Domácí práce a těhotenství, může mě něco ohrozit?

emtinka
9. lis 2015

Ahoj, jaké máte zkušenosti s tím, co děláte doma, zatím se snažím vše, ale přemýšlím nad tím, zda mě může něco ohrozit, díky za vaše zkušenosti a postřehy 🙂

bluekobylka
9. lis 2015

Ahojky já dělám vše, manžel někdy vytre nebo vyzehli, jak má čas, ale já jsem na neschopence tak mám času víc...Ale nic netaham, žádné nákupy nic tezsiho.

sunshine125
9. lis 2015

Taky delam vse,ale pomalu a s prestavkami na odpocinek. Treba okna myju na etapy uz 4. Den :D

markyska88
9. lis 2015

@emtinka ahoj. Já vařím, skládám nádobí do/z myčky, utírám prach a stelu postel. Manžel vysává a vytírá. Nechce se mi tahat s vysavačem a už vůbec né s kýblem vody. Koupelku a wc taky nějak pošolichám, ale snažim se moc nenačuchat těch dezinfekcí. Okna mi teď před vánoci bude umývat tchyně, to odmítám dělat. Nákupy taky netahám. Žehlení mi nedělá problém, sedim u toho na gauči a koukám na telku 🙂
Já myslím, že takovým běžným úklidem nic nezkazíš 😉 jen bych si fakt dávala pozor na to tahání tězkých věcí (kýble s vodou...) a čichání sava

barulina
9. lis 2015

Me ani nenapadlo resit ze bych neco nohla.tehotenstvi. neni nemoc

no_title
9. lis 2015

Já bych asi netahala těžké věci, ale ty nenosím ani teď. Třeba náš koš, manža z nepochopitelného důvodu koupil ten největší, co šel, těžkopádný a má asi 30 l, tak teď si ho musí vynášet sám 😀.

kejt29
9. lis 2015

Delam vse vcetne oken mimo tahani tezsich nakupu, smeti apod. Manzel by pomohl, ale dokud to zvladam vetsinou delam vse sama. Neni problem si praci rozdelit at toho neni moc.

lenny.cz
9. lis 2015

V podstatě dělám vše, ale manžel mi dost pomáhá, např. vytírá, když chci utřít prach, nechám si od něj donést kbelík s vodou, to netahám, na velké nákupy chodíme spolu. Okna jsem si chtěla dát umýt, ale nakonec jsme se na to vrhli s mužem ve dvou a bylo hotovo rychle. Jinak praní, žehlení, vaření, to je na mě. Jo a třeba sprchový kout taky umývá místo mě, abych nemusela čichat ty smrady.

katharinka4222
9. lis 2015

Ahoj jsem teď 37tt, a kromě mytí oken si dělám vše sama. Ještě teda nenosím těžké věci. Pokud není nějaký zdravotní problém, tak nevidím důvod něco nedělat.. Třeba si úklid rozvrhni do více dní. Já dělala každý den kousek.

bajana
9. lis 2015

V prvom tehotenstve som robila vsetko ako normalne, nemala som ziadne problemy. teraz mam vcestnu placentu a nerobim nic. Takze vsetko zavisi od zdravotneho stavu, ale tehotenstvo nie je choroba

sunshine125
9. lis 2015

Myslite , ze opravdu vadi kdyz zvednu kbelik s vodou nebo vysavac? Manzel je casto v praci, pracuje prescas a kdybych mela se vsim cekat na nej,tak tu shnijem 🙂 muzu si tim ublizit?

sunshine125
9. lis 2015

Jsem ve 20. Tydnu

bajana
9. lis 2015

@sunshine125 samozrejme, ze si neublizis, ak nie si rizikova....myslis, ze druhorodicky nikdy nezdvihnu svoje prve dieta? a taky dvojrocny ma rozhodne viac kil ako vysavac 😀

sunshine125
9. lis 2015

@bajana tak na riziku jsem ,ale kvuli predchozim potratum. Ted zadny velky problemy nemam,ale taky nad tim premyslim. Mam nastesti 3,5lety dite,to uz chodi samo. Kolikrat jdu do kramu pro
chleba a tahnu odtamtud tezkou igelitku s nakupem. Delam vse. Tak snsd

sunshine125
9. lis 2015

* snad se nic nepokazi a vydrzi nam to 🙂

izzybickerstaff
9. lis 2015

@sunshine125 nevím, jak velký rozdíl mezi námi budou ty tři týdny, ale mě by ani nenapadlo nezvedat vysavač nebo netahat nákupy (včera jsem domů nesla velkou kabelku a dvě igelitky 🙂 )...až mi začne břicho překážet, tak dané věci dělat nebudu, ale preventivně to nemám v úmyslu 🙂.

somalicats
9. lis 2015

@sunshine125 Já měla předchozí 2 těhotenství bez problémů, tohle je s komplikacemi, bohužel mám doma téměř dvouleťačku a chlap chodí domů z práce většinou večer. Když je doma, pomůže mi, ale když není, musím sama plus pomáhá starší dcera. Takže vysavač nebo kýbl s vodou spíš šoupám po zemi a šetřím se na zvedání mladší dcery, tomu se bohužel nevyhnu 😀

sunshine125
9. lis 2015

Ja to taky nejak neresila. Ale pak potkam sousedku a posloucham kecy typu"jezis ty se s tim tahas,chces potratit?!" a jeste tahle diskuze ,tak mi zacal hlodat cervik 😀

bajana
9. lis 2015

mne pri tahani a dvihani tazkych veci realne hrozia vazne komplikacie (abrupcia placenty), ale mam na to diagnozu, takze ja som prestala dvihat aj svoju 14m dcerku (a da sa to)....normalne fyziologicke tehotenstvo nie je ohrozene, ked zena nieco sem-tam zdvihne

jennnyg
9. lis 2015

Delam vse krome vynaseni odpadku, to mi chlap nedovoli a s nakupem mi taky vetsinou pomuze. Jinak k tomu stale pracuju,5 dni v tydnu, 8 hodin na nohach,plus hodinu do a z prace.. 😠

novynka
9. lis 2015

@sunshine125 čekám druhé dítě, malému budou dva a má 12 kg, ač se snažím ho moc netahat, stejně ho musím zvednout do židličky, sem tam popondat, apod., pokud jde o úklid, dělám všechno, vysavač má kolečka, kýbl s vodou si nechávám ve vaně a chodím máchat tam, ale třeba škopek s mokrým prádlem nebo sušák přenáším bez problémů... okna myju jedno maximálně dvě za den... spoléhám na své tělo a pokud mě začne někde něco bolet, přestanu, kor v druhém trimestru si myslím, že víceméně ničemu neuškodíš ;) jak říkají holky, není to nemoc, pokud tedy nejsi na rizikovém...

sunshine125
9. lis 2015

@novynka v podstate funguju stejne jako ty az na to tahani ditete,moje uz chodi samo 🙂 takze v poho 🙂

izzybickerstaff
9. lis 2015

@sunshine125 nečíst internety a sousedku poslat do háje 🙂

novynka
9. lis 2015

@sunshine125 náš taky chodí sám, ale sem tam je třeba ho popondat do schodu ze schodu, když chvátáme, vysadit ho do jídelní židličky, autosedačky nebo nákupního košíku a tak ;)

sunshine125
9. lis 2015

Super dik za info 🙂

mandala
9. lis 2015

Mě doktor nařídil v druhém těhu klid a nic netahat, polehávat... S ročním dítětem opravdu vtipné. Neměla jsem přes den nikoho, kdo by pomohl, naštěstí vše dopadlo dobře. 😉

hafika
9. lis 2015

Když není těhotenství rizikové, tak můžeš domácí práce bez větších omezení. Jsem se až do 38tt+0 těhotenství s dvojčaty normálně starala o domácnost a 15 kg starší dítko, včetně toho, že jsem ho občas prostě musela poponést, vyzvednout a tak. Navíc jsem dvakrát denně chodila 4 patra schodů, protože nemáme výtah. Jen jsem hodně odpočívala, kdykoli to šlo, protože to bylo přeci jen náročné a hodně jsem byla unavená. Ještě v den nástupu na plánovaného císaře jsem normálně dávala dítě do vany, abych mu omyla pokakanou prdelku. A pak mi setřička v nemocnici brala 3 kg tašku, abych jim náhodou nezačala už rodit 😀

vitoriova
10. lis 2015

Dělám úplně vše jako předtím. Manžel mě ani před těhotenstvím nenechal tahat tašky s nákupem a tudíž to nedělám ani ted...ale jinak běžný režim, úklid je samozřejmost. A do toho pracuju, každý den.Citim se dobře, je mi fajn. Ja myslim, že to dítě to ví, že má silnou maminku 🙂

prcek91
10. lis 2015

já dělám vše co doposud .. tzn. že netahám těžký koš plný prádla, netahám těžké nákupy do schodů..to dělá manžel ale dělal to i před tím.. ted mi vadí různý pachy takže i často uklízí koupelnu a wc..:D nějak mě nedělají dobře ukl. prostředky..:D

margot_ka
10. lis 2015

Delam vsechno - od uklidu pres nakupy po vynaseni kose...muz umyva sprchac kvuli tomu,ze ho strikame savem.
Tehotenstvi neni nemoc 😉 pokud nejste na rizikaci a nemusite lezet s nohama hore tak bych to vubec neresila

frantiska85
10. lis 2015

V těhotenství jsem dělala všechno, jinak bych poslouchala řeči, že když můžu chodit běhat, můžu i...dosaď cokoliv 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru