EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

isabella_fly
14. únor 2013

@olusenka tak kazda musi podla vlastneho uvazenia, ja som zacala na zaciatku 34tt, ale aj to preto, lebo som vedela, ze mam krcok nadstandardne dlhy, tak som sa nebala, ze by som si tym uskodila... tak urcite je cesta aj kupit si novy balonik, ale myslim, ze ak sa dodrziava hygiena a pouzivaju kondomy, tak to nie je potrebne, najskor ide o tu hygienu... inak ja uz aj keby som rodila teraz, tak mam natrenovane 9,5cm, cize by to malo vyrazne pomoct a to som natrenovala za dva tyzdne, cize realne sa da tak natrenovat aj do toho 38tt podla mna, mne uz ked sa podari dostat na 10cm, tak nebudem cvicit denne, uvidim ako to pojde, budem uz len udrziavat a robit masaze hradze

isabella_fly
14. únor 2013

@eva518 moj laicky nazor je, ze by to problem byt nemal, prave naopak, trenuju sa tym svaly panvoveho dna, ktore su tym padom ovela pruznejsie a prisposobivejsie, cize nejde o natiahnutie a ochabnutie, ale postupne vytrenovanie, skor by som povedala, ze pri porode bez pripravy sa moze stat, ze sa svaly poskodia, kedze trenovane neboli moze to kdesi rupnut a potom sa to nechce dat do poriadku same, trenovany sval sa tak lahko neposkodi

wahu
14. únor 2013

Ahoj, já jsem cvičila někdy od 35tt a rodila jsem 40+2, takže u mě to porod rozhodně neuspíšilo. 🙂 Ale pokud je nějaký problém, asi bych se poradila s dr.

katusica
14. únor 2013

@domeli len ja som z TT, ale este skusim obehnut zdravotnicke potreby tu u nas ci to tam nezozeniem.

rybicka2
14. únor 2013

@katusica
Cez net som to nenasla iba v zdravotnickych potrebach vola sa to Navleky na lekarsku sondu, suche. Avsak musela som zobrat cele 200 ks balenie. Pripadne by som mohla ti niejake predat. Vyslo by to 17 ks plus postovne. A gelov na vodnej baze je na nete vela, aj v drogeriach. Urcite nieco zozenies.

katusica
14. únor 2013

@rybicka2 super ja by som si od teba par kupila. a ten gel tie som nasla tych je vela takze to kupim v drogerii normalne. napisem ti spravu. zatial dik 😉

gooobi
14. únor 2013

ahoj ahoj, na povzbudenie....cvicte, porod bol paradny, nastrih ziadny, natrhnutie povrchove sitie kozmeticke 🙂 DR dala vysivku z principu 🙂

veonka
14. únor 2013

Ahojte žienky, tak ja to zajtra idem skúsit prvykrat cvicit s epinom 😕 , som zvedava, ale tesim sa na to 😅 a uprimne dufam, ze to pomoze... ja mám tiež tie navleky na vaginalnu sondu, tak som zvedava, hadam to bude fungovat... a inak náhradne baloniky na epino sa kupit samostatne nedaju 😖 neviem prečo... asi kvoli bezpecnosti aby to tam bolo dobre upevnene a nic sa pri cviceni nestalo.

Dievcence, niekde som citala zevraj nastrih a celkovo to poranenie pri porode zalezi od toho ako je zena anatomicky disponovana, hlavne ze aku ma napr. tu vzdialenost teda medzi posvou a konecnikom, tak ja by som sa chcela opytat, ak sa neurazite, ze ako ste na tom v tomto smere? 😕 , lebo mne sa zda, ze to mam len kusocek 😝 🙄 ...
no ale musim mysliet pozitivne a pekne cvicit a uvidime, ze...
a cvicite 2xdenne- rano a vecer, alebo iba 1x?

tak zajtra napisem svoje prve dojmy 😅

gabika783
14. únor 2013

@veonka aj ja sa chystám pri druhom dieťatko cvičiť s epi-nom. Už sa nedám odradiť doktorkou ako pri prvom.
Ja som zase veľa študovala , že anatómia s tým nemá nič spoločné. Každá žena je dokonalý kus prírody ale zato zlá poloha pri pôrode s tým má sakramentsky veľa. Poloha v akej nás nútia rodiť v nemocnici je pre ženu neprirodzená a dieťatko sa veľmi zle tlačí "do kopca" a preto to nastrihávanie aby pôrodník uľahčil to- čo vlastne sám kazí.
Ja som odhodlaná druhé dieťatko rodiť na kolenách, príp. na štyroch alebo v stoji - uvidím čo mi bude dobré. Ale určite v žiadnom prípade nie na stole s nohami hore, túto polohu neznášam aj tú chvíľu čo musím stráviť u gyndy. 😝

vika9792
14. únor 2013

@rybicka2 Ahoj, citam, ze si kupila velke balenie "navlekov" 🙂 ak by ti vela ostalo, kupila by som od teba 🙂 ja EPI-NO este len planujem kupit, tak si robim maly prieskum, co vsetko potrebujem. ozaj, kde sa da objednat? Ja som nasla len cez Perinbabu. 81€. je to dobra cena? ci taka standard? da sa aj za menej niekde? nemas prehlad?

isabella_fly
14. únor 2013

@veonka ja mam pocit tiez, ze to mam len kusocek, teda nemerala som to, ale viac ako 3cm to asi nebude 😀

isabella_fly
14. únor 2013

kocky, objavil sa mi taky problem, v pohode cvicim cvicim, krasne ide 9,5cm, ale zistila som, ze som asi nachylnejsia trhat sa dohora a to vobec neviem ani ako masirovat a ani ako to cvicit tak aby sa mi to prave tam spruznovalo... hradza mi pruznie ukazkovo a je pevna... pri prvom porode som sa potrhala dohora, no a teraz pri cviceni, bola som troska sikovna a malicka stopa po krvi sa mi objavila prave v tej hornej casti a neviem co s tym... urcite teraz nebudem postupovat dalej ako 9,5cm, ale vobec neviem ako spruznit tu hornu cast, mate s tym niektora skusenost?

rybicka2
14. únor 2013

@vika9792 ja som tiez kupila na perinbabe. Nenasla som iny internetovy obchod, kde by to na slovensku predavali. Ja som kupila ten s tlakomerom, ale asi uplne staci aj ten bez.

vika9792
14. únor 2013

@rybicka2 ok, tak aj ja objednam od nich. a za kolko dni ti to prislo? len aby som sa neprepocitala 🙂 a budes predavat/predavas tie navleky na lekarsku sondu?

nikky222
15. únor 2013

@eva518 je to presne take iste ako pred tehotenstvom 😉 vrelo odporucam, nie je nad to nemat po porode ziadne problemy, normalne fungovat a uzivat si babo a rovno napisem uzivat si aj po sestinedeli, neboj nebudes "ani vytahana ani siroka" 😀
tvoj najvacsi problem moze byt ranajkovat skor ako o 11 😀

didi21
15. únor 2013

Ahoj holky, neprodáváte někdo EPI-NO? Prosím nabídněte!

molka
15. únor 2013

predám epi-no delphine plus za 60€ plus poštovné. Cvičila som len pár krát, pretože som rodila predčasne v 36+3tt.

alikaa
15. únor 2013

@eva518 Ja som pouzivala epi-no pred prvym porodom, aj teraz s nim zacinam prave. Mna ale pri porode nastrihli 1 cm len preto, ze som bola prvorodicka a proste prvorodickam to vraj robia standardne 😠 Nemusis sa vobec bat, ze pri taktomto roztahovani by sa ti to nevratilo do povodneho stavu. Ja som mala jediny problem po porode, ze sa mi tam dole neupravila mikroflora, tak mi dr. dala nejaku tabletku a potom to uz bolo uplne v pohode. Zozaciatku som mala skor pocit, ze som uzsia, ale cca 2-3 mesiace po porode bolo vsetko tak ako pred tym 🙂

@katusica Ja som si kupila tie uplne najlacnejsie kondomy, ktore navliekam na balonik a tak trenujem 🙂
@vika9792 Aj ja som kupovala cez perinbabu a bez toho tlakomeru.

sarkar
15. únor 2013

Ahoj holky, dneska mám 10 dní do porodu a už minimálně týden jsem zaseklá na 28 cm, dneska jsem se možná dostala na 28,5 cm, ale i tak, už mě to štve 😖 Jak to šlo vám u těch vyšších čísel? Mě při cvičení nic nebolí, ale strašně bojuju s tím balonkem, abych ho vůbec udržela uvnitř, ideálně bych potřebovala 3. ruku, protože jednou udržet balonek a druhou přifukovat mi prostě nejde ☹

eva518
15. únor 2013

@nikky222
@alikaa děkuju holky. Chci si to koupit a tohle jediné mi vrtalo hlavou. Člověk nikdy neví, jestli nebude císař nebo neporodí dřív, ale půjdu do toho 🙂

vika9792
15. únor 2013

@alikaa a aka bola dodacia doba? dlho si cakala?

alikaa
15. únor 2013

@sarkar Aj ja som mala s tymto problem, ze mi ten balonik pri vacsom nafuknuti uz ani drzat vnutri nechcel a som ho musela vtlacat naspat stale. Ale svoju ulohu podla mna splnil. Tak pripadne skus poprosit svoju polovicku, nech ti pomoze 🙂

@vika9792 mali ho vtedy na sklade a isla som si ponho osobne, takze to bola rychlovka.

marcelka123
15. únor 2013

@sarkar ahoj... Ak ťa to nebolí tak dáš isto aj 30 a možno aj 31ku. Zatlač si balónik hlbšie a tak pridržiavaj ak to nepôjde tak stlač nohy k sebe a tak fúkaj... Ja ho mám dnu celý, aby som vládala fúkať a ide to... Ale musím začínať vždy okolo 27-28 cm a po 3-4 pokusoch som už na 30ke... Ale cítim to... Viac sa zatiaľ neodvážim..

alebo sa pri pumpovaní uvoľní čo najviac. Možno už si v takej polohe, že ho proste permanentne vytláčas... Nakloň sa na bok, povoľ tlaky na konečník, na kostrč, nájdeš polohu keď ti ostane dnu a nebude sa vôbec tlačiť von. A ak chceš tlačiť/ trénovať na chrbte, potom sa môžeš pomaly naň prevaliť a trénovať dalej 🙂

lomanta
15. únor 2013

Ahojky, tak se taky přidávám. Nemám sice Epi-no, ale koupila jsem si sexuální pomůcku, která doufám, že udělá stejnou službu za málo peněz. Stálo mě cca 350.- i s poštovným 😉 Dneska jsem to zkusila poprvé, nejdřív mě to tam zajelo celé, takže když jsem tlačila, zapoměla to přidržovat a vylítlo to ze mě, že jsem myslela, že jsem vejpůl 😀 pak už jsem si dávala pozor 😅 První pokus byl 20cm a poslední 22,5cm a ani bych neřekla, že by to bylo nějak moc nepříjemný. Tak mám radost, že napoprvý celkem pěkný číslo, jen abych to nezakřikla, abych se někde nezasekla 😀

isabella_fly
15. únor 2013

@lomanta a co konkretne pouzivas?

isabella_fly
15. únor 2013

@lomanta tak nech ti to hlavne posluzi 😉

lomanta
15. únor 2013

@isabella_fly děkuju. doufám, že jo, teoreticky by to mělo být na stejném principu, tak uvidíme 😉

isabella_fly
15. únor 2013

@lomanta jedine co by som si myslela pri tom tvare co to ma, ze ti to bude lahsie utekat von, ale to hadam nevadi, ide o cvicenie 🙂

tak zda sa kocky, ze pohroma nehrozi, uz mam pocit, ze mi to pri tych 9,5 povoluje to napatie, mozno zajtra alebo pozajtra skusim dat trocha viac... cvicili ste tu niektora aj na viac ako 10?

veonka
16. únor 2013

Kočky tak dnes prvé cvičenie a moje prvé dojmy 😀 : 5,5 a nezvyk 😝 , ale bude to hádam lepšie, aj ked začiatok sa mi zdá bieda hlavne v porovnaní s tým ked to nafuknem na tých cielových 10 🙄 ... inak celkom pohoda, večer dám ešte masáž a zajtra pokračujem s epinom 🙂
vy ste na tom boli ako na začiatku cvičenia?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru