Free beta hCG mimo normu, máte zkušenost?

majovasnazilka
29. pro 2015

Ahoj holky, dnes jsem volala na výsledky 1. screeningu, vše v normě, až na to fb hcg, ultrazvuk byl také v pořádku, máte některá podobnou zkušenost, nutili vás do plodovky? Příští týden jdu na další odběr krve a podle toho se rozhodne, nejspíš je to kvůli věku(36 a půl), ale stejně mám nervy. 😒
A víte některá, jaké hodnoty by měly být? Říkala něco 270 a 170, ale nevím, co z toho mi vyšlo. Díky moc.

michaelka83
29. pro 2015

Ahoj, také jsem strávila těhotenství litanim po genetice, vyšly mi špatne testy krve , ale ultrazvuky ok. Jen jsem se zbytecne nervovala. A výsledek? ☺ lezi mi tu zcela zdravy krásný chlapeček. ☺ takže neboj, ten věk to hodně zkresluje. A plodovku jsem odmítla.

majovasnazilka
autor
29. pro 2015

@michaelka83 A byla jsi někde na ultrazvuku jako samoplátce? Docela o tom přemýšlím, protože ltrazvuk v rámci screeningu trval 5 minut, ale údajně to stačí, jejich dítě to ovšem není, že?

michaelka83
29. pro 2015

@majovasnazilka U me to bylo složitější. Můj gynekolog me ukecal, že mi udělá jen odběr krve a ultrazvuk. Ale samozrejmne nemá ten program, který je na těch klinikách, ktere se na screening specializují. Já tomu prd rozumnela a tak jsem souhlasila. Ultrazvuk v pohodě, krev spatna. Riziko DS 1:200. Hodnoceno pouze dle krve!což je špatne, vzdy se musí hodnotit krev a ultrazvuk dohromady. Posla me na genetiku, tam na me koukali jakože proc?ta platila sem si screening na soukrome klinice. Rám to nasypali do PC a výsledek na DS 1:5400! !a to už je sakra rozdíl. Můj gynekolog nikdy chybu nepřiznal. Ještě mi udělal pro "jistotu" tripll testy. Vyšly špatne. Vysoké AFP. znovu kolotoč genetika. Ultrazvuky ok. Ale i přesto všechno me furt tlačili do plodovky.odmitla jsem. Takže kvůli počáteční chybě či jesitnosti gynekologa jsem mela totalne zkazene těhotenství. ..a stejne ti pak na genetice řeknou, že jistota není nikdy. Doktor na te klinice me hodně varoval před odběrem plodovky.

michaelka83
29. pro 2015

@majovasnazilka a ano, veskere další screeningy jsem si ještě zaplatila na te soukrome klinice. ☺ potají. ☺ svému gynekologovi jsem už nevěřila.

michaelka83
29. pro 2015

@michaelka83 a pro Tvůj klid, znám dalších několik holek, kterým krev vyšla špatne a mají zdrava miminka. ☺

majovasnazilka
autor
30. pro 2015

@michaelka83 Děkuji za info a moc gratuluju, máš krásné chlapečky 🙂 Na screeningu jsem byla v Motole, tak věřím, že by snad nic nezanedbali, ale hlodá to ve mně. Bohužel na další screening v 1. trimestru už bude u mně pozdě, končím 14. týden. A do plodovky mě tlačí jak můj gynekolog, tak genetička, která už začíná tuhle možnost nadhazovat ☹ Příští týden další krev a to mi sice neřekla, ale obávám se, že to jsou ty triply a z toho už jsem rozhozená úplně.

zabzulka
30. pro 2015

mi vyšla hodnota free beta taky blbě, jinak UTZ a ostatní hodnoty ok. Mám zdravého chlapečka. Genetik pak testy porovnal s výsledky triplů, které jsem taky podstoupila. Na plodovku jsem nešla, ani mi ji nenabízeli, i přestože jsem v době těhotenství měla 37 let.

majovasnazilka
autor
30. pro 2015

@zabzulka tak to je super zpráva, gratuluju 🙂 A neřekli ti doktoři, co způsobuje, že to vyjde blbě?

zabzulka
30. pro 2015

@majovasnazilka díky 🙂 no, já ze začátku těhotenství dost špinila, gynekolog řekl, že možná je to tím. O plodovce jsme se bavili jen okrajově, genetik říkal, že kdyby triply vyšly blbě tak snad bych tu možnost mohla zvážit, ale bylo to pak ok. Já bych na ni stejně nešla, ve 20. týdnu jsem podstoupila na fakultce v Ově podrobný genetický utz a kardio vyšetření. Určitě bude vše v pořádku, užívej si těhotenství

majovasnazilka
autor
30. pro 2015

@zabzulka Mě se genetička taky ptala, jstli jsem nešpinila nebo nekrvácela, ale nic z toho jsem neměla, tak nevím. Každopádně děkuju 🙂

misell
30. pro 2015

já jsem měla taky tu hodnotu fb hcg špatnou, byla moc vysoká, pak jsem šla na ty triply a hodnota opět moc vysoká, nakonec jsem podstoupila i odběr plodovky a mam doma zdravou holčičku 🙂

michaelka83
30. pro 2015

Me nakonec udělali integrovaný screening. a ten vyšel ok.tak si o něj za zadej. ☺ je to porovnání triplu a screeningu.

majovasnazilka
autor
30. pro 2015

@misell Moc gratuluju ke zdravé holčičce a jak si zvládla odběr a následný klidový režim? 🙂

majovasnazilka
autor
30. pro 2015

@michaelka83 Koukala jsem a čtla, že právě to Hcg dost kolísá, tak se budu modlit, aby se mi srovnalo. Jak dlouho jsi čekala na výsledky než to zintegrovali? 🙂

zabzulka
30. pro 2015

@majovasnazilka já týden. Genetik to dal dokupy a pak hned volal

michaelka83
30. pro 2015

@majovasnazilka asi týden. ☺

majovasnazilka
autor
31. pro 2015

Díky holky, týden ujde 😉

misell
31. pro 2015

@majovasnazilka mě ho dělali taky ten integrovaný test a stejně mi to vyšlo blbě, jinak ten odběr byl v pohodě, nebolí to, jen je to nepříjemný a pak jsem pár dní jen ležela a bylo to dobrý, na odběru plodovky jsem byla s obouma dětma 🙂

majovasnazilka
autor
31. pro 2015

@misell Takže to nakonec dobře dopadlo a to je hlavní 🙂

aknoen
7. led 2016

@misell Ahoj chci se zeptat mám něco podobného 1.screening v pořádku NT 1,9 nosní kůstka přítomna ale z krve mi vyšlo vysoké hcg posílají mě na plodovku nebojím se toho zákroku ale co bude pak...tak se chci zeptat co s tebou dělají chci na to jít i kvůli věku a abych už to měla za sebou tu nejistotu a tahanice po vyšetřeních..
Díky moc za odpověď..

misell
8. led 2016

@aknoen ahoj, neboj to bude dobrý, napřed ti udělají podrobný ultrazvuk a pak se provede ten odběr, dělají to pod kontrolou ultrazvuku, tak se nemusíš bát a nebolí to, jen je to nepříjemný a je to za chvilku hotový, ale pak je strašně důležitý přísný klidový režim, musíš jen ležet a vstávat pouze na záchod, to jsem dodržovala první dva dny a pak už jsem se pohybovala po bytě a po týdnu jsem fungovala už normálně, ale pozor na zvedání těžkých věcí i po tom týdnu 🙂 klidně se ještě ptej, kdyby tě cokoli zajímalo 😉 a držím palce 🙂

majovasnazilka
autor
8. led 2016

Ahoj holky, tak dneska to mám sečtený, plodovka mě nemine, to HCG mi vyšlo 2, 79, riziko z krve na Downa je 1:170, takže žádná hitparáda, ty dnešní krevní odběry už byly spíš formalita, aby přesněji věděli, na co se mají při vyšetřování plodovky zaměřit. Tak teď už jen pevné nervy, jinak držím všem palce. 🙂

aknoen
28. led 2016

@majovasnazilka Ahoj chci tě tě jen podpořit v tom, že jsem se také bála jít n plodovku a vše je ok dnes mi řekli výsledky že čekáme zdravou holčičku, to čekání a stres je neúnosný. ale pak jsem se radostí rozbrečela, té plodovky se opravdu neboj hlavně dodržet ten klid potom. Já jsem měla riziko 1:13 vzhledem k věku a vyšlo mi i z krve hcg 4,418 tak se toho opravdu neboj ,jo můj věk je 40.. 😉

aknoen
28. led 2016

Tak to je naše holčička 🙂

majovasnazilka
autor
28. led 2016

@aknoen Ahoj, moc gratuluju ke zdravé holčičce, krásná 🙂
Plodovku jsem zvládla, čekáme chlapečka a první výsledky jsou v pořádku, na kompletní si mám zavolat až příští pátek, genetička říkala, že šance nějaké nemoci je asi jedno promile, tak doufám, že nic nenajdou, každopádně užívat těhu si asi začnu až po velkém ultrazvuku ve 20. týdnu. 🙂

chantalka111
14. dub 2022

@aknoen a co by doktori delali, kdyz by se downa syndrom potvrdil? To jako ve 20tt potrat jo

bigbig
14. dub 2022

@chantalka111 Par let stará diskuze. Pokud si maminka nepřeje porodit miminko s Downem tak se vyvolá porod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru