Co se děje při první návštěvě v rizikové poradně?

marca22
5. bře 2012

Ahoj,jdu naposled do normální poradny pro těhotné a za 14 dní už mě čeká riziková,jelikož čekám dvojčátka. Co se při takové první návštěvě děje?

marketa137
5. bře 2012

Já do rizikovky chodim teda kvůli cukrovce, ale je tot ak že napřed mam UTZ a pak jdu do poradny kde se doktor podívá na výsledky UTz a pak s emě ptá na problémy a řekne kdy zase přijít. nevim jak jinde ale u nás je rizikovka vždy na dlouho 😝 😝 . je to víceméně podrobný UTz, já chodim každé 3tt 😉

melis7
5. bře 2012

Pozor: Jelikož toto je Otázka, každý může odpovědět jen jednou.Pri prvni navsteve po tobe budou chtit anamnezu.Jestli se s necim lecis nebo jsi prodelala nejakou zavaznou chorobu,treba mononukleozu nebo zloutenku.Pak te asi vysetri,poslechnou miminka,mozna meri bricho metrem.No a asi udelaji ultrazvuk.Podivaji se,jaka vysetreni mas,jestli mas treba OGTT a tak.

veruska007
5. bře 2012

Tak u nas se napred delala klasicka poradna (moc, vaha, tlak), potom vysetreni klasicky na koze a pak jeste ultrazvuk. Chodila jsem co 2-4 tydny na kontroly. A cekaci doba teda des, bezne 4 hodiny 😝 . A to jsem byla treba druha na rade... dr. totiz odbihal k porodum a akutnim operacim 😠

mamkamarketa
5. bře 2012

ja chodila do rizik.poradny k apolinari od 6tt. poprve se sepsala anamneza, promluvili sme si o mych problemech,co se muze stat,co delat kdyz,jaka vysetreni kdy a proc absolvuju. bylo ciste o povidani,ale ja byla na samym zacatku tehu,pak jsem chodila do 25tt kazdy 3tydny od 25tt kazdy tyden,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru