Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Doporučené očkovaní těhotných

markyzka84
13. pro 2015

Ahojky chtěla bych se zeptat co a jak o tomto file:///C:/Users/OMS/AppData/Local/Temp/NIKO_Doporu%25c4%258den%25c3%25ad_Pertuse_t%25c4%259bhotn%25c3%25a9_2015%28final%29.pdf
je to hrozne vubec s tim nesouhlasim je to opet vyhlaska nebo jak? nebo ani to ne.. rozhodne se nechci v tehu nechat ockovat a ani díte v porodnici nechci nechat ničím naočkova. Díky za odpovědi ..

ladyhacek
13. pro 2015

@markyzka84 webová stránka mi nejde otevřít. Rodila jsem letos v březnu a neočkovali mě - malý byl očkovaný až ve 3m naší mudr hexa+prevenar

betelgeuzz
13. pro 2015

taky se mi to neotevřelo, tak jsem hledala, tady se to dá otevřít http://www.mzcr.cz/Verejne/dokumenty/doporuceni...
@ladyhacek vyšlo to minulý týden.

@markyzka84 zatím je to jen doporučený, já bych do toho teda nešla.

jiy
13. pro 2015

Holky, neotevřelo se to proto, že odkaz je na její PC, takže mi to 100% neotevřeme 😀.

ladyhacek
13. pro 2015

@betelgeuzz a děkuji.

@markyzka84 tak to já bych se klidně naočkovat nechala vědět o tom. Manžel pracuje jako bachař a když jsem byla v 7 měsíci měli tam černý kašel - měli jsem fakt strach aby něco nedostala - aby to nepřitáhl domů :(. Naštěstí to bylo vše ok.
v porodnici děti neočkují - to až pak ty se rozhodneš jestli necháš očkovat a jak - já jsem zastáncem očkování, ale to záleží na každém. Očkování proti černému kašli zahrnuje ten prevenar.
ale jak psala betelgeuzz - je to zatím doporučení.

betelgeuzz
13. pro 2015

@ladyhacek černý kašel obsahuje hexa, ne prevenar. Prevenar je dobrovolné očkování, narozdíl od hexy.

no_title
13. pro 2015

Očkování v těhotenství je riziko, vždyť se už v bříšku vyvíjí imunita miminka. Černý kašel se opravdu rozmáhá, ale jestli mohu doporučit, nechte se očkovat před plánovaným početím - aspoň půl roku. Partner i během těhotenství. Vždyť i tetanovka se dává rok před plánovaným početím, později se už nesmí, má to svoje důvody.

no_title
13. pro 2015

Koukám, že je v tom i tetanovka a zarděnky. Holky, do toho bych fakt nešla. Vzhledem k tomu, co mi doporučila moje praktická dr., která je zároveň moje známá, takže ta by mi určitě nemlžila.

markyzka84
autor
13. pro 2015

@jiy moc se omouvam :_))) že jsem dala spatny link

@ladyhacek ta novela vyšla minuly tyden

@no_title no práve ..vubec nechapu co za chory mozek tohle vymyslel :(

@no_title to o te tetanovce prave vim dokonce nektere studie doporucuji dva roky pred pocetim nic mene jsem teda v prvnim trimestru ale co to je za nesmysl ockovat těhotný a pokud ne tak hned v porodnici :( nevim jetsli se tomu mohu vyhnout

markyzka84
autor
13. pro 2015

@ladyhacek mám uz holčičku jsem zastanem rozumneho ockovaní a prava volby čím budu očkovat .... mala ma pediacel ve sch. 2+1 očkovalo se (6,8 a 18 mesíc) mmr nemá a nebude mit do jejich 10 let minimalne nebude.

verdos
13. pro 2015

Fůj, doufám, že mi to nebudou vnucovat v porodnici... v těhotenství mi to bohudík nikdo ani nenabízel. To zase měli co vymyslet.

markyzka84
autor
13. pro 2015

@verdos taky nechápu co je to za humus 😠

kajalka
13. pro 2015

@markyzka84 To víš, prachy vládnou světem...

markyzka84
autor
13. pro 2015

@kajalka a to bude vyhlaska nebo jen doporuceni ktere mohu odmitnout..?

betelgeuzz
13. pro 2015

@markyzka84 vždyť je tam napsáno, že je to doporučení, takže ano, můžeš odmítnout.

kajalka
13. pro 2015

@markyzka84 Doporučení. Nakonec, i vyhlášku můžeš porušit v zájmu zachovaní zdraví dětí.

markyzka84
autor
13. pro 2015

@kajalka vim ale dělaji pak kolem toho doktori dusno a problemy

markyzka84
autor
13. pro 2015

a ten natlak je velice neprijemny

kajalka
13. pro 2015

@markyzka84 To máš pravdu. Ale taky záleží na dr., na kt. narazíš, jsou i ti, co respektují a dokonce i ti, co rozmlouvají 🙂

cutie_01
13. pro 2015

@no_title Zarděnky tam nejsou

markyzka84
autor
13. pro 2015

@cutie_01 no ale ta tetanovka je opravdu doporucni minimalne rok pred planovanym tehu...

Sem začni psát odpověď...

Odešli