EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

katja77
26. bře 2013

@aprilka9 Já jsem taky prvorodička🙂 A Tvůj případ zní teda úžasně....🙂 Moc díky.... je to jako balzám na duši slyšet takové pozitivní zprávy 😉

aprilka9
26. bře 2013

@katja77 ja keď som ti také príbehy čítala, tak som tomu ani veriť nemohla a nakoniec som sama dôkazom. Teraz všetky kamošky presviedčam na Epino, lebo pôrod bez následného hojenie je úplne o niečom inom 😉 A to mi zdravotná sestra povedala, že si na mňa pripravila dve šitia, lebo som útla v bokoch 😀 😀 😀

katja77
26. bře 2013

@aprilka9 A jakou mělo Tvoje děťátko hlavičku? (myslím obvod)....Takže si jí před porodem informovala, že jsi cvičila a ona v průběhu porodu sama viděla, že stříhat není třeba? 🙂 To je fakt úžasný....

aprilka9
26. bře 2013

@katja77 fúha, ani neviem akú mala hlavičku. Možno to je niekde v papieroch, ale nejak som sa nezaujímala už potom. Ja som o Epine hovorila svojmu pôrodnikovi, doniesla som mu aj ukázať nejaké info.. takže sme boli dohodnutí, že ak by som sa mala roztrhnúť, tak nech strihne, ale ak bude vidieť, že to zvládnem, tak nech to tak nechá. Potom mi hovoril, že už sa chystal strihať a vtedy som maličkú vytlačila 😀 našťastie 😉

aprilka9
26. bře 2013

@katja77 a tá zdravotná sestra tam len asistovala, pamätám si ešte, že ma natrela nejakým gélom

pupidu
26. bře 2013

@katja77 tak to jsi mě pobavila s tím manželem. Taky teda musím tomu svýmu dát bojový úkol. On si teda pořád myslí, že to zvládne "roztáhnout" sám, ale v tomhle mu moc nevěřím 😀

pupidu
26. bře 2013

jo, holky, a v čem jsou jiný ty kondomy, co na epino používáte? Abych věděla, o jaký si v lékárně říct...

katja77
26. bře 2013

@pupidu Jsou bez lubrikantu, úplně suchý... průser je, že je v lékarně moc nemají.....Jedině prý v sexshopu🙂 Budeš se tam muset vydat, nebo je objednat přes internet.... V drogériích je prý taky nemají 😒

katja77
26. bře 2013

@pupidu Ten gel se jmenuje např." Ty a Já " a je to lubrikant na vodní bázy, bez oleje, bez parfémů, bez silikonu.....

kajjkka
26. bře 2013

@pupidu @katja77
holky rodila jsem v Brně v Bohunicích a měla cvičení s Epinem napsané v porodním plánu a ještě jsem to PA říkala osobně. Docela ten plán řešili, na 6ti nedělí jsem pak musela podepsat změnu plánu, když jsem chtěla příkrm a v plánu měla, že si příkrmy nepřeju. Takže když už ten plán maminka má, oni hoi fakt čtou a konzultují s rodičkou.
Přeju pohodové porody bez nástřihů 🙂

cervenec
26. bře 2013

@pupidu požádej svýho gynekologa,oni tyto kondomy používají na sondu utz 😉ten můj mi je dal dokonce zadarmo 😎

martjjja
26. bře 2013

@katja77 já používám kondomy úplně obyčejný s lubrikantem,ale ještě pod ně dám igelitovej sáček,aby se balonek gelem nepoškodil.

katja77
26. bře 2013

@martjjja To je chytrý....ten gynekolog taky🙂 To by mě nenapadlo...🙂))

kali.kal
26. bře 2013

@pupidu : já jsem koupila nelubrikované přes net. Měla jsem je za dva dny doma z e-kondomy.cz

pupidu
27. bře 2013

@cervenec Teoreticky bych to zkusit mohla, ale ten můj mi nechtěl napsat ani doporučení na cvičení kvůli zádům, takže pochybuju, že by mi ty kondomy dal, kdyby věděl, na co je chcu 😀

cervenec
27. bře 2013

@pupidu já jsem si je taky chtěla koupit,ale daroval mi je 😉 já jsem je totiž nikde jinde nemohla sehnat,tak toto byla poslední možnost 😎

katja77
27. bře 2013

@pupidu Mě bylo vcelku trapný jít i do té lékarny pro ten lubrikační gel na bázi vody.... Tyhle věci radši kupuju v DM, kde je samoobsluha... V lékarně fronta, každej v ruce recept na opravdovou nemoc a my tam s magistrou pět minut studovali, kterej lubrikační gel je na bázi vody 😀

luciita
27. bře 2013

Ahojte baby, takze po 3 dnoch cvicenia som iba na 6 cm. Chcem sa opytat, ked tlacite balonik von, robite to pomaly, postupne? Ja sa snazim pomalicky, ale ked pride do toho najsirsieho bodu dost to boli a potom sa zlaknem a chcem ho rychlo vymrsit. To asi nie je spravne ze?

pupidu
27. bře 2013

@katja77 Tak to věřím, že to v tý lékárně to muselo být "veselý" 😀 V DM podobný gel ale mít nebudou, ne? Já to nikdy nepotřebovala, takže si asi budu připadat jak puberťačka 😀

marty78
27. bře 2013

@pupidu
@katja77
@cervenec
zkade viete s akymi kondomami a lubrikacnym gelom mozno epino pouzivat, ja som to v navode totiz nenasla...?cize najskor kondom a potom gel este nanesiem, alebo ako?

zmaldik
27. bře 2013

tak dneska mi dorazilo eoi-no s mericem, dotaz jak budu vedet obvod? myslela jsem, že to udávají ty číselka ale to je jen na tlak? 🙂

katja77
27. bře 2013

@luciita Uklidním Tě, já jsem po týdnu cvičení taky pořád na čísle 6🙂) Balonek vytlačuju ven většinou rychle, zatlačím a on vyklouzne...tohle většinou nebolí... Bolí, když je uvnitř a nafukuju ho...Možná to bude tím, jakou máš polohu... Třeba já jsem zjistila, že mě to nejmíň bolí vkleče na všech čtyřech a nejvíc to cejtím v sedě nebo vleže....

Hodně štěstí!

katja77
27. bře 2013

@marty78 Můžeš klidně i bez gelu.... ale když to neklouže, je lepší použít gel...Já to mám napsaný na těch kondemech, co mi přišly spolu s tím EPINEM, tam je napsáno, že pro zvlhčení je nejlepší použít lubrikační gel na bázi vody (bez oleje)....A taky je to napsáno v tom návodu, cituju:

"POKYNY PRO BEZPEČNÉ UŽÍVÁNÍ:
Používejte kluzné prostředky výhradně na vodní bázi. Nepoužívejte kluzné prostředky, které obsahují oleje, nebo éterické přísady, které mohou poškodit balónek!"

katja77
27. bře 2013

@zmaldik Je k tomu přiložená taková papírová tabulka s metrem... ale většina holek tady používá normálně krejčovský metr, je to jistější🙂

katja77
27. bře 2013

@pupidu Zkus to, já myslím, že dneska už mají v drogérkách kde co.... Ale já měla blíž lékarnu, s tím břichem a v té zimě se mi prostě nechtělo štrádovat moc daleko 🙂

martjjja
27. bře 2013

To byste, holky nevěřily, jaký bylo moje zděšení, když jsem po týdnu bez cvičení (kvůli viróze a skřípnutýmu mezižebernímu nervu) místo svých obvyklých 32 cm naměřila jen 29. Naštěstí na třetí pokus to bylo zpátky...ale nedá mi to, abych si ještě večer před zítřejším nástupem, jednou nezatrénovala. Ale aspoň malinko jsem se uklidnila...

kali.kal
27. bře 2013

@marty78 : jak ti psala katja 77, je to napsané v návodu. 🙂

@zmaldik : je tam tabulka s průměrem a podle toho se to přepočítá na obvod. Já jsem to zatím krejčovským metrem nepřeměřovala, ale až budu kolem desítky, tak mě bude zajímat, jestli je to 29 nebo 31 🙂

Já trénuju od minulého týdne a zatím jsem na osmi centimetrech na průměru.

@luciita : já vytlačuju pomalu, ale přesně jak píšeš, když už cítím, že to začíná bolet, tak zaberu, aby to bylo co nejrychlej venku 🙂 Zatím nezkouším různé polohy, taky se na to chystám, ale asi až po Velikonocích.

Teď jedeme na prodloužený víkend pryč, tak nevím, jestli si mám brát epi-no s sebou nebo se na to vykašlat a dát si pauzu. Nerada bych přišla o natrénované centimetry.

zmaldik
27. bře 2013

v jakém tt jste nejdříve začali? zdá se mi 3 týdny před porodem pozdě, páč plno známých rodilo už i v 37tt nebo měsíc dopředu a tím že malá naléhá dost hlavičkou tak bych taky ráda začala dříve 🙂

kali.kal
27. bře 2013

@zmaldik : já začala ve 36. tt Taky mi přišlo, že tři týdny před termínem je pozdě, i když u nás to na dřívější porod nevypadá ani náhodou ☹

wahu
27. bře 2013

@zmaldik já začala v 34.tt, protože mudra na 3D ultrazvuku, že se jí zdá, že bude dřív. No, nakonec jsem 2 dny přenášela. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru