Dýňová polévka s kari v těhotenství

klarima
3. zář 2017

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat, jsem ve 14.tydnu a dnes jsme meli k obedu dynovou polivku s kari. Nijak jsem to neresila a dala jsem si hned dve misky. Polivka byla trochu ostra a tak mam ted strach abych neublizila miminku. Vsude pisou ze kari se ma v tehu vynechat. Poradte prosim :(

luska__
3. zář 2017

Nebala bych se toho vůbec 🙂
Jim cele těhotenství všechno.
Kari, grilovany hermelin( netepelne zpracovany ne) sushi - jen v 1 restauraci.
Jak to dělají v Indii? Těhotene 🙂

fandysek_1
3. zář 2017

Když to nebudeš jíst po kilech určitě ti to neublíží. Všechny ty zákazy a příkazy se musí brát s rezervou. Já pouze nejím nivu a hermelín jsem snad měla 2x za těhotenství.

makky1310
3. zář 2017

Ja jsem palivozrout a v tehotenstvi jsem se tomu nevyhybala, jenom kdyz uz to bylo tak palive ze bych z toho brecela. Vsechno bylo ok. A kari je moje oblibeny koreni. Presne, jak myslis ze to delaji v Indii? Tam uz 2lety deti jedi ostry, ne-li v roce. To ze nekde pisou ze to nesmis ber s rezervou. Proste kdyz to nebudes do sebe ladovat denne a po kupach tak se nic nestane😉 hlavne klid🌞🌷

makky1310
3. zář 2017

@fandysek_1 ja jedla i plesnivy syry. Ono totiz jde o to ze by se nemely syry ktere jsou nepasterizovane, a ty tady v CR snad nesezenes, dela se z toho moc velky halo a tehotny se zbytecne omezuji.🙂

klarima
autor
3. zář 2017

Moc dekuju 🙂 je to pro me novy takze jsem lehce psychopaticka po vsem co udelam :D

makky1310
3. zář 2017

@klarima ja byla ze zacatku taky😉 ver ze vic Ti ublizi stres, ne trochu kari. Preju poklidny zbytek tehotenstvi🤰🍀❤

jezz1e
4. zář 2017

@makky1310 U těch plesnivých sýrů nejde o listeriózu (což by zničila pasterizace), ale o to, že přirozeně obsahují ty plísně mykotoxiny, které "mohou" být ve vyšší míře škodlivé. Ta míra je myslím přes 150 g denně, tj. i normální hermelín se do toho v klidu vejde.
Kari bych se nijak nebála.

makky1310
4. zář 2017

@jezz1e kazdej clanek napise neco jinyho 😀 ale shodli jsme se ze neni duvod se tomu striktne vyhybat🙂

mr_falko
4. zář 2017

jedla jsem vsechno a palivy nejradsi 🙂 dite je normalni😅

makky1310
4. zář 2017

@mr_falko taky palivy miluju ale syn normalni nebude, genetiku neocuram😝😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru