Do jaké míry jsou normalní bolesti na začátku těhoten.?

lucijenkaa
6. srp 2016

Dobrý den,prosím o radu,mam pozitivní těhu test,jsem v období ms,kdy bych měla krvácet,až zítra mám mít 1 den spoždění,ale strašně mě bolí v podbříšku jak kdybych měla silnou ms,ale bez krve ,nejhorší je,že bolesti neustupují.Je to normalní a kdy bolesti ustanou? )Na gyndě jsem byla,ale nebylo nic vidět,že je brzy) bojím se nejhoršího a to že se miminko nezavrtalo kam nemělo. :/ Jinak si bolesti neumím vysvětlit,jedeme na dovolenou a nevím jak si to s bolestma užiji jestli neustoupí.U dcery jsem toto neměla,to bylo ukazkové těhu 🙂 Děkuju a přeji krásný den 😉 🙂

lucijenkaa
autor
6. srp 2016

Jinak ms mám vždy dřív než na termín tak bych to už mohla brát jako spoždění

yerry
6. srp 2016

No říká se ze v obdoby MS muže žena i krvácet a nit bolesti. Do jako míru jsou normální nevím Já jsem to neměla. .. Já bych asi s tim šla k lékaři pokud se to nedá vydržet. Někde jsem četla ze při mimodeložním jsou bolesti ale nevím zda to není brzy....

lucijenkaa
autor
6. srp 2016

@yerry No vydržet se to dá,není to zas nejhorší,když si sednu tak to přejde,spíš když něco dělám tak to bolí jako ms. Na gyndě jsem byla 3 dny zpátky a ještě nic neviděla.Jen mě ty bolesti děsí ,ikdyž jsou možná natom huř některe

yerry
6. srp 2016

@lucijenkaa myslím ze to muže byt trakce těla které si myslí že má termín MS. ..

lucijenkaa
autor
6. srp 2016

@yerry Tak snad ano,snad měl někdo podobné problemy a vše bylo ok,ja si ty bolesti možná zvíraznuji jak se bojím,vím,že kamaradka nemohla ani chodit ,to ja naštěstí mužu 🙂

rebejsova
6. srp 2016

@lucijenkaa Já měla menstruační bolesti prvních několik týdnů těhotenství, byla jsem jako šílená a pořád kontrolovala, jestli nekrvácím, byla jsem přesvědčená, že to určitě dostanu a bude po všem. Všechno dopadlo dobře a když jsem se pak zmínila doktorovi, říkal, že je to normální, děloha prostě pracuje, zvyká si atd. Držím palce!

lucijenkaa
autor
6. srp 2016

@rebejsova Jéé tak to moc děkuji,taky jsem v nervech aby vše bylo jak má,ty 3 týdny budou asi nejdelší ,tak snad bude vše ok,držte palce pak sem napíšu jak jsem dopadla 🙂 Jinak se bojím,protože jsem měla silněpozitivní test už 3 dny před ms tak se taky bojím jestli je to normální ale snad test na to nemá vliv,že by nebylo něco v nepořadku,protože se to ukazalo už takle brzy a hodně

brouzdalka
6. srp 2016

Mě bolelo břicho dost celý první trimestr v obou těhotenstvích, ale nebyly to vyloženě křeče, že bych se hroutila. Bylo to jen velice nepříjemné. Nicméně slyšela jsem o někom, kdo měl takové bolesti, že jel na pohotovost, a tam potvrdili prosperující těhotenství. Takže může být všechno v pořádku, musíš počkat.

brouzdalka
6. srp 2016

@lucijenkaa A silná čárka fakt nic neznamená, rozhodně ne nic špatnýho - buďto je tam hodně barviva (některé testy ho obsahují víc, některé míň), nebo máš jen vyšší hladinu hcg, což by akorát znamenalo, že plod dobře roste, nebo že jich tam je víc 😃 Ale obecně se podle tloušťky čárky nedá řídit.

lucijenkaa
autor
6. srp 2016

@brouzdalka Moc děkuji 🙂

yerry
6. srp 2016

@lucijenkaa silna čárka neznamená nic špatného spis bych řekla že ovulace byla dříve a proto i test byl pozitivní dřív. Bude to dobre 🙂

cabalkova
6. srp 2016

Ja jsem pri druhem tehu mela jeden den tak silne bolesti, ze jsem mela pocit, ze to musi byt strasne silna ms, ale nic. Krvacela jsem par dni predtim, ale v terminu ms uz ne. Myslim, ze ty bolesti nemusi znamenat nic negativniho. Pokud jsou v podbrisku a nejsou vyrazne na jedne nebo druhe strane a pokud neni nejake zasadni krvaceni, tak si myslim, ze je to ok. Ja jsem na zacatku tehu ztracela nadeji, prave proto, ze jsem krvacela a mela jsem bolesti, ale male jsou dva a ctvrt roku a nakonec to vsechno bylo v poradku. 🙂 Drzim palce.

lucijenkaa
autor
6. srp 2016

@yerry Ano ovulace byla 7 dní po ms 🙂 @cabalkova Tak to je super zpráva 🙂 ja nekrvacím a bolesti mam vyloženě ms v podbříšku ,jste tady zlatí,děkuji

bucvelebuc
6. srp 2016

Já jsem měla bolesti velmi podobné těm menstruačním celý první trimestr. Osobně to připisuji roztahování dělohy, což mi řekla i doktorka, a tedy přípravě na miminko - čili je to vlastně pozitivum 🙂 Myslím, že je to docela častý jev, takže žádný strach.

lucijenkaa
autor
6. srp 2016

@bucvelebuc Tak ja jako u dcerky také měla sem tam bolesti ale ne až takové,tak mě to hodně vylekalo

ninusch
6. srp 2016

Já měla hodně silné bolesti jak při horší ms, takže jsem si test ani nedělala, vůbec by mě nenapadlo, že takhle může vypadat těhotenství. Bolesti trvaly asi pět dní, přesně po dobu, co bych normálně měla ms. Až pak jsem si dělala test, zdálo se mi to divné a teď mám z toho prcka 🙂

lucijenkaa
autor
6. srp 2016

@ninusch To je krásný,to mě těší 🙂

obyvatelka
6. srp 2016

Já měla taky bolesti jako při MS celý první trimestr a taky půlku druhého a občas je mám i teď, ale já mám dost problematické těhotenství, takže nejsem úplně nejlepší případ 🙂 nicméně v tom 1. trimestru mě podbříšek bolel skoro furt, bylo to tím, jak se roztahovala ta děloha, ale taky jsem měla často pocit, že musím začít krvácet, jak to někdy bolelo....jak by ti řekl můj gynekolog, je to prostě "jiný stav" 😀 jinak já měla pozitivní test den před MS, ale cítila jsem to už pár dní předem, že je něco jinak, měla jsem už nějaké příznaky 🙂

lucijenkaa
autor
7. srp 2016

Tak holky bolesti ustáli,už podbříšek pomalu necítím,momentálně nemám žádný příznak těhotenství,to je fakt na nervy ,se fakt zblazním stoho 😀 co myslíte,že se mi teď honí hlavou :D :/

juliette
7. srp 2016

Ja jsem mela takove hrozne bolesti celé tehotenství u syna i u dcery. Ale jsou oba v poradku 🙂 deloha se nejspis pripravuje

lucijenkaa
autor
8. srp 2016

.@juliette Tak to me uklidnuje dneska rano zas jak kdybych mela ms

lucijenkaa
autor
10. srp 2016

Ahoj holky,tak včera na gyndě s bolestma(jsem prý 5tt) konečně vzali i krev(hcg skoro 5000) to je dobré? a na ultrazvuku váček

shega
15. srp 2016

Holky, mam 4 dpo a boli me cele dny bricho a picha me vpravo, nebo mam taky krece je mozne takto brzo pocitovat priznaky těhu? S manzelem se snazime prvni mesic, tak je to pro me takove nové.

lucijenkaa
autor
19. srp 2016

Ahoj holky tak bolesti přestali až se bojím,najednou mi nic není,měli jste to některá take tak a dopadlo to dobře?teď nevím,čeho se bát více,když se najednou jako těhu necítím.

yerry
19. srp 2016

@lucijenkaa zbytecne se plasis. Hlavne se uklidni. Prvni trimestr je bud vse nebo nic a vubec nic svym stresem nezmuzes.

brendamonique
19. srp 2016

Ahoj, možná tě trochu uklidním, ten můj příběh je celkem dost podobný tvému a to v tom, že se starším synem, jak píšeš i ty jsem měla ukázkové těhotenství. Nic nebolelo, žádné problémy, ke konci malinko vyšší tlak a pak pohodový porod ... ovšem po 11 letech jsme se rozhodli pro druhého ... od začátku snad od 2. měsíce těhotenství šílené bolesti v podbřišku, které jsem s prvním cítila až v den porodu, když se rozjížděly kontrakce. Byla jsem na gyndě snad každý 3. den a žadonila, že mi to nepřijde normální, načež jsem vždy slyšela, jen, že si to moc beru, že se na to nesmím tak soustředit apd. až jsem si doopravdy vsugerovala, že tomu tak je. Nenapsal mi ani neporadil vůbec nic ... bolesti neustávaly s každou další prohlídkou ... až jsem se dostala do 20tt. a bolesti byly už tak neúnosné, že jsem vyhledala lékaře znovu ... a protože měl můj gyndař dovolenou ... inu zamířila jsem si to rovnou do nemocnice na ambulanci, kde mi zjistili, že se začínám otevírat, nechali si mě tam na pozorování (což si mylsím, že jsem měla také z "běhavé" práce) , ale hlavně mi konečně předepsali magnézko, které po měsíci doopravdy zabralo a bolesti se zmírnily - sice jsem o nich pořád věděla, ale už byly snesitelnější a hlavně mě více kontrolovali. Po 2 týdnech mě pustili z nemocnice a trávila jsem potom už po doporučení z nemocnice od 22tt. těhotenství doma ... nakonec jsem malého o týden přenášela ... nechtělo s emu paradoxně ven 🙂 ale abys věděla, že dobře vím, co to je "bolesti" které si v těhotenství, my co jsme již jednou rodily, neumíme vysvětlit. Ten první trimestr uvidíš a když bude vše o.k. nech si určitě napsat magnézko a hodně odpočívej 🙂

lajla
19. srp 2016

@lucijenkaa ano měla jsem to tak vždy

lucijenkaa
autor
20. srp 2016

Holky diky moc tak uvidime co mi na kontrole povi snad bude miminko uz se srdickem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru