EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

scai
21. únor 2015

Mě teda taky příjde, že jsem necvičila sval, ale spíš jen roztahovala api nem hráz. Já balónek ani nevytlačovala, on vyjížděl sám, spíš jsem musela furt držet. Takže mi příjde, že žádný sval jsem necvičila.
Ale možná jsem dost uvolněná a je to tím?
Já i u porodu druhé dcerky ani jednou nezatlačila, ještě jsem ani tlačit neměla a malá byla na jednu kontrakci venku a sama a nečekaně 🙂

veronicka89
24. únor 2015

@eicul82
@andelka
@katerina108

Ahokjte holky, nezlobte se ze jsem vas tady tak oznacila, ale nechce s emi zakladat nova diskuze a vy s tim mate zkusenosti 🙂

Mozna si budete myslet ze je muj dotaz uplne debilni(doufam ze ne:-P)
Ale uvazuji o tom epinu: Nikdy jsem nerodila, takze proc se na to nepripravit 🙂
Jen me samozrejmne napada, ze kdyz me nastrihnou a zasiji ( coz jsem slysela ze boli asi nejvic hojeni se po tom ) tak je TO vlastne pak ,,v puvodni velikosti,,
Kdezto kdyz si s epinem nacvicim a ,, zvetsim,, pruchod tak mi tak preci zustane ? nebo ne?
Ja vim ze mi asi napisete ze je nejdulezitejsi zdravi miminka a aby slo vse hladce to samozrejme ano 🙂
ale prece jenom ve me hlouba tahle otazka,
Nedokazu si predstavit jak se to dole dava po tom do poradku bez epina ani s nim....
Jak moc je to pak dole ,,v puvodnim ,, stavu .

Dik moc 🙂 😎 😅

jakelina
24. únor 2015

@veronicka89 vše se vrátí do původní velikosti, neboj. Právě po nástřihu je často víc problémů

veronicka89
24. únor 2015

@jakelina Dekuji 🙂

lu777
24. únor 2015

@veronicka89 všechno se normálně stáhne, je to asi jako s miminkem - taky projde a stáhne se to 😉 (někomu víc, někomu míň)... já rodila první s nástřihem a druhý po použití epi-no bez a rozhodně s epi-no o dost lepší 😉
z hojení byl pro mě nejhorší ten nástřih

andelka
24. únor 2015

@veronicka89 nezůstane to tak,to je blbost. Navíc ten pocit byt dole až na očistky úplně bez problémů,to je perfektní. Zažila jsem oboje,nastrih i úplně nic a rozhodně je to rozdíl. Luxusní. Po týdnu nevíš že jsi rodila.

lalena
28. únor 2015

ahoj holky, mela jste některá problem s vytlacenim balonku? v navodu dokonce píšou, že by měl vyklouznout.. nejde mi ani tlačit. ? Myslím si, že dělám pokroky v nafukování, ale nevytlačím ani náhodou. Snažím se již téměř týden. moc díky za rady.

zmaldik
5. bře 2015

Tak prvni den s EpiNem odcviceno a jsem teda prekvapena! Myslela jsem si, ze po jednom porodu to bude stejne nebo to pujde lepe, snadneji, a ono prd velebnosti! Jsem jeste uzsi nez pred porodem, jak je to mozne 😀. Pri prvnim jsem si psala vysledky a jsem ted na mensim cisle nez u prvni. No ale beru, je to dva roky, tak budu verit, ze se to podda a pak to pujde jak po masle 🙂

alicicicka
7. bře 2015

Ahoj holky. uz cvicim s Aniballem. jsem na 25 cm. pri vytlacovani balonku ze me obcas unikne jakasi tekutina. je to normalni. mimo cviceni nic.

martinahalaburdova
17. bře 2015

Ahoj vsem, budu prodavat Epino, nakonec jsem ho nepotrebovala, protoze jsem rodila cisarem. Tak kdyby mel nekdo zajem, tak se ozvete 😉 Treba to nekomu pomuze, kdyz to nepomohlo v mem pripade 🙂

klarczii
18. bře 2015

Ahojte, stala se mi taková věc, že asi po měsíci cvičení mi balonek najednou praskl. Cvičila jsem poctivě každý den a dostala jsem se na 32 cm. Stalo se mi to asi týden před termínem a teď ještě přenáším. Začínám mít pocit, že moje snaha byla zbytečná, protože už nemá význam kupovat další balonek :( Má tu někdo zkušenost, že mu cvičení pomohlo i když před porodem už necvičil? Děkuji.

alicicicka
18. bře 2015

@klarczii Myslím, že by to vadit nemělo, tkáně jsou už zvyklé na nápor, který byl vytvářen balónkem, neboj, vše bude v pohodě 🙂

akcul55
24. bře 2015

@klarczii ahojky, týden před termínem jsem uz necvičila a nakonec ještě 10 dní prenášela, říkala jsem si že to bylo vše k ničemu...ale nebylo, 26.2.2015 se narodil synáček 3670g,53cm bez nástřihu a poranění, hlavička 32cm. Nacvičeno jsem měla tak 29cm, jednou 30,5cm, na dvě zatlačení byl venku 🙂 takže neboj, určitě ti to taky dobře dopadne 🙂

alicicicka
24. bře 2015

@akcul55 To se moc hezky poslouchá 🙂 já jsem na 31 cm a tento týden, konkrétně v neděli mám termín 🙂 tak jsem zvědavá a určitě napíšu své dojmy 🙂 Kéž bych to také tak měla 🙂

alicicicka
24. bře 2015

@akcul55 JEště se zeptám, proč jsi už poslední týden necvičila?

klarczii
24. bře 2015

Tak nakonec se naše Viktorka umoudřila a v pátek byla na světě. Nakonec jsem dopadla s malým nástřihem, hlavičku měla 34 cm, váha 3860 g a 51 cm. Takže trošku větší. Ale spíš jsem si za to mohla sama, protože mi nějak nenabíhaly pak už kontrakce :( ale jinak jsem byla hne pohyblivá a mohla jsem i sedět ;)

akcul55
25. bře 2015

@alicicicka tak držim palečky, ať to taky dobře dopadne 🙂 necvičila jsem protože jsem trošku krvácela, bylo to z hráze, malá trhlinka, tak jsem chtěla aby se to zahojilo a pak když jsem přenášela, tak jsem vlastně už ležela v nemocnici, tak to tam nešlo 😀 určitě to zvládneš, 31cm je hodně 🙂 přeju ti to, protože ten pocit, kdyz si po porodu sedneš je k nezaplacení 🙂

alicicicka
26. bře 2015

@akcul55 moc moc dekuju 😉

lilien2
4. dub 2015

Ahojky holky, ráda bych obnovila tuto diskuzi...Najde se tady někdo kdo zrovna cvičí s epi-nem??????
Já jsem 36tt a dnes jsem cvičila s balonkem po 4..Měřím krejčovským metrem a obvod na který jsem se dostala je 23,5cm..
A taky by bylo fajn, kdyby tady připsali třeba nové příspěvky spokojené maminky, které epi-no používali..Pár jsem jich přečetla ( sice z roku 2008) ale velmi to uklidňuje a nabijí pozitivní naladěním, že se porodu ani nijak zvlášť nebojím..

eileenk
4. dub 2015

@lilien2 Diskuze o cvičení i zkušenostech z porodů probíhá čile v téhle skupině:
https://www.modrykonik.cz/group/6279/detail/
přihlas se a uvidíš. Víc holek tam má sice Aniball, ale to je v podstatě totéž.

lilien2
4. dub 2015

@eileenk děkuji za tip 😉

alicicicka
7. dub 2015

Ahoj holky 🙂 já už mám po porodu. Používala jsem Aniball, nafoukla jsem na 31,5 cm, mimi mělo hlavičku 31cm. Bez nástřihu a poranění. Max spokojenost a ted jsem naprosto fit a bez obtíží. Jsem nadšená 🙂

lilien2
7. dub 2015

@alicicicka Tak to je supeeer zpráva 🙂 Veliká gratulace ke skvělému porodu a především k miminku...Ať Vám dělá jenom radost 🙂

alicicicka
9. dub 2015

@lilien2 moc děkujeme, je to náš miláček 🙂

kacabkaamisanek
9. dub 2015

ahojte holky, me by zajimalo, kdy jste zacinaly cvicit s epi-nem nebo aniballem? V kterem tydnu? nebo jak je to nejlepsi? Moc díky za info.

lilien2
9. dub 2015

@kacabkaamisanek nejlepší je prý začít od 36tt, a já taky tak začala 🙂

alicicicka
9. dub 2015

I já začala ve 36 týdnu, ve 34 jsem začala masírovat hráz, tu pak nahradilo epino, pijte maliníkový čaj a jezte lněné semínko 🙂

kacabkaamisanek
9. dub 2015

lilien2: mno tak to mam jeste dost času. 🙂 Zatim jsem zacatek 26 tt 🙂

lilien2
9. dub 2015

@alicicicka hráz jsem masírovala (nebo spíš manža) od 35tt a maliník piju taky od 36tt, tak snad budu mít taky pěkný porod 🙂 užívejte miminko 🙂

lilien2
9. dub 2015

@kacabkaamisanek to jo, ale rychle to utíká 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru