Hospitalizace kvůli rychlému přibírání v těhotenství?

dasenka18
14. únor 2022

Ahoj holky chci se zeptat zda je možné aby mě doktorka hospitalizovala v nemocnici kvůli rychlému přibírání na váze v těhotenství (3kg za 14dní) pokud nemám žádné otoky, bolesti, bílkoviny v moči a mám dobrý tlak? Děkuji za rady

xmisas
14. únor 2022

@dasenka18 proti Vaší vůli nemůže nic. Takže bych zvážila co je pravý důvod a podle toho se rozhodla.

petrasipkova1
14. únor 2022

Proti tvé vůli nemůže nic, Záleží taky jak jíš. Jestli jsou ta 3 kg vyžraná... Ty musíš vědět jak se cítíš.

dasenka18
autor
14. únor 2022

@xmisas nejsem si právě jistá jestli to že přibírám je tak zlé když mě nic netrápí . Jsem v 6 měsíci a mám nahoře 11kg .. myslím si ze jsou na tom některé maminky hůře a vždy sem myslela ze přibírání v těhotenství je normální a zároveň dobře ze maminka přibírá

gbp
14. únor 2022

@dasenka18 asi zalezi, co je duvodem, na co ma podezreni 🤷🏼‍♀️ jinak u nas se vazi akorat bez bot, takze kdy si misto satu a legin vezmu rifle a mikinu a budu po jidle, udela to 3 kila klidne taky 🙈

ileni
14. únor 2022

Obecně se udává, že zdravé pribrani v těhotenství je 12- 15 kg. Udává se 500 - 800 gramů týdně Velkou roli také hraje to, zda je žena štihlá nebo silnější....měla jsi se zeptat, co dr k takovému rozhodnutí vede...

hezz17
14. únor 2022

@dasenka18 dobre je, kdyz pribira primerene.

monii007
14. únor 2022

@dasenka18 asi zalezi. Ale ja jsem u každého ditete pribrala 30kiloa nikdo mi nic nerekl 🙈😂 nebylo mi nikdy nic. Vždy jsem mela vse v poradku a citila jsem se dobre. Nikdy jsem nebyla hospitalizovana kvuli vaze.

teryem
14. únor 2022

@dasenka18 hele já jsem u obou dětí přibrala cca 2 kila navrch, taky to kontrolovali, ale já jsem byla oplacana, takže mně osobně to nevadilo, hlídali, aby mimi pribiralo, mě nutili víc jíst.. Ty máš opačný problém, ale zase 11 v 6. měsíci mi připadá tak akorát, mamka přibrala při posledním 30 kilo.. Pokud hodně jíš, což se dá pochopit, miminko přibírá přiměřeně, tak bych se tím nestresovala a jak tu někdo řekl, pokud tam jdeš najedena, napita a tepleji oblečená, hodí to nějaký to kilo navíc hned.. Hodně štěstí🐞🍀

vladenkamaminka
14. únor 2022

Já začínala na 59 a rodila jsem s 89, nikdo mi za celou dobu neřekl ani půl slova.... Ke konci jsem přibírala co týden víc jak kilo ..

xmisas
14. únor 2022

@dasenka18 jestli je to tak jak píšete.. hodila bych to za hlavu nebo poslala doktora někam..
Někdy mě přijde že jsou jak praštěný.. mě taky jednou něco řekl tak a pak jinak.. ještě ty hormony do toho a taky sem z toho byla špatná.. neřeš a hlavne buď v klidu 🙃

hani_na
14. únor 2022

@dasenka18 Úplně jsem nepochopila - hospitalizovali Tě nebo o tom jen doktorka mluvila? Může to řešit ohledně preeklampsie. Ale celkově v řešení přibírání jsou velké rozdíly, mně minulé těhotenství doktorka skoro seřvala, že jsem přibrala 5 kg za první trimestr, celkově nakonec 12. V tomhle tehotenstvi to mám stejně, já třeba snadno přibírám svalovou hmotu (máme doma váhu, která to měří) a byla jsem v obou těhotenstvích hodně aktivní, to ale tabulky nezajímá. Moje stejně vysoká o 20 kg těžší kamarádka neslysela výtku k přibírání ani jednou🤷

marimanta
14. únor 2022

@dasenka18 a to je jen tvá úvaha, nebo dr. něco říkal(a)? Mám za sebou tři těhotenství, vždy přes 20 kilo, teď to bylo celých 27 🤦🏻‍♀️ Nikdo to neřešil, dokonce mi to jeden dr. ani nevěřil 😄.

jjasmina
14. únor 2022

@dasenka18 já jsem přibrala 25kg a nikdo neřešil, to ti řekla přímo dr, že to je kvůli váze?

pabka
15. únor 2022

Obě těhotenství plus 23kg, mám 160cm, byla jsem jak koule a dr. neřekl nic….

bigbig
16. únor 2022

A doktorka se bojí preeklampsie? Někdy jsou ty skoky normální. Hele já jsem hubená, přibírám v těhotenství málo, ale najednou jsem přibrala 2 kg za 10 dní. Divila jsem se, jenže ono se to pak zas na 3 týdny zaseklo a mám pořád stejně, možná i o malinko míň. Záleží kdy se člověk váží, jak moc je hydratovaný, s prominutím taky jestli 3 dny nebyl na velký, jestli se vážíš nahá nebo v hodně oblečená.
Neřekla bych, že tě chce hospitalizovat kvůli samotnýmu přibírání, ale spíš vyloučit, že není nějaký jiný problém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru