jsem šla 20. ledna na kontrolu (protože test byl negativní) - doktorka mě projela UTZ a nic tam nebylo - a tak jsem dostala další injekci vyvolávačky s tím, že to do 14 dnů dostanu. Jenže já to nedostala, myslela jsem že už to musí přijít, protože mě píchalo v podbřišku a měla jsem citlivější prsa. Pak jsem se chtěla objednat na další vyvolávačku, ale moje ségra mi řekla, ať zkusím další těhu test (to bylo 10.2) a ten test byl pozitivní (ne nějaký duch, ale úplně jasné dvě dálnice) od té doby jsem zkusila ještě dva testy od GS Mamatest, jeden obyčejný od Clearblue a i ten digitální Clearblue test (všechny řekli jako výsledek pozitivní a ten digitál dokonce udal hodnotu 3+) (tzn., že podle toho digitestu bych byla nejméně v pátém týdnu těhotenství).Nemám popravdě tedy vůbec představu, kdy jsem mohla otěhotnět (jestli je to tedy pravda). Chtěla bych se z těchto výsledků už jen radovat, ale zároveň mám strach aby to i přesto nebyl planý poplach a já neměla třeba cystu nebo mimoděložní těhotenství.
Od doby, co jsem si udělala testy cítím pořád citlivá prsa, bolí mě občas v podbřišku a někdy mám pocit takové podivné kovové chuti v puse.

Snad je to doopravdy těhotenství. Tolik bych si to přála.

soda365
14. únor 2015

Jo a omlouvám se všem, že jsem tu napsala takový román, ale už jsem se s tím potřebovala svěřit a tak to ze mě prostě takhle vyskočilo.

palmolivka
16. únor 2015

@marsrutka No spíš se bojím že to miminko v pořádku nebude, co jsem všechno prodělala tak nejsem optimista... ale to všechno až po ultrazvuku, to budu vědět víc...

rainbow_x
16. únor 2015

Já mám bolesti břicha, celkem dost nevolnost, ale nazvracím..jídlo potřebuju nejlíp ještě v posteli 🙂 a bolí mě prsa, ale hrozně.

rainbow_x
16. únor 2015

@soda365 Ahojky, já pěvně věřím, že těhotná opravdu jsi. Doktroka nemusela vůbec nic vidět, taky jsem byla u gynekoložky - nic neviděla a já těhotná už byla 🙂 já bych se spíš bála, jestli mimču nějak neublížila ta vyvolávačka..

junkka
16. únor 2015

Vyvolavacka nijak neublíží, spis i pomůže k udržení těhotenství 🙂

soda365
16. únor 2015

@junkka fakt pomůže vyvolávačka udržení těhotenství? To jsem v životě neslyšela, ale vzhledem k mojí situaci by to bylo super 🙂 jdu k doktorce ve středu (tudíž ještě 39 hodin). Do té doby asi umřu strachy, bojím se, aby to mimčo bylo v bříšku dobře a nebylo to mimoděložní těhu (kvůli píchání v podbříšku, ale bohužel jen na jedné straně).

junkka
16. únor 2015

Nejsem si tím jista na 100%, ale už jsem to tu četla mockrat. Ze to vůbec ničemu nevadí, pokud je člověk tehotnej 😉

bejby2706
4. bře 2015

Nazdarek holky, ja to zjistila pred dvema tydny ze jsem tehotna. K dr jdu az 10.3. tak doufam ze bude vse v poradku. Boli me bricho jako pri ms, jinak mi nic neni, tak mam docela strach jestli je vse v poradku. Snad to dobre dopadne.

a1211
9. bře 2015

Ahoj holky, mě vyšel poz.testík před 2 týdny, jsem po IVF, na ultrazvuk jdu až příští týden. Ze začátku jsem měla bolavá prsa, ne nijak moc, ale citila jsem to. Týden na to už dnes nic necítím, prsa nebolí, jen hrozně hlava, jinak vůbec žádné příznaky. Test je ale krásně pozitivní, čárka skoro silnější než kontrola. Mám mít strach, že je něco špatně, když mě nic nebolí? Týden je moc dlouho do ultrazvuku a mám strach.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru