Chci nastoupit na MD 7 týdnů před porodem

modroucka
22. kvě 2018

Ahoj všem!
Jsem prvorodicka.. vždycky při kontrole u doktora dostávám papír kde jsou u mne dva termíny porodu, jeden podle menzes což je 27.9 druhy podle ultrazvuk což je 17.9 o 10 dnů dříve.
Takových zápisu už mám 3 a všude je to stejne.
Ted mi jde o to ze chci nastoupit na mateřskou dříve kvůli stresující práci. Nemocenskou nebo dovolenou si brát nechci. Mne by víc vyhovoval termín 17.9, a ze bych sla koncem července což je 7 týdnu před , jenže když mne doktor napíše 27.9 , ten odchod je až v srpnu.
Když jsem se jednou doktora ptala jeste úplně na začátku tak mi řekl ze v překážce už mám datum 27.9 a jako to nebudou měnit.
Můžete mi prosím poradit jak mám postupovat?
Děkuji!!

barussska1
22. kvě 2018

Tak jdi 8. tydnu pred. To ti vychazi na zacatek srpna... s tim stejne nic nenadelas.

modroucka
autor
22. kvě 2018

@barussska1 ale ja nechápu proč nemůžu mít teda termín 17.9 na papíře do Prace vždyť nebudu ukazovat v práci teh.prukazku

raduushka
22. kvě 2018

To bohužel asi záleží na doktorovi :-/ mě se termíny liší o pět dní a moje dr bere ten z UTZ a podle něj taky budu nastupovat na MD. Ale i když by mi doktorka brala ten podle MS tak bych s tím taky asi nic nenadělala.

blahova_andrea
22. kvě 2018

datum dle utz dostává přednost a tím se pak řídí vše okolo. nevíš jaká pravidla a nařízení musí dr. respektovat. o deset dní s tím prostě hýbat nejde. na mateřskou můžeš 8 týdnů před TP, tak jdi co ti maximum dovolí. těch pár dní už asi nehraje tak velkou roli, ne? kdyby ano, tak bys zvažovala i jiná řešení

raduushka
22. kvě 2018

Ale v podstatě jde jen o tři dny. když budeš mít termín 27.9. tak na MD můžeš nastoupit 8 týdnů před, což je 2.8. když nastoupíš 7 týdnů před 17.9. tak to vychází na 30.8. Takže vlastně nechápu co řešíš 🙂

modroucka
autor
22. kvě 2018

@raduushka řeším to ze termín podle utz je o 10 dnů dříve a chtěla bych odejít co nejdřív

modroucka
autor
22. kvě 2018

@blahova_andrea ja mám pravé ale termín podle utz 17.9 což je o 10 dnů dříve a ten by mne vyhovoval o dost více než termín 27.9 pro dřívější odchod

modroucka
autor
22. kvě 2018

@raduushka vás bere podle utz a můj podle mesicky ikdyz už tři utz v radě mám termín o 10 dnů dřív proto to fakt nechápu :/

blahova_andrea
22. kvě 2018

@modroucka tak to taky nechápu. u všech kamarádek co vím, tak přednost mělo datum dle utz. to druhé už se pak ani nikam nepsalo. postupně se psalo už jen to jedno a tím se vše řídilo :-/

raduushka
22. kvě 2018

@modroucka To chápu ale píšeš že by jsi chtěla jít o 7 týdnů dřív při termínu 17.9. to vychází na 30.7. Při tom druhém termínu (27.9.) by jsi mohla jít o 8 týdnů dřív což je 2.8. Takže tam máš rozdíl tří dnů. Většina doktorů bere termín podle UTZ takže taky nechápu proč ten tvůj to bere takhle, ale pokud se s ním nepůjde domluvit tak s tím asi nic neuděláš.

rebe
22. kvě 2018

Jediná možnost, kterou máš, je upřímně lékaři říct, proč chceš nastoupit co nejdřív, a jestli by ti to mohl vypsat podle data z UZV. Jemu je to jedno, tak jako tak je mateřská dána počtem týdnů, ať už nastoupíš kdykoliv. Ale pokud to on odmítne, nic nenaděláš.

modroucka
autor
22. kvě 2018

@raduushka jasne no, a co ale ohledně peněz přece je výhodnější odejít 7 týdnu než 8 před? Nebo se pletu .. moc to neznám 🙂

modroucka
autor
22. kvě 2018

@rebe ano mate pravdu zkusim se s nim proste domluvit , přece mne přijde normální ze by mi mohl napsat dřívější datum podle utz když je to rozdíl až 10 dnů, dekuju

rebe
22. kvě 2018

@modroucka Výhodnější finančně to určitě není, protože mateřskou budeš pobírat pořád stejnou dobu, ať nastoupíš 8, 7 nebo 6 týdnů předem, čím dřív nastoupíš, tím dřív ji dobereš a začneš čerpat rodičovskou, která je zase pořád stejná částka. Ale čím dřív nastoupíš, tím dřív přestaneš dostávat plat, který je vyšší než mateřská.

lachtanice86
22. kvě 2018

@modroucka jako ve výsledku. Ppm se pobírá 28tydnu, je na tobě kdy na ni nastoupis. Jestli 6 nebo 8 týdnů. Jediný rozdíl je v tom že dřív přestanes dostávat normální mzdu. Zatímco ppm je cca 70%platu. Ale pokud píšeš ze je to kvůli stresu tak ti o peníze asi nejde

modroucka
autor
22. kvě 2018

@lachtanice86 jako chtěla bych samozřejmě oboje i penízky i práci bez středu ale vsechno mít nemůžu proto moje pohoda je samozřejmě důležitější než penizy..

modroucka
autor
22. kvě 2018

@rebe jasné už je mi to jasné ,penizy nejsou tak důležité jako moje pohoda , jen ted asi musím vyřešit jak se s nim domluvit, ať napíše termín podle utz ať mužů odejít co nejdříve

raduushka
22. kvě 2018

@modroucka Peníze budeš mít pořád stejné a navíc můžeš nastoupit 7 týdnů před porodem a klidně přenášet nebo porodit o pár týdnů dřív. Takže v podstatě je to jedno. Ale já osobně bych byla radši že doktor bere pozdější termín, už kvůli vyvolávání porodu kdyby se miminku nechtělo podle UTZ. Prostě mi příjde lepší vyhnout se vyvolání a nechat malému delší čas na rozmyšlenou :D

modroucka
autor
22. kvě 2018

@raduushka Jj to určitě , souhlasím, ale ten pozdější termín mám v prukazce
A ten termín do prace se bude psát na zvláštním papíře a do průkazky se nekouka , proto tam muže vlastně napsat i toho 17

lachtanice86
22. kvě 2018

@modroucka tak to je jasný. Pohoda je nejdůležitější.

brokovich
22. kvě 2018

Tohle jsem taky řešila, ale nepodařilo se mi dopídit, co je pro mudra závazné. Můj třeba mění TP jen, když se utz od pm liší o víc než týden. Je to asi teda individuální a jak radí holky, nejlepší bude vysvětlit mudrovi důvody, proč by se ti hodilo "nastoupit" podle utz termínu.

j.a.n.i
22. kvě 2018

@modroucka Nojo, ale pak je celkem pochopitelné, proč ti to nechce napsat podle toho druhého, chce aby mu to sedělo s tím, který máš uvedený v průkazce.

maru1989
22. kvě 2018

@modroucka Když by Vám počítal termín 27.9. a šla jste 8 týdnů před termínem, tak je to skoro stejně, jako kdybyste šla o 7 týdnů dříve od toho 17.9..

martaskaaa
22. kvě 2018

@modroucka ahoj, ted jsem se na to ptala, ja mam podle posledni MS 21.9. ale podle utz to vychází asi 26.9., tak jsem se ptala a pry to budou pocitat od toho 1.screeningu co jim vyšlo v centru, a tam je 24.9.,pry nejdriv můžu jit 31.7. tak pujdu asi od 1.srpna no...

modroucka
autor
22. kvě 2018

@maru1989 jasné no jenže ja a manžel asi chceme abych odešla co nejdříve (méně stresu) to znamená 8 týdnu od 17.09, proto bych radši brala tento termín

modroucka
autor
22. kvě 2018

@martaskaaa ja bych taky sla nejpozději 01 srpna proto jako když mi to nenapíše od 17 ale 27 tak je to vlastně nejdříve 02 srpna no .. podle 1.screeningu jsem měla 17.09

martaskaaa
22. kvě 2018

@modroucka podle me by to melo byt podle toho utz jak pisou ostatni a ne posledni ms..ja ji taky uplne normalne mela treba jednou za 2 měsíce, takze kdyby se to melo ridit fakt podle toho, tak to absolutne nebude sedět 😂

sobist
22. kvě 2018

Datum podle MS je orientační, bere se ten podle UTZ, takže podle tohoto data ti dají i mateřskou (těch 6 nebo 8 týdnů). Já si třeba vybrala zbytek dovolené a byla jsem doma o nějakých 12dní dřív. Ostatní, co znám, měly prostě nemocenskou. Pokud jde tolik o stres, myslím, že se těch pár peněz dá oželet, otázkou je, jestli ti pár dní opravdu uleví - já jsem práci už moc neřešila. Udělala jsem, co se chtělo, ale víc jsem se tím netrápila (ale nevím, co děláš, a jestli to jde i u tebe, že jo).

modroucka
autor
23. kvě 2018

@sobist dělám v bance s klienty náročnější klienti (mám portfolioklientu o které se musím starat) a bohužel za me nemají stále člověka ..
taky jsem vždy myslela ze ultrazvuk rozhodne kdy bude porod, proto doktora nechápu

gabrolo
23. kvě 2018

Jediné co je na výběr je 6-8 týdnů před porodem, na tom asi nic nezměníš, pak už je volba podle doktora. Tak v tom případě si vezmi na chvíli tu dovolenou a bude alespoň v klidu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru