Chcete vědět, jestli to bude kluk nebo holka?

lenus202
7. lis 2013

Zdravím všechny, zajímalo by mě kolik z vás si chce nechat nebo nechalo říct pohlaví miminka? Chcete vědět co to bude nebo to bude překvapení i pro vás? 🙂

romcovaklarka
7. lis 2013

Poprvé jsem se nemohla dočkat, až to budu vědět, podruhé jsme se rozhodli pro překvápko. Byl to krásný zážitek v obou případech - u prvního ultrazvuk s výrokem "je to kluk jako buk" a podruhé porod a "maminko, máte holčičku" 😵

roma_ka
7. lis 2013

Necháme se překvapit 🙂

helcenka
8. lis 2013

My jsme si to nenechali říct ani u jednoho těhu, všichni si klepali na čelo, že v dnešní době si to říct nenecháme, tak jsme divný. Nebo nám nevěřili, že to nevíme, a prý že jim to jenom nechceme říct.

zzuzinda
9. lis 2013

My si to taky nenechali říct ani u jednoho mrňouse🙂 U prvního jsem byla od začátku přesvědčená, že je to kluk a máme Adámka a druhé těhotenství bylo úplně jiné a já měla pocit, že je to slečna a je to Barunka. Jen jsme museli hlásit už ve dveřích, že nechceme vědět pohlaví. A holky v práci (jsem sestřička na gyndě a chodím na kontroly teď i v těhotenství k nám) pořád vyzvídaly, co to je, i na doktorech. Akorát v prvním těhotenství mě jeden doktor nas...: řekl to kámošce, co čekáme.

maybe72
9. lis 2013

Nenechali jsme si to říct ani u jedné dcerky, početí a těhotenství byla velký zázrak a radost zároveň, takže mi fakt bylo úplně pumpička, co nosím pod srdcem... Manžel tajně doufal v holčičky, ale ve finále u porodů byl vždycky tak dojatý, že mu to taky bylo jedno...
Mezi námi děvčaty, pohlaví miminka je to jediné příjemné vzrůšo, které na porodním sále čeká, tak proč se o něj připravovat předem, ne 😉 Vždyť je to přece fuk, jestli holka nebo kluk, hlavně že je na světě a je zdravé, ne?

mysicka_lb
9. lis 2013

Já jsem to z doktora páčila snad už od prvního ultrazvuku, kdy mi samozřejmě ještě nic říct nemohl. Oba jsme si moc přáli holčičku.... takže teď máme alespoň dost času připravit se na chlapečka🙂. Už máme vybrané i jméno a říkáme mu tak nejen my, ale i naši rodiče a kamarádi. Přijde mi mnohem lepší mluvit o Vašíkovi než o "tom miminku". Také už od začátku můžu koukat jen po výbavičce v modré barvě, představovat si život naší rodinky za pár let a vyhýbat se v hračkářství všem regálům s panenkami, které holt přijdou na řadu až příště🙂. Nedokázala bych to nevědět a moc nerozumím lidem, kteří se rozhodnou pro překvapení.... Ale je to samozřejmě jejich věc.

misaskul
9. lis 2013

My měli u prvního dobrovolné překvápko a ten zážitek na porodním sále, když nám řekli, že je to kluk, na ten jen tak nezapomeneme. Teď v druhém těhu jsem zase pro změnu chtěla vědět, jaké to je vědět, co tam dole nosím, tak jsem pohlaví znát chtěla, manžel ne, tak na první ultrazvuku mi řekli holku, kterou jsem tušila, protože mé druhé těhotenství byla absolutně jiné než první. Manžel se rozhodl znát pohlaví až na druhém ultrazvuku, takže nakonec jsme holku měli potvrzenou oba.

gosa22
4. pro 2013

myslím, že je lepší to vědět...je úžasný maličké do bříška oslovovat, mluvit na něj jménem, které jste mu vybrali...to malé si vše bude pamatovat 😉 náš malej při znělce Sama doma zbystří a nehne s ním ani nejoblíbenější hračka...prostě si ji pamatuje, jak jsem na to koukala v těhotenství, když jsem musela odpočívat a ležet
nechali jsme si však info o pohlaví pro sebe, věděli jsme to jen my dva...pro zbytek světa to bylo překvápko 🙂 uznáváme názor, že ten maličký človíček má být první, kdo bude znát své jméno, ne tisíc lidí okolo, ještě než se narodí ☹

anetka1701
4. pro 2013

Chtěla jsem to vědět u obou dětí. Moc moc - co nejdříve :o) U obou jsem měla z toho, co jsem se dozvěděla obrovskou radost a těšila jsem se na obě dcerky :o) Jestli budeme mít ještě jedno miminko, chci to vědět taky. O tom "nechat se překvapit" jsem ani chvíli nepřemýšlela :o)

kajovaevicka
4. pro 2013

Já obdivuju každého, kdo se nechá překvapit. Já sama to nevydržela a ani jsem nechtěla... od začátku jsem toužila oslovovat miminko jeho jménem🙂 I u druhého si to necháme říct🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru