Falešně pozitivní Prenascan

efsonka
23. bře 2017

Ahoj vsem!

Chci se podelit o svou zkusenost s Prenascanem. Minuly tyden jsem se dozvedela ze mi tento test vysel pozitivni na Downuv syndrom na 99/100!! Doktor mi rekl ze je temer jiste ze dite ma Downuv syndrom. Ihned jsem sla na odber plodove vody a dnes jsem se z rychlotestu na Downuv syndrom dozvedela, ze dite tento syndrom nema!!! Uz jsem predtim dite obrecela a myslela ze je konec, ze je postizene, a ted jsem uplne v soku!! Sestra rikala ze plodovka je 100% vysledek. Takze Downuv syndrom nema. Tak holky jenom vam chci predat zkusenost s timto testem Prenascan, ktery stoji 14 tisic a byl FALESNE POZITIVNI. Je tu nekdo se stejnou zkusenosti? Nebo mate s Prenascanem zkusenosti dobre?

zdraji
23. únor 2019

@klementynka44 mohu se zeptat jak vše dopadlo? Miminko js v pořádku? Mám teď v 20 tt nízkou fetální frakci a čekám na další odběr...tak má strach co dál

zdraji
23. únor 2019

@jackie99 mohu se zeptat jak vše dopadlo? Miminko je zdravé? Test se opakoval?

chappell
23. únor 2019

Já jsem v roce 2016 Prenascan podstoupila a vyšel negativně na Downův syndrom a syn se narodil zdravý, ze screeningu vyšel Down syndrom 1:57. Teď ve středu jsem byla nucená jít se třetím těhu pro riziko 1:705 a tentokrát je to Panorama test, tak čekám na výsledky.

marketa1218
13. bře 2019

@klementynka44 Ahoj, nevím jestli sem ještě vůbec chodíš, ale můžu se zeptat, jak jsi nakonec dopadla? Já jsem také podstoupila Panorama test a poprvé výsledek nešel vyhodnotit pro nízkou fetální frakci, teď budu čekat na druhý pokus. Jsou to hrozné nervy, je to všechno tak dlouhý čekání. Jenomže já si píchám clexan na ředění krve, doktor mi říkal, že je to tím, že mám tu krev hodně naředěnou. Teď jsem clexan na dva dny vysadila a znova odběr, docela se bojím. Děkuju moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru