Datum porodu. Který je pravděpodobnější?

sonnn
28. črc 2020

Ahoj mám dotaz: dle ultrazvuku mám termín porodu 4.8 dle gynekologa až 9.8, co je dle vašich zkušeností "směrodatnější" a pravděpodobnější? Díky 🙂

jjasmina
28. črc 2020

@sonnn Já jsem rodila dle ultrazvuku, ale asi je to individuální. Dle gynekologa a ms jsem měla termin tuším 22.2 a dle ultrazvuku 16.2. a porodila jsem 16.2.

jjasmina
28. črc 2020

@sonnn Ale možná ten můj 4 kilový uzlíček chtěl už ven 😀

dobevacka
28. črc 2020

@sonnn To asi nelze takhle rict. Ja mela termin dle posledni MS 4.12, dle ultrazvuku 8.12. a rodila jsem 16.12. 🤷‍♀️

lolam10
28. črc 2020

Dle ultrazvuku je to přesnější a považuje se za správné datum..rodit můžete kdykoliv.ale pokud budete prenaset budou brat v potaz datum dle utrazvuku...

baruz
28. črc 2020

Řekla bych, že ultrazvuk, ale nakonec to je jedno... miminko půjde ven ažbude chtít. S první dcerou jsem měla termín 3.8. dle ultrazvuku a podle ms asi ještě o týden dřív..a malá vykoukla už 20.7. Takže o dva týdny

zlobr
28. črc 2020

Ja mela u prvniho tehotenstvi termin 10.7. podle utz a 13.7. podle ms. 13.7.mi praskla voda.😉 Ted podruhe mam termin ted v sobotu 1.8. podle utz a 4.8. podle ms. Tak uvidim🤩

sonnn
autor
28. črc 2020

děkuji za odpovědi, tak snad se trefí a už to bude :D

gruyerre
28. črc 2020

@sonnn přesnější je termin podle ultrazvuku, ten podle menstruace je k ničemu, pokud nemáš ovulaci kolem 14.dne cyklu 🙂

123veronika
28. črc 2020

@sonnn Jak pisou holky, miminko pujde ven az se mu bude chtit. Podle MS jsem mela termin 7.5. a dle ultrazvuku 11.5. Mala se narodila az 19.5. po vyvolani...takze buh vi 🤷‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru