Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

jessuela
3. črc 2017

Ma nektera po porodu?? Pokud ano, jak to vypada?

petaov
5. črc 2017

Za měsíc nás čeká magnetická rezonance, máte někdo zkušenost? Jak dlouho musí být dítě nalačno? My řekli 8 hodin, což se mi zdá dlouho.

barumat
5. črc 2017

@petaov Osm hodin?! Nespletli si pokyny pro dospělé? To je přeci úplně nereálný 😮

xaxanka
6. črc 2017

Na tomto vyšetření jsme nebyli...ale osm hodin se mi zdá dost

summer2012
6. črc 2017

@petaov malej byl na magnetické rezonanci ještě v porodnici když mu bylo 8 dní (tedy jiná diagnóza-hemangiom na játrech) a tak dlouho podle mě nelačnil....odvezli mi ho normálně chvíli po kojení....ale je fakt, že pak byl pryč půl dne, dělali mu to kvůli věku v narkóze, tak třeba to vyšetření nedělali hned a právě kvůli to narkóze nechali vytrávit..já bych tam pro jistotu zavolala a zeptala se jestli fakt tak dlouho, případně jestli může dostat aspoň mléko, ev. napít ....držím palce ať vše dobře dopadne 🙂

chilli009
6. črc 2017

@petaov syn jde na MAG v září a to už podruhé a má být po jídle před výkonem, rozhodně by neměl být na lačno, jde přece jen o to vidět zda vše pracuje jak má a pokud není dostatek tekutin, tak toho moc neuvidí, raději si tam ještě zavolejte přímo na MAG jak to chtějí oni

petaov
6. črc 2017

@chilli009 syn bude v celkové narkoze nalačno být musí. Jenže já kojím a to dost často i v noci, proto zjišťuju, jak to je.
@barumat taky se mi to zdá jak pro dospělé. Když jsem řekla, že kojím skoro každou hodinu, tak mi řekli, že si holt pořve a že si mám zajet do Afghanistánu... No, přístup hrozný. Osm hodin nedá ani náhodou, to si vyřve plíce. Určitě ho nakojím dřív, jen mu nechci ublížit.
@summer2012 díky

jessuela
6. črc 2017

Proc magneticka rezonance?? Co tim sleduji

ditta01
20. črc 2017

Ahoj holky přidávám se k vám nevim jestli je tu někdo z vás ještě aktuálně synovi zjistili týden před porodem rozšířenou ledvinovou pánvičku na levé straně práva je v pořádku teď ve 3 měsících jsme byli podruhé na kontrole a má to pořád stejné 5mm a 7mm doufám že se mu to ještě srovná a nebude muset do nemocnice 😟

makky1310
20. črc 2017

@ditta01 synovi zjistili po porodu zase diletaci(zuzeni) leve panvicky, take jsme byli ve 3 mesicich na kontrole, mel to stejne. Ted jsme byli v 11 mesicich a je to ok, spravilo se to. Neboj jeste se to spravi 😉

rara12
20. črc 2017

Maminky,ktere mate deti po operaci.čím mazete jizvu?

petaov
21. črc 2017

@jessuela je to přesnější než scintiografie, na které jsme byli. Ukáže se tam přesně, kde je problém a proč.

xaxanka
21. črc 2017

My taky byli na te scintiografii....no poprvé nám ani na šestý pokus nenapichly zilu tak jsme to vzdali....a po druhé se zadarilo

jessuela
22. črc 2017

No ja prenasim, pristi tyden vyvolavani, tak jsem zvedava, jak bude vypadat kontrolni ultrazvuk miminka. Ledviny jsou v poradku, rozsireni se tyka spise mocovodu

xaxanka
22. črc 2017

Mě z genetiky taky doporučily rodit v terminu tak mi porod vyvolavaly

jessuela
23. črc 2017

Ja uz mam po terminech.. Nic se nedeje, miminku se nechce. Tak vyvolani me nemihne

jessuela
1. srp 2017

Tak porodili jsme. Vcera proveden ultrazvuk a mensi nalez na prave ledvine. Dalsi kontrola v zari. Jsme jeste v porodnici, vcera nas meli poustet, ale jelikoz brali moc ke kultivaci, tak cekame na vysledek a dnes domu. Modlim se, at je v poradku a jdeme. Jinak to vidi na dalsich 10dni a podavani antibiotik. 😔

xaxanka
1. srp 2017

Nám taky ještě v porodnici brali moc alepší výsledek nám zavolali

jessuela
1. srp 2017

Vysledek byl nastesti v poradku, tak jsme dooooooma

jessuela
13. zář 2017

Dnes nas ceka ultrazvuk na nefrologii v Ostrave, tak drzte palce. Ani spat nemuzu, jak jsem nervozni.

barumat
13. zář 2017

@jessuela Držím!

petaov
13. zář 2017

@jessuela ke komu chodíš?

jessuela
13. zář 2017

@barumat drzela jste perfektne, jsme mile poteseni zpravou od dr.😍

jessuela
13. zář 2017

@petaov Alice Bosakova

anzet
20. zář 2017

@verunka045
@cibuliste
Tady se dozvíte hodně věcí, některé maminky si prošly třeba něčím naprosto stejným. Kdyby něco, klidně se ptejte i mě v SZ, osobní zkušenost mám také, spoustu načteného....😘

cibuliste
20. zář 2017

@anzet dekuji mockrat poctu 🙂

verunka045
20. zář 2017

@anzet Taky moc dekuji 🙂

arnost1
22. zář 2017

Ahoj, byla jste nektera z vas s malym na operaci "pyeloplastika" v Motole? Jak to tam probiha, vcetne pooperacni pece?

evavit
22. zář 2017

@arnost1 Ahoj my jsme toto s malym absolvovali v prosinci.V listopadu dostal stomii a v prosinci sel na pyeloplastiku.Uz ma za sebou 3 scintigrafie a nespočet UZ.S prckem muzes byt na pokoji je tam rozkladaci kreslo a telka na snidane a obedy se chodi do zavodni kuchyne veceri si beres v dobe obeda bud oblozeny talir a housku nebo mrazene jidlo sestricky ti daji na to listecky.Na kojencich vse v poho,prijemne prostředí.Po operaci byl maly na jip.Mela jsem dtesti ze na ubytovne pro kojici meli plno a dali nas na pokoj s tim rozkladacim kreslem jinak bych mazala na ubytovnu.Pak jsme sli na chirurgii.A pak domu.Na cokoli ti rada odpovidam a posilam moc sil a hlavne zdravicko preji.

arnost1
24. zář 2017

evavit:
Ahoj, to neni automaticky spat v pokoji s ditetem?! :( Ja to od doktora pochopila, ze tam budu (s tim, ze i v noci) :( Kolik je malemu, byl pripoutan na luzko?
Pak by me zajimal casovy postup...kolikaty den vyndani drenu, presun na chir, a kdy domu?
Je spousty dotazu, vim 😀 Ale jsem z toho vyplasena
Dekkuji moc za rady

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru