Co jíst a pít v těhotenství? Prý se nemají pít bylinky

rrk
16. říj 2007

Ahoj holky, jsem těhotná cca. 5 týdnů a nemám žádný zkušenosti, chtěla jsem se zeptat co jíte a pijete v těhotenství. Slyšela jsem že se nemají pít bylinky tak aby jsem nepila něco co by mimču uškodilo. Děkuji za rady

many
16. říj 2007

ahoj,já jsme četla,že se mají pít ovocné čaje a stolní vody,nemělo by se prý moc sladit - sirupy,... jinak si vařím meltu,ta je zdravá a dobrá i pro těhotné a kojící matky,ale piju i coca colu - sem tam,kamarádka je taky těhotná a poradila mi to na nevolnost,když je jí zle od žaludku,napije se a její fine,já to piju jen tak sem tam,jinak se prý nemá ani káva,ale moje další kamarádka je v patým měsíci a normálně pije rozpustnou

rrk
autor
16. říj 2007

Děkuju Many, koukam že jsi taky v začátcích. Jak to prožíváš? To je Tvoje první těhotenství?

many
16. říj 2007

jo,jo,mám nízký tlak,tak se mi pořád motá hlava a žaludek už mě moc nebolí,zatím nezvracím 😉
však si v nastavení nastav,data kdy jsi měla poslední měsíčky,.... samo se ti budu ukazovat v kolikátým seš týdnu 🙂

rrk
autor
16. říj 2007

Aha tak to jsem nevěděla, dík. Já se tady ještě tak nevyznam. Já naštěstí taky nezvracím, ale divně mi je. Hlava se mi taky motá ale neni to ještě tak hrozný.

many
16. říj 2007

holky hodně v těhotenství trpí na nízký tlak,to jsem četla v knize 🙂 a doufám,že to nebude trvat dlouho,protože ty motáky,to je hnus 😀
Odkud jsi? 😉

kacka.va
16. říj 2007

Já taky piju své jedno ranní kafe. Doktor řekl, že těhotenství není nemoc a pokud nepiju 3 kýble denně, tak je to v pohodě.

rrk
autor
16. říj 2007

Já jsem z Mostu (Severní Čechy), koukam že Ty z Olomouce to je sakra kus cesty 😀 . Už jsi byla na ultrazvuku? Já jdu příští týden tak jsem zvědavá a doufam, že bude všechno v pohodě.

sisstin
16. říj 2007

já jsem jedla a pila všechno 😎 , co jsem chtěla 😎 jen alkohol ve slabé míře..tak jeden vinný střik s colou týdne 😎

many
16. říj 2007

rrk - já jdu až 6.11 už se moc těším 😀 doufám,že bude vše v pořádku 🙂 teď mám neschopenku - měsíc bez vycházek 😉 dělám se dřevem,tak mě nechají celý těhotenství doma a od listopadu budu mít vycházky od rána do večera 😀

vlnka1
16. říj 2007

Holky, je pravda, že s bylinkama by se to nemělo přehánět. Já například piju denně mátový čaj, pomáhá mi na trávení a při bolestech hlavy. Jinak pít určitě hodně neperlivé vody (perlivá nadýmá), ovocné čaje jsou taky dobré. A myslím, že když se to nepřehání, tak se občas může i nějaká kola nebo kafíčko 😉

Jinak já jím normálně, jak jsem byla zvyklá dřív. Mám štěstí, že miluju ovoce a zeleninu, ale nevyhýbám se občas ani sladkému a tučnému 😀
Neměli by se jíst snad jen zrající sýry a různé pomazánky a saláty s majonézou (kvůli listerii) - ale já je miluju, takže občas taky zhřeším. 😉

Když se nic nepřehání, tak se může téměř všechno 😀

Jinak hezké těhulkování 🙂

rrk
autor
16. říj 2007

Holky děkuju za rady, teda s těma salátama to bude horší, já je totiž taky miluju 🙂 .
Many - ten měsíc bez vycházek je blbej,ale až budeš mít vycházky to bude lepší co 😀

morusa
16. říj 2007

Holky, určitě bych doporučila obzvláště v začátcích hodně špenátu a brokolice,obsahují kyselinu listovou, která je proti rozštěpu 😉

many
16. říj 2007

tak je fakt,že od té doby co jsem těhotná tak sýry nejím,mám strach z té listeriozy nebo jak se to píše 🙂 a četla jsem,že se nemá jíst hlavně niva - tu miluju a hermelín,prostě jak píše vlnka - ty zrající ☹
jinak to jsem tady psala holkám i na jíným tématu,že uklidňuje žaludek - bylinkový čaj - heřmánkový,mátový a meduňkový

lu777
17. říj 2007

holky, já si se žaludkem fakt užila skoro 6 měsíců.. doporučuju polívky všeho druhu, jsou zdravé a lehce stravitelné a mají dost tekutiny 😉
jen si toho nedělejte moc, mně se vždycky změnila chuť a pak jsem dělala druhý den zas jinou 😀
jinak super je při slabosti nebo při rozblázněném žaludku Nutridrink - energetický drink s minerály a vitamíny, prodávají v lékárně. mě kolikrát "zachránil", když mi bylo slabo a žaludek byl slabý. dá se vypít všude, třeba vestoje v tramvaji 😅 a za chvíli dostanete šťávu do žil 😅

berry07
18. říj 2007

Ahoj! Jé many, ty jsi na tom přesně jako já loni! Mám totiž dcerku 28.5. 07 Jo, pamatuju si, že jsem se mohla touhle dobou utlouct po mandarinkách, jablkách a žervé. Máma mi řekla : udělej si VÝVAR a už jsem letěla, jen jsem si to maso představila. 😀
JINAK: bylinky nee !!! Nemá se rozmarýn, po bazalce vás může bolet hlava a v žádném případě šalvěj - vůbec v ničem, ani v bonbonech, pastilkách...(je pro plod moc nebezpečná), na bolení v krku jen kloktat slanou vodu - fakt to zabírá ! Ani moc zeleného a černého čaje, pila jsem vodu a litry roibos...
Mátu dost těhulek pije, ale ve dvou knížkách mám, že vhodná není - ono totiž silným mátovým čajem se člověk může trochu zfetnout, tak to asi může ohrozit i to pidimimi....
many - nevolnosti odezněly po 3. měsíci...Ahoj!

jandalinka
18. říj 2007

Ahoooj!Já jsem tedy dost opatrná a určitě celé těhotenství se vyhýbám zrajícím sýrům,jako je niva a hermelín.Ale už se hrozně těším až porodím a dopřeju si smažený hermelín s brusinkama 😅 .
A co se týče bylinek,tak to jsem konzultovala s léčitelkou,s paní v Herbě a četla knížky a v žádném případě bych nedoporučovala v začáku těhotěnství MÁTOVÝ čaj,vyvolává porod a hlavně čistí tělo,takže může dojít k potratu.Nechci strašit,ale slyšela jsem to z různých stran.Já piju nyní maliník a předtím jsem se vyhla všem bylinkám na které jsem byla zvyklá a hlavně i zelenému čaji,který hodně čistí tělo.Pila jsem ovocné čaje s jahodníkem a směs namíchanou s herby,kde byl kontryhel,meduňka,třezalka,....

sius
18. říj 2007

Ahoj holky, no vy jste tedy vzorny🙂
Ja normalne jim velmi zdrave, ale co jsem tehotna, mam chut na samy hnusy. Zeleninu do sebe absolutne nemuzu dostat. Ovoce jen trosku. Rika se ze telo si rekne co chce...tak nevim🙂

lenkazdenek
18. říj 2007

Holky já teda pokud žaludek dovolil jedla vše 😎 Akorát jestli máte sklon k otokům tak se vyhýbat rajčatům,houbám,minerálkám a perlivím vodám jinak se vám v těle bude zadržovat voda. Jo a na bylinky bacha,na některejch směsích mám dojem že na kašel a průdušky je přímo napsáno nevhodné pro těhotné a kojící ženy

petra.v
18. říj 2007

Ahoj holky 🙂
bylinky jako takové by se v začátcích těhu neměly,ale pokud na nich přeci jen ulítáváte tak prodávají sypaný čaj bylinkový přímo pro těhotné ženy.Mám ho doma a občas ho piji.Jinak já zezačátku těhu pila gravimilk vanilkový,je to moc dobrý nápoj a má spousty vitamínků.Cola by se moc neměla,ale všeho s mírou.Jinak skoro celé těhu piju neperlivou vodu, čaj černý, ovocný...cappucino,.Kafe prý taky nevadí pokud ho nepijete litry no a co se týká jídla tak já vždycky jedla vše a tak je to i v těhu akorát třeba omezte hermelín, nivu, syrečky apod...i když neříkám že sem si to během těhu taky nedala.Jinak ovoce, zelenina to je jasný....no a na čem ulítávám tak je čokoláda a jiné sladkosti,ale to jsem jedla vždy takže v tom jen pokračuji.Nijak se zbytečně neomezujte a kor když jste zvyklé jíst vše...naopak co tělo žádá o to si řekne 😀 tak pěkné těhulkovství maminy 😅 pá

terezkaaa
18. říj 2007

Tak já jsem tu stravu popravdě až tak moc v těhotenství neřešila,jedla jsem to,na co mám chuť, ale to neznamená že jsem se cpala hamburgrama, hranolkama a pod-to jsem nejedla nikdy.Jedla jsem hodně zeleniny a ovoce,kterou miluju, takže to nebyl problém.Strašně jsem ulítávala na rybách a masíčku a zrající sýry jsem si taky dopřávala, páč jsem na to měla šííílenou chuť.Na to jsem se ptala mý mudr a řekla mi, že nebezpečný by to mohlo být, až pokud bych jich snědla denně 10 a víc.Tak jsem jí věřila 😉

mysinka
19. říj 2007

Taky to moc neřeším...tělo si samo řekne 🙂 Moc nemusím červené maso, je mi po něm těžko, jinak kuře a ryby v pohodě. Miluju sýry, žervé, tvaroh, mléko, můžu se ubít po zelenině... 🙂 Sem tam si dám i toho hamburgera, co mám taky jiného dělat, když na něj mám tak příšernou chuť, že? 😅 A chce to častěji a po menších dávkách, teda aspoň mně to ze začátku pomáhalo proti nevolnostem 😉

haninap
19. říj 2007

Ahoj, zajímalo by mě proč se nesmí rozmarýn, nedovedu si představit naložené maso bez rozmarýnu. Jinak poslední dobou se cpu převážně zeleninou a ovocem, ani nestíhám doplňovat zásoby. 🙂 Jsem 9tt a špatně mi není, jen musím jíst skoro každou hodinu, ten hlad je šílený.

Minulý týden byl v pořadu Pod pokličkou díl pro těhulky a tam rozhodně nedoporučovali kafe bez kofeinu. Prý je v něm spousta chemie a rozhodně je lepší dát si slabší s kofeinem.

many
19. říj 2007

taky pořád baštím ovoce a zeleninu,to patří mezi málo co dám do sebe,včera jsem si udělala mrkev s jabkem a ještě rajčata s červenou paprikou 🙂 a pořád jím banány a polívku a semtam oplatek,jinak do sebe nedostanu nic a manžel mi včera koupil tvaroh,tak mám v plánu ho smíchat s grankem a k tomu piškoty

tommik
19. říj 2007

Ahoj holky, pijete i čaj Gingko Biloba? Normálně ho v práci piju. Na podporu mozku 😀 A teď nevím.

aliuska
19. říj 2007

Čau holky, u mě byly začátky hrozný, vývar jsem nemohla ani vidět, dokonce i vůně čerstvých rohlíků pro mě byl horor. Zkoušela jsem si doma vařit třeba polívky ze sáčku, ale asi to moc zdravý není. Tak jsem se přihlásila na obědy do místní vývařovny a mám stravu rozmanitou. Samozřejmě každej den dopuju vitamíny a minerály. Nevím, jak vy, ale já mám strašnou chuť na nezdravoty - chipsy atd... 😵

kalo
19. říj 2007

tommik..ginko je v pohodě, pij ho dál. Hlavně, holky!!! Baštěte dobroty, na které máte chuť, protože ono při kojení se toho sakramentsky hodně jíst nesmí, tak si to užijte v těhotenství 🙂

tommik
19. říj 2007

Kalo díky. Já se teď dívala na krabičku a je tam napsaný, že je to zelený čaj. Tak snad to bude v pohodě.

helca76
19. říj 2007

Já nemůžu vidět syrové maso. Jsem neschopná cokoliv z masa uvařit. Aliuska to vyřešila skvěle s tou vývařovnou, už nad tím začínám taky přemýšlet. Přes ulici máme takovou menší jídelnu, tak proč toho nevyužít 😉

micanek
19. říj 2007

tak mě když bylo špatně, tak jsem si taky tu coca colu dala a vždy mě pomohla. Teď ujíždím na Top Topicu. Skuste to je fakt skvělej 😀

fufice
31. pro 2010

Ahoj holky jsem pravě na konci 4 měsíce,do třech měsícu to bylo peklo během tydne to ustalo a dnes jím vše.Pravdou je že bylinky by opravdu neměli v jídelníčku být,muj doktor mi zakázal i bazalku.\co se týče alkoholu sklenička piva nebo červeného je super a doktory v malém množství nezakazana.Jinak dost piji zázvor.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru