EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lenka3p
11. bře 2012

A kdyby jenom fotky! Názorně je tam i video... tak to bych teda nečekala, že něco takovýho uvidím 😀

zdeniii
12. bře 2012

TAk dneska po 3 dnech zase 29, nijak jsem to nepřeháněla. Jsem spokojená. Vůbec na to nemám náladu trénovat... 😒

andelka
12. bře 2012

@zdeniii však já si taky dávám někdy jen udržovačku 😉 ale dneska mám náladu zas pořádně potrénovat, tak doufám že mě to do večera nepřejde, mám dost práce na dnešek a nabitý program.

zdeniii
12. bře 2012

@andelka jo to já taky, musím dojet s Helí koupit botičky páč to pak s tatkou nezvládnou to je mi jasný 😀 akorát mne od rána trochu pobolívá břicho tak snad nerodím 🙂))

vendy26
12. bře 2012

@andelka
@tiburcia Holky, moc děkuji za odpovědi. Včera jsem nakonec nezačala, začnu, jak budu 36+0. Prostě o týden dřív než by se mělo...pro svůj klid. Což je za 2 dny🙂 Fakt moc děkuju, těším se, jak za sebou budu mít první cvičení🙂

vendy26
12. bře 2012

@luckap123 Koupila jsem taky to levnější, myslím, že bohatě stačí a splní stejný účel.

j1tka
12. bře 2012

Tak já cvičila podruhý. Nevím, zda je to lepší, protože nevím, jak měřit. Když epino nafouknu, tak po chvíli cítím, že bych zvládla víc, tak přifouknu a fakt jo🙂 ale při dalším pokusu jsem na stejném počtu přifouknutí jak předtím a až zas po chvíli jsem schopna přifouknout. Obvod se meří podle toho, co zvládnu přifouknout před pocitem velkého napínání a nebo se může počítat i s obvodem, co zvládnu až po chvíli? Jestli ta první možnost, tak jsem na tom stejně jak minule☹

veronika.h
12. bře 2012

@lenka3p jejda, já jsem ten odkaz nezkoumala, omlouvám se,hledala jsem jen něco podobnýho, co mám doma. a první na mě vyskočilo toto 😕 😅 😅.
TAk pouvažuj, chce to ale opravdu úpravu, ideální to není a dost se s tím člověk nadře, pořád mi to vyskakuje ven 😝.

Ach jo holky, mám jít do finále a při včerejším cvičení to bylo peklo. Dole je to úplně všechno divný, nateklý, bolavý. Nemohla jsem tam balonek vůbec dostat. NAkonec se to poddalo, ale teda nic moc. myslela jsem, že to bude víc a víc v pohodě a místo toho je to větší dřina. Už bych to chtěla mít za sebou, přestává mě to bavit 😝.

zdeniii
12. bře 2012

@j1tka určitě až ten poslední obvod, my taky nedáváme ten velký hned na poprvé ale postupně 😉

andelka
12. bře 2012

@vendy26 2 dny utečou jako nic, budem držet palce ať jde cvičení co nejlépe 🙂

@zdeniii u nás totéž, botky naštěstí máme, ale potřebuju já 😅 Mně je blbě furt, mám pocit že ani poslíčky ani porod nepoznám snad 😀

@j1tka hele, já jsem teď na 30 a stejně při cvičení začínám tak na 26-27. To je normální že přifukuješ postupně, člověk si na ten pocit musí zvyknout, prodýchat, uvolnit se a pak to většinou jde o kousek dál...Obvod měřím podle toho, jak velký balonek vytlačím ven.

veronika.h
12. bře 2012

@j1tka Hele, já každý den začínám na úplně miniaturním obvodu, než se to potrénuje, tak to několikrát vytlačím a různě přifukuju podle pocitu. Ono se mi to dole uvolní až za nějakých 20minut jsem schopna vytlačit ty velký obvody, takže buď v klidu🙂. Já si měřím až po 20minutách cvičení, do té doby to nemá cenu. Hledala jsem tady v diskuzi, jak jsem to měla před 3 rokama a bylo to úplně stejný🙂)

j1tka
12. bře 2012

tak to díky, to jste mě uklidnili🙂

tiburcia
12. bře 2012

Holky přesně o tom jsem včera přemýšlela..začínám na míň cm a fakt chvíli trvá než se dostanu, kam se dostanu....tak si říkám, že když tím pak leze mimi bez ,,přípravy" tak jaký to bude mít efekt? 😒

vendy26
12. bře 2012

@andelka Určitě dám vědět, jak mi to jde🙂
@tiburcia Zase jsem někde četla, že při samotném porodu hodně "práce" udělají také hormony apod.

tiburcia
12. bře 2012

@vendy26 doufám, že to tak bude 🙂 🙂 🙂

vendy26
12. bře 2012

@tiburcia No já vlastně taky🙂 Každopádně držím pěsti, ať vše dobře dopadne, máte to za pár! 😵

andelka
12. bře 2012

@tiburcia mně PA roztahovala hráz a mimi se tlačí ven docela pomalu, takže podle mě to stihne roztáhnout. Nejlepší je aby procházela hlavička pomalu, ne ji vytlačit jak špunt z lahve.

veronika.h
12. bře 2012

@tiburcia nezapomeň, že u porodu budeš ještě otevřená a ten hormonální koktejl určitě zapracuje. A PA skutečně tu hráz pěkně roztahujou. já tlačení skrz epidurál necítila, ale jediný, co jsem cítila bylo, když mi PA tahala za pipinu a natírala jí mezokainem, pěkně mě to štípalo🙂)

ikuza
12. bře 2012

Dievcata, prosim, od ktoreho tyzdna je najlepsie zacat nacvicovat s Epinom? Co by ste mi poradili vy?

andelka
12. bře 2012

@ikuza 36-37tt, já začala od 36+1.

j1tka
12. bře 2012

@ikuza taky jsem dle rad tu na diskuzi začla začátkem 37.týdne. Ale jsem na začátku, cvičila jsem jen 3x. Z toho jednou na zkoušku o pár dní dřív.

rosny
12. bře 2012

@ikuza 😉 ahojte, ja zacala v sobotu, 36+1, dneska 3.den a 22, pomalu, ale jiste 😉

rosny
12. bře 2012

@zdeniii to se to machruje, kdyz uz mas jeden porod za sebou 😉

lenka3p
12. bře 2012

@veronika.h To se vůbec neomlouvej, náhodou super, já v podstatě něco podobnýho hledala na youtube, abych si to dokázala představit, jak se to používá, takže jsem vlastně našla to, co jsem hledala, ale v životě by mě nenapadlo hledat to na sexshopových stránkách 🙂))

stefanny
12. bře 2012

Holky chci vas poprosit, nemate nektera zkusenost nebo nevite kde se da koupi EPINO primo v Nemecku, v kamenych prodejnach? ve zdravot.potrebach o tom ani nesliseli ☹ diky!

zdeniii
12. bře 2012

@stefanny Ahojky, teda to je zvláštní když je to původně z německa. zkus mrknout na jejich stránky, třeba tam bude víc... http://www.epino.de/

zdeniii
12. bře 2012

@tiburcia mimi bez přípravy ven neleze, není to hnedka šup a je venku 🙂) musí se to taky postupně roztáhnout neboj 😉
A přesně budeš nadopovaná hormonama tak to půjde samo 🙂)

tiburcia
12. bře 2012

@andelka
@veronika.h
@zdeniii

děkuju holky... začlo to na mě nějak dopadat, že je to blízko 😀

kulenka
12. bře 2012

@tiburcia Někde jsem četla, že se mimčo připravuje na porod už 11 hodin předem 🙂

dandelion
12. bře 2012

Ahoj holky.. 🙂 dneškem se k vám ráda přidám 🙂 ;) mám za sebou první cvičení s epinem a teda jsem mile překvapená.. 🙂 foukla jsem celkem 8x a po přeměření metrem jsem na 20cm 😅 akorát si říkám, jestli to není na poprvé moc.. 😲 každopádně jsem zvědavá na kolik se dostanu... 🙂 kolik jste při každém cvičení přidávaly?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru