Hořkost v ústech až kovová pachuť po určitém jídle 😞

hannika08
12. únor 2016

Ahojte. Jsem 25.týden , tento problém už mám dřív.
Poprvé , když jsem si dala česnekovou pomazánku, tak hodinku na to jsem pak celý den, měla po chuti a nešlo to vubec ničím přebýt. Prostě Hořkost, tak jsem se začala pomazánkám vyhýbat . Pak mi to zase nastalo po rybičkách z konzervy a nebo také pomazánce a znovu tak. V těchto dvou případech jsem si jistá , že mi to vyvolává ten česnek a rybičky. Tak to skusím vynechat z jídelníčku.
Máte taky tuto zkušenost , mám to konzultovat s lékařem? Nebo co by to mohlo být ? Děkuji 🙂 Bojím se že ta pachuť muže ještě nastat a ja už nebudu vědět ani z čeho .

misicka1988
12. únor 2016

@hannika08 Tak ja mam takovouhle pachut v ustech uz 3 tydny v kuse. Po kazdem jidle, a i kdyz nic nejim. Mam tendenci to zapijet nebo zajidat, coz pomaha vzdy jen v danem okamziku. Takze me to taky trapi, a nepomaha mi nic. Asi nezbývá nic jineho nez ze to odezni samo.....

mandala
12. únor 2016

Podle mne si ještě můžeš gratulovat, mě toto trápilo od začátku těhu někdy do 5. měsíce v kuse, abych se zbavila té hnusné chuti, tak jsem pořád něco jedla, což nebylo zrovna ideální. Ta pachut se vrátila těsně před porodem, jakmile jsem odrodila, bylo zase vše O.K. 😉

mrskato
12. únor 2016

Ahoj, já tohle měla i jako netěhotná, vyklubaly se z toho vředy. Nejdřív jsem měla totální humus v puse, pak mě šíleně pálila žáha, i po vodě a nakonec cokoliv jsem snědla, bylo mi zle, resp. bolelo mě břicho. Určitě to bylo česnekem, ten mi vadí. Každopádně jsi dost napřed, než já, co se týče těhotenství, ale nechuť mám také, nevim, co jíst a v puse mám strašně.

nupta
17. únor 2016

Pachuť po určitém jídle (mimochodem po česneku to bylo nesnesitelné) jsem měla od začátku - jedla jsem jen to, po čem mi bylo dobře a pachuť nebyla. A zmiňované konzervy a ryby nebylo jídlo, které bych do sebe mohla dát. Jsem laik, ale nemohl by to být reflux ?- v těhotenství celkem běžná věc... Vím, že takto to popisovala i má babička a měla to celý život.

hojda
17. únor 2016

Kovová chuť v ústech se v těhu u někoho objevuje.

hi.terry
19. únor 2016

Kovová pachuť v ústech během dne naznačuje drobné (na pohled nezaznamenatelné) krvácení, zánět dásní. V těhotenství dost běžná záležitost. Mě pomohlo přejít na měkký až dětský kartáček, parodontax a ústní voda bez alkoholu...

hannika08
autor
20. únor 2016

@hi.terry Aha nojo zánětem trpím a dost taky pouzivam paradontax a paradontax ustni vodu , ted nastesti po vynechani tech surovin pachut zmizela

hi.terry
20. únor 2016

Ja česnek nemohu cítit od začátku těhu..... Ani cibuli...natož ji jíst.....mimčo je pak podrážděné 🙂

kris5
29. pro 2016

Také me trápí ta hořkost v ústech. Začalo mi to nekdy kolem 8.tt... Teď jsem konec 14.tt a mám to pořád. Pomáhá jen stále neco uzobavat, ale pak je to tu zase :(. Nekdy je mi z toho az na zvracení. Trochu mi pomáhá voda Mattoni, ale nic jiného. Tak to kdyžtak zkuste, kdo tápe ;). Jinak jsem si všimla, ze tou hořkostí trpí více holky co čekají holčičku, ale ja ještě nevim co to bude, tak pak dam vědět, jestli se to potvrdilo 🙂

moninek5
16. črc 2017

Možná už se zapojuji do diskuse pozdě, ale třeba to pomůže někomu dalšímu. Od té doby, co mi přestalo být špatně, tak se mi taky objevila tahle pachuť a mám to už 2 měsíce. Pomáhají mi ovocné žvýkačky a nebo dát si jedno kolečko takového toho hroznového cukru. Zajídání nějakým jídlem pomáhá fakt jen na chvilku, ale ten hroznový cukr pomůže na dýl ;)

luciebx
16. črc 2017

Ja mela naopak hrozne sladkou pachut v ustech. Jediny co zabiralo je ustni voda nebo neco cucat. Ted sladka chut je pryc a mam jaksi divno. Hlavne po sladkych pitich. Takze opet ustni voda.
Snad uz to skonci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru