Do kolikátého tt jste užívaly po ET (KET) Estrimax?

kikina9
23. kvě 2012

V CARu mi doporučili užívat Estrimax a Utrogestan až do 12.tt a potom postupně snižovat. Na internetu jsem se dočetla, že je Estrimax v těhotenství nebezpečný, může způsobit vývojové vady plodu a měl by se užívat co nejkratší dobu. Tak jsem z toho špatná ☹ Můžete mi napsat, jak dlouho jste vy v těhotenství Estrimax užívaly? A jak jste léky snižovaly, jestli jste postupně vysazovaly, nebo vysadily všechno najednou?

crca
23. kvě 2012

Estimax do 12tt a Utrouš snad do 16tt,ale to bylo tím,že jsem pendlovala mezi Carem a nemocnicí,takže se to tak nějak prodloužilo 😀 Teď to myslím tak,že asi od 14tt jsem začala snižovat dávku Utrouše a skončila na tom 16tt 😀 Jednou jsem četla příbalový leták a od té doby to nedělám,věřím doktorům,snad vědí můj zdr.stav,tak by si snad nedovolili napsat něco,co by ublížilo-i když člověk neví že?? 😅 Ale neboj bude to dobré,mám z toho 3letá dvojčátka a jsou zdraví 😉 Přeju krásné a pohodové těhulkování 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru