EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lukkyna
12. čer 2013

@endorfinka tak jakpak pokračuje cvičení? 😉

@olusenka čas určitě máš, doporučuje se začínat až v 36týdnu. Pokud nebudeš chtít epino prodávat, můžeš používat bez kondomu.Většina z nás si objednávala tu levnější verzi bez manometru - zvládneš to i bez toho. Ale asi by ses nejdřív měla v tvém případě poradit s doktorem nebo nějakou PA....i když zřejmě jak říkáš je to menší pružností hráze, ale raději bych to neriskovala.

endorfinka
12. čer 2013

@susannah tak to zní krásně 🙂 moc gratuluji! 😉

@mjmjmj děkuji za povzbuzení - máš pravdu, nemá smysl se stresovat předem. Pro mě by bylo asi nejlepší, kdyby se žádné váhové odhady nedělaly... 🙂

@lukkyna pokračuje pomalu, ale jistě... 😀 včera jsem dala 25,5 cm. A nemám teda pocit, že by přes hráz neprošlo víc, ale spíš nezvládám ten tlak uvnitř, asi se neumím moc dobře uvolnit. Ale pomalu to postupuje, tak snad se ještě někam dostanu, hranici 25 cm jsem pokořila, teď mám další cíl 27 cm. 🙂 A jak se daří tobě?

nevestapetulka
12. čer 2013

Ahojky, tak se držím na 31 cm a tam už skončím. Do termínu 4 dny, tak doufám, že to cvičení k něčemu bude...

smartbear13
12. čer 2013

Ahoj holky,taky cvičím s Epinem a chci se poradit🙂 Nevím,jestli ho nechávat vevnitř celé,nebo trošku povytáhnout,podle mě bz měl kousíček koukat,ale to pak yas skoro nemusím tlačit,kdzž ho chci dostat ven,vyjede skoro samo..cvičím jednou denně,vždy dvakrát nafukuju,jsem asi na 25cm a nevím,jestli to teda dělám správně:(Taky se chci zeptat,od jakého tt se smí ten maliníkový čaj a to semínko?🙂

nevestapetulka
12. čer 2013

@smartbear13 Já nechávám koukat jen ten koneček.
Maliník a semínko se může od 36. týdne..

smartbear13
12. čer 2013

@nevestapetulka děkuju za radu🙂 Zítra koupím semínko a dneska si uvařím první hrnek maliník na dobrou noc🙂Snad to všechno k něčemu bude🙂

wahu
12. čer 2013

@smartbear13 určitě to k něčemu bude, já jsem přesvědčená, že u mě to zafungovalo. 🙂 důležitý je i pozitivní myšlení!

wahu
12. čer 2013

@susannah Krásné! Moc gratuluji. 🙂

olusenka
12. čer 2013

@lukkyna já že četla, že si někdo koupí Epino přes bazar a balonek kvůli hygieně nový. Já tady na MK našla inzerát na Epi-no jen jeden, na aukro.cz nebo na mimibazaru vůbec nic. Nevím, jesti to hledám špatně, ale že by to nikdo neprodával? Zkouším malé písmo, s pomlčkou, bez, velké písmo a nic. Dobře, asi se poradím s dr. příští týden, mám i hemoroidy a v dost špatném stadiu, abych si tím tlačením a tréninkem ještě neublížila. Nebo...zeptám se.... s Epinem se moc tlačit nemusí, balonek vyjede ven spíš sám? Co člověk cítí? I tlak na konečník?

lukkyna
13. čer 2013

@endorfinka a nemáš balonek zavedený až moc uvinitř?Zkus ho trošičku povytáhnout. Já jsem ho zaváděla ze začátku celý a tlak jsem cítila hodně uvnitř....Teď už ho nedávám tak hluboko a tlak se přesunul na hráz 🙂. Já dala včera 26,5....musím zaťukat, že to jde celkem lehce (snad se nezaseknu) 🙂.
Koukám, že se ti to už blíží 😉 ...závidím. Mě začaly neskutečně otékat ruce a nohy, už se sotva kulím...vůbec by mi nevadilo, kdybych malou vyprdla o 14dní dřív 😀

@olusenka já to moc nestudovala, kupovala jsem nový, protože pak chci použít i při druhém mimi. Ale zkus prozkoumat diskuzi pár stránek zpět a poptat se holek po porodu, jestli nechtějí prodat.
Zatím máš opravdu dost času, tak se raději opravdu nejdřív poraď s doktrorem,ať si ještě neublížíš.... Když nezavádíš balonek celý, tlačit se moc nemusí., ale tlak na konečník tam ve vyších číslech už opravdu je..

lukkyna
13. čer 2013

@olusenka "vyšších"... 😀 mám pocit, že těhotenstvím jsem přišla i o část ineligence 😀 Ale pan doktor říkal, že se to snad vrátí do normálu 😀 😎

endorfinka
13. čer 2013

@lukkyna je to možné, že ho dávám dost hluboko, ale už jsem si na to i dávala pozor. Tak zkusím zavádět ještě míň. 🙂 Možná mám taky nějak blbě nastavenou psychiku, že to přece nemůže jít tak rychle. 🙂 No, půjdu zkusit potrénovat a uvidíme, kolik dám dneska.
Blíží se to 🙂 na jednu stranu bych už to měla ráda za sebou a na druhou vím, že ještě nemám natrénováno a tak celkově nemám pocit, že už by to mělo přijít. 🙂 A otoky mě taky hodně trápí. Kotníky už jsem neviděla týdny a mám pocit, že jsem nateklá už tak nějak celkově, i v obličeji. Doufám, že pak ze mě pár litrů vody odteče. 🙂

nevestapetulka
13. čer 2013

@olusenka Ono se to totiž často dělá tak, že si zájemce najde někoho v diskuzi, kdo bude prodávat a s ním se domluví. Taky budu prodávat, asi už příští týden, tak se mi kdyžtak ozvi, kdybys měla zájem.

lukkyna
13. čer 2013

@endorfinka já průběžně kontroluju zrcátkem.Nejdřív nafouknu, aby držel uvnitř a potom lehce vytlačím a přifukuju dál (pro jistotu lehce přidržuju) Je možné, že to dělá opravdu ta psychika...mám ještě dost času, tak se tím nějak nestresuju a dneska jsem dala přes 27...Ale můžu se dostat na hranici, kterou pak nepřekročím...naopak u tebe si myslím, že to za chvíli povolí a pojedeš jak drak 😉
Jj, máš pravdu, obličej se mi zakulatil taky až posledních pár týdnů, hlavně teď mají být ty hicáky, tak to budeme trochu trpět. Přibrala jsem 20kilo, takže taky doufám, že po porodu pár litrů (kilo) odteče a "splasknu" 😀...škoda, že neodteče i trochu toho tuku 😀

olusenka
13. čer 2013

@nevestapetulka děkuju. Jo, to jsem si všimla, že se tu občas někdo domlouval. No, příští týden budu ve 31.tt. Ve středu jdu na kontrolu, tak se dr. zeptám, co si o tom myslí, zda můžu, a příp. bychom se mohly dohodnout. Předběžně cena? V sobotu pojedem přes LBC, ale jak říkám, poradím se s dr. nejdřív. Ty už to máš každým dnem, viď?

endorfinka
13. čer 2013

@lukkyna zrcátkem kontroluješ, jak moc je hluboko? To už musí být ale slušná akrobacie. 😀
Dneska se mi povedlo okolo 26,5 cm, tak jsem ráda... myslím, že tu hloubku jsem moc neupravila, ale spíš jsem trochu změnila svojí polohu. Víc jsem si k tomu lehla. Ale zase jsem měla pocit, že přes hráz to jde v pohodě, ale limituje mě spíš ten tlak uvnitř - tak mě to na druhou stranu uklidňuje, že by tam prošlo těch cm už i víc. 🙂
Tobě to jde teda krásně! Za chvilku jsi v cíli. 😉
A v ten "odtok vody" pevně věřím, já jsem přibrala už skoro 25 kg. 🙂 Tohle jsem fakt nečekala. 🙂 S tukem už se pak budeme muset nějak poprat... 😎

werousek
13. čer 2013

ahojky, tak napíšu taky zkušenost s epi-nem. Zítra začínám 38 a trénovat jsem začala minulý týden. Nějak se mi balonek nedaří moc nafouknout, tak pochybuju, že se do porodu dostanu na 30 cm. Dneska se mi stala nepříjemná věc, asi jsem to přehnala s nafouknutím, když byl uvnitř, tak to bylo v poho, ale když jsem ho vytlačovala ven (je to pro mě dost bolestivé), tak jsem se trochu natrhla, že mi tekla i krev:( Takže mám teď se cvičením útrum:( Snad se to brzo zahojí. Ale budu mít asi strach cvičit dál:( Asi jsem na to šla moc rychle, ale do porodu už moc času není. Máte někdo podobnou zkušenost? Za jak dlouho se to zahojilo?

jika10
13. čer 2013

@werousek Tak ja jsem s Epinem taky cvicila a cca po tydnu se mi na balonku pravidelne objevovala krev, tak jsem vzdycky cvicila obden. Myslim, ze to byla nejaka cevka nebo neco podobneho, protoze to bylo jenom na balonku a kdyz jsem se po cviceni utirala, tak na rucniku a pak uz nic. Pak jsem to zacala delat tak, ze jsem balonk uvnitr nafoukla na to co jsem snesla a na vytlaceni trochu ufoukla tak abych nesla pres bolest. Kdyz jsem sla k porodu mela jsem nacviceno 25 cm a mam 3 kosmeticke stehy

bobulka2010
13. čer 2013

Ahojte holky. Tak já jsem teď zaseklá na cca 29. Někdy dám něci málo přes 29, dneska to zas bylo necelých 29. Tak snad se ještě posunu. Ale je to teď už dost nepříjemný....ono by to možná i šlo víc....ale mám u toho takový zvláštní pocity který ani nedokážu popsat :-/ 🙂 Jinak nedávno jsem si balonek malo namazala a taky mi trošičku tekla krev, ale druhý den to bylo v pořádku a cvičila jsem normálně dál, takže se toho holky nebojte.

werousek
13. čer 2013

Já jsem se právě dívala zrcátkem a mám tam prasklinku:( Tak snad se to brzo zahojí a budu moct trénovat dál.

jenney
13. čer 2013

Jsem teď 37.týden těhotenství není už pozdě na cvičení s EPINEM?Moc díky za info.

stefanny
13. čer 2013

@jenney zacina se nejdriv v 38tt

smartbear13
13. čer 2013

Tak dneska 27 cm,holky, většinou mi tam teda zajede a před tlačeím se snažím trošku popotánout,aby aspoň ten koneček vylezl malinko, i tak je to teda ale fuška,dneska jsem zandala dvakrát a po druhém tlačení jsem zpocená jak jetel🙂)

jenney
13. čer 2013

@smartbear13
@werousek
@stefanny
@bobulka2010

Holky a kde jste Epino koupily?

smartbear13
13. čer 2013

@jenney Já tady na MK použité, funguje dobře a nelekej se ani toho,že třeba bude už po dvou porodech, v návodu píšou, že se víc nemá,ale to je jen proto, aby se jim prodávala, moje je už taky po dvou nácvicích a je zcela funkční🙂

jenney
13. čer 2013

@smartbear13 A není na koupi už pozdě, když jsem už konec 37. týden? ☹

lukkyna
14. čer 2013

@endorfinka to jsem ráda, že v tom nejsem sama 😀....taky jsem nepočítala s takovým šíleným číslem a kolem zrcadla chodím velkým obloukem,.Ale snad to půjde brzy dolu a budeme zase kočky 😉
Jinak gratuluju k 26,5....k 27je to už jen kousíček 😉. A hlavně podle toho co píšeš, máš opravdu ještě rezervu,což je super 😉

@jika10 taková zpráva vždycky potěší 😉. Jak byla Eliška veliká?

werousek
14. čer 2013

@jenney na koupi ještě pozdě není, v návodu píšou začít nejdříve 3 týdny před plánovaným termínem porodu. Já jsem začala cvičit až na konci 37.týdne. A koupila jsem ho použitý, stejně se používá s kondomem, tak je to hygienické, toho bych se nebála. Zkus si normálně na seznamu vyhledat e-pino bazar a někdo ho určitě prodává. Tak jsem ho koupila já🙂

smartbear13
14. čer 2013

@jenney Jak píší holky, určitě není pozdě,taky jsem koupila před 14 dny, začala cvičit sice hned,ale někdy jsem moc unavená, nebo se mi prostě nechce, takže po týdnu a půl jsem na 27 cm zhruba. Takže mrkni na net a určitě najdeš použitý za dobrou cenu🙂

endorfinka
14. čer 2013

@bobulka2010 já myslím, že být zaseknutá na 29 cm je už krásné. 😉

@jenney asi záleží, jak rychle by ti mohlo dorazit. Já jsem se třeba ke cvičení pořád chystala a pořádně jsem začala až v tom 38. týdnu. Takže pokud se ti povede sehnat rychle, určitě to má ještě smysl. 😉

@lukkyna no, já v to moc doufám, letošní sezóna by na plavky stejně nebyla, tak snad tu příští už stihneme. 🙂 Na dnešní centimetry jsem zvědavá. Kdyby se povedlo přidat zase aspoň ten 0,5 cm, bylo by to fajn. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru