Co jste jedly a nejedly v těhotenství?

monikaa_p
28. pro 2016

Holky zajímalo by mě,jestli je vyloženě něco co nejíte v těhotenství. Já teda nejím tatarák a syrové vejce, ale jinak teď jsem si dala trochu paštiky,včera sushi atd.. hlavně vy,které už máte děti - omezovaly jste se nějak,aby to neublížilo prckovi? Vím,že se říká všeho s mírou a když se bavím s mamkou nebo babičkami,tak ty jedly všechno a všichni jsme zdravý. A navíc si nic nemohly nikde přečíst a neřešily co můžou a co ne.

moncajel
30. pro 2016

Ahojky,ja jím skoro všechno.Dávám si teda pozor na sýry s plísní(niva,hermelin) a syrové maso.Jinak při přípravě masa jsem taky ostrazitejsi.Nejim teda moc vyvazene 😀 ale ovoce si dám.No zkrátka bastim na co mám chuť 🙂 píšu z mobilu,proto jsou někde háčky,čárky a někde ne 🙂

kachnicky
30. pro 2016

Ja jedla uplne vsechno, vcetne tataraku, ale maso jsem kupovala od soukromnika.Jedine cemu jsem se vyhybala jsou kupovane chlebicky, vážené pomazanky a celkove jsem nekupovala nic v masnach typu Zeman,Procházka,Kaufland,Tesco a to z duvodu ze jsem tam delala brigadu a vim jak to tam chodi 😉 jinak ji myslim ze kdyz mas dobry zdroj tak muzes vsechno 😉

balrozka
23. led 2017

Chutě mne občas pěkně proženou. 😀 Hlavně mám obrovskou chuť na tresčí játra, paštiku... - ale netroufám si. Prý moc vitamínu A (v paštikách a výrobcích z jater je ho prý dost) může snad vyvolat potrat či co. Na plísňové sýry naštěstí chuť nemám, ale kdyby mne někdo pozval na suši, jen těžko bych odmítala. Vzhledem k cukrovce se ale spíš "docpávám" kyselými okurkami (taky moc ne, v nálevu je cukr) nebo olivami, ujíždím na avokádu. Tataráku jsem taky dala vale. Mimčo je vymodlené, tak dělám všechno pro to, abych ho v sobě udržela. Ale třeba česnek nebo pálivé mi nevadí a mimču snad taky ne. Asi začnu jíst brokolici a jiné, dětmi neoblíbené druhy zeleniny, ať si prcek zvyká a nemáme pak problém to do něj dostat. 🙂 Nevím, jestli to funguje, jen jsem četla o tom, že miminka po narození občas preferují potraviny, na které byla zvyklá již v břiše.

dokument
23. led 2017

@monikaa_p jo, ja jsem se bala, ale jenom proto, ze jsem se to docetla tady. Nejedla jsem nic, co obsahovalo syrova vejce, plisnove syry, ani tatarku jsem nejedla (ale tu nejim ani tak, jen jednou za rok), jatra. Pritom jatra se v malem mnozstvi muzou. A zrovna jsem na ne mela velkou chut, ke konci tehotenstvi mi chybelo zelezo, tak si myslim, ze proto jsem mela chut. Zmrzlinu, zakusky (riziko vajicek v kremech). A vic veci, uz si nevzpomenu. Spis jsem nemela chut na nic, pak jsem malem omdlivala z hladu. Navalovalo se mi z hladu. Zadne smrady jsem necitila, zadne chute jsem nemela, ale musela jsem neco jist a mne se nechtelo. Jidlo me obtezovalo. Nevolnosti jsem ale taky nemela, ani jednou. Jen z toho hladu parkrat (jen pocit, tak jsem si dala piskot - s odporem a bylo to dobre). A rozhodne jsem nejedla za dva. Zato pri kojeni, to jsem zrala doslova na co jsem prisla. Bez jakehokoliv omezeni. Syn nemel ani jednou boleni bricha, takze jsem jedla klidne fazole, zeli, cocku, cokoliv. Bohuzel taky hodne sladkeho. A celkove jsem se dost rozezrala s prominutim. Jak jsem odstavila, vse se spravilo a vratily se mi stare chute na zdrave veci.

dokument
23. led 2017

jo a taky jsem nemela pry pit cerny caj - toho jsem vypila litry, kybl denne, pak ruzne alergeny jako treba ovoce , jahody... no tak ty jsem jedla na kila na posezeni. To jsem tak jedla vzdycky, takze zadna zmena v tehotenstvi, ale jedla jsem je a pritom jsem tady nekde cetla, ze se to nema a kdesi cosi. Zadne potize jsem nemela, ani dite nemelo.

magicaetezzz
24. led 2017

Krom tataraku a sushi bastim vse. A uz jen tezko sushi odmitam, mam na nej chut snad uz mesic... Piju kafe, ale max 2 denne - pomaha mi na tlak. Obcas pivo (Plzen nu), jasminovy caj obcas taky. A majolku tu zeru po kilech, ale to i pred tehu nu. Mala prospiva bez deformaci, vse oka. A co me prekvapilo, po cca 5 ti letech se muzu utlouct po rohliku s maslem a marmeladou 🐷 a to rohliky opravdu nejim tech 5 let. Ale jinac si na nicem neujizdim. Mozna malinko na gumovych zviratkach 🐷

pastikaa
24. led 2017

Také jím vše...včera ke svačině 3 chleby s paštikou...chuť nešla vydržet...bohužel miluju chlebíčky s vajíčkem a majonézou a všechny možný sálaty a pomazánky...smažák s tatarkou a colou ....mňam...tudle jsem na posezení snědla hermelín...opět nešlo vydržet 😃 bohužel jím i hodně pečiva a sladkých buchtiček a kobližků a muffinů, ale neříkám, že se tím krmím každý den 😃 snažím se každý den jíst ovoce či zeleniny 😉 no nejsem dobrý příklad, ale miminko zdá se být v pořádku 😊

lenusaak
24. led 2017

Jsem zvykla stravovat se zdrave, chutná mi to, ale sem tam hřešim. Kavu tak 1x tydne, sem tam neco smazeneho.. vyhybam se syrovym vejcum a masu- to fakt ne náhoda je blbec a pro srandu kraliku se to jen tak nezakazuje a vydrzet to 9mesicu podle me neni zase tak strasne nezvladatelneho. Alkohol si taky nedopravam, nemam potrebu. Jinak bastim hodne ovoce a zeleniny a mlecnych vyrobku. Nestuduju kazdy sousto co dam do pusy, nedavno jsem mela silnouncinskou zazvorou polevku a byla jsem od kamaradky upozornena, ze bych nemela... tak takhle vsechno fakt neresim. Jde o ty zakladni suroviny, ktere se nedoporucuji - syr.maso, vejce a plisnaky... to si vazne odpustim 😉😉

colenne
1. únor 2017

mám dvě zdravé děti a u první dcery jsem jedla všechno kromě syrového masa (tatarák) vajec apod.
Jinak ptala jsem se lékaře jak je to s těmi sýry jako Hermelín nebo Niva(prý si ho občas dát můžu). Jde o to že musí být vyráběny z paterizovaného mléka. A prý co ví tak do ČR výrobky z nepastrer. mléka ani nesmí být dováženy. Akorát pozor na některé bylinky, bylinné čaje, tepelně nezpracované maso a ryby.
Skleničku vínka či piva jsem si taky občas dala...

moncajel
1. únor 2017

@colenne taky si dám občas malý pivo 🙂

luciehutt
1. únor 2017

Neměla jsem žádný chutě 🙂. Jen jsem všechno potřebovala ve větším množství 😀 třeba místo jedné sušenky rovnou dvě-tři 😀. Naštěstí to po měsíci přešlo 😀. Jinak jsem jedla a pila na co jsem měla chuť. Sem tam skleničku piva, na víno jsem chuť neměla, v létě grilovaný hermelín.. i doktor říkal, že v malém množství nic neuškodí 🙂. Ve svatební den jsem riskla i tatarák... Řekla bych že v dnešní době se to "moc řeší".

messias
1. únor 2017

@monikaa_p ahoj, ja jidlo taky nejak neresila.. makala jsem i v 9 mesico na baraku a uvarila jsem burtgulas a k tomu jsme si dali pivko.. mala je uplne ok, roste jak z vody, dr si mysli ze davam prikrmy, ale ja jen kojim. Nejedla jsem akorat syrove maso, ale klidne jsem si doprala vejce na mekko z domaciho chovu 😉 nivu, olomoucky tvaruzky, hermelin (vsechny smradlave a plisnove syry miluju.. ) jsem taky jedla.. kavu jsem pila.

terorka
1. únor 2017

Ahojda, ja jim taky skoro vse, vyhybam se akorat srajdam jako mekac atd. Nad jidlem ale dost premyslim, akorat ne nad tim, co nejist, ale naopak, ceho jist vic. Kazdy tyden mam rybu, kazdy den zeleninu, vic lustenin apod. A do toho cokoliv "poctivyho" i tucnyho 😀

colenne
6. únor 2017

@terorka teda normálně "mekáč" nebaštím ale v těhotenství jsem se mohla utlouct po hranolkách a nějaké housce s masem 😀

baslovam
14. bře 2017

já tatarák miluju, tak přemýšlím jestli jo či ne, jinak jím vše. nedávno jsem dělala játrovou omáčku aniž bych věděla že se to nesmí. doktorka mi řekla, že mám jíst vše na co mám chuť a přemýšlet co jo a co ne tak bych asi celé těhotenství nic nedělala..jim nivu i hermelín(né na kila,ale občas),hlavně ujíždím na rajčatech se solí a ovoci. paštiky prckovy nejedou vůbec a kyselé nebaštim(což je paradox,protže většina těhotnych právě baští kyselé okurky:D)tak abych to shrnula,budu jíst vše na co mám chuť a i ten tataráček si dám🙂

absintka19
14. bře 2017

Jedla jsem a jím vše 🙂

mku
14. bře 2017

Ja nejim syrove maso, tj ani tatarak, ani tunaka (oboji miluju), ale jinak vsechno... klidne i trochu piva nebo vina, stejne jako nakladany zazvor, ktery me pomaha na zaludek.
Jinak ted ujizdim na ceske klasice a parkach, ktere jsem nikdy nejedla ( kupuju ale 90% masa 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru