Hospitalizace kvůli vyloučení preeklampsie

saries
28. čer 2016

Ahoj holky byli jste taky některá v nemocnici kvuli vyloučení preeklampsie?.... Jám tam musím jít ☹ .. Jak dlouho si tam polezim pokud ji neprokáží? Mate někdo zkušenost?.... Mám otoky nohou přibrala jsme za 2 tydny 3kg, dnes bílkovina v moči + + , alw vysoký tlak nemám tak nepředpokládám že bych jí měla snad mít... 😖

neeva
28. čer 2016

Ahoj ja to mela opacne, vyšší tlak ale bílkovinu v moci ani otoky ne. V nemocnici mi brali krev na nějaký test prave na tu preeklampsii. Ležela jsem tam tri dny, jen mi měřili tlak a natáčeli ctg.

sarik2015
28. čer 2016

Ahoj,ja byla 2 dny..24 hodin jsem sbírala moč a po výsledku jsem šla domů.

lucykal
28. čer 2016

Byla jsem hospitalizována v pátek 13. měla jsem, ale vysoký tlak, špatné průtoky i ctg. Měla jsem sbírat ze soboty na neděli moč za 24hod a v po an utz, ale v sobotu před půlnocí mě praskla plodová voda. Kolikáty týden jsi?

lendule2
29. čer 2016

@saries Ahoj. Byla jsem tam začátkem dubna (19tt). Otoky a vyšší tlak. Byla jsem tam necelé 3 dny. Měřili mi tlak, dali hořčík (do kapačky) a sbírala jsem moč 24h. Držím palce, aby to nic nebylo 🙂 Mnoho štěstí

saries
autor
29. čer 2016

Já jsme ve 29tt 🙂. No já mam tlak uplně v pořádku jen ty otoky ktere mi začli jak byli ty horka a bílkovina v moči na dvě ++... Doufám že bude vše v pořádku a po 2 dnech pujdu domu

saries
autor
1. črc 2016

Ahoj tak mi brali moc 24hod výsledky nic moc bílkovina tam je tuším že říkala 1,30g na litr moči, tak v neděli znovu a uvidí se fakt by me zajímalo co se bude dít když se to v nedelu nezmění to tu jako budu do porodu jsem s toho une zoufalá tlak naprosto v pořádku otoky už žádné

kamino
1. črc 2016

byla jsem v nemocnici v 38 týdnu na 24 hodin, čurala jsem do džbánu, druhý den ráno poslali vzorky do laborky a v poledne jsem byla doma.. jen mi vadilo to, že jsem ležela na klasickém šestinedělí, děti v noci kňouraly, vedle byly hned sály, taže o spánku nebyl vážně řeč.. vem si neco ke čtení, je to pěkná nuda :_)

saries
autor
1. črc 2016

@kamino já vím že je to nuda mám za sebou ten odběr vyšlo to špatně tak v neděli znovu 24hod odběr... hrůza

marcicek84
1. črc 2016

@saries - no víš, raději být v nemocnici při blbém nálezu a nechat se sledovat, než pak třeba aby ti šlo o život...

lucykal
1. črc 2016

@saries bud ráda, že tě hlídají.Neni to sranda

saries
autor
2. črc 2016

Jj to je jasné ale když vidím holky co tu jsou s tím samim tak mají fakt oteklé celé telo a hlavně vysoky tlak už sem říkala doktorce ze si připadám jak simulant kterému nic není jen si sipe do moči bílkovinu :-/

marcelva
9. srp 2016

Ahoj, já teď řeším zda jet na pohotovost a nebo ne. Strašně mi otékají a bolí nohy, že jsem občas i ráda, že si dojdu na záchod. Jsem v 29 tt a mám vysoký tlak. Když jsem byla naposled na interně na kontrole, tak po testech jsem bílkovinu v moči neměla.
Tak nevím, zase abych něco nezanedbala.

tulena
9. srp 2016

@marcelva Ja to u prvniho ditete zanedbala, resp. internistka i gyndarka. Kdy ti naposled merili prutoky? Tlak jsem mela sileny, bilkovinu ne, otoky ani moc ne. Na beznem utz v 30.tt prutoky skoro zadne a ja sla rovnou na cisare. Pri pochybach bych sla radsi zbytecne, nez vubec...

marcelva
9. srp 2016

@tulena Nevím, że by mi nějaký průtoky měřili. Na gyndě jsem řekla jak mi otékají nohy, ale nic mi k tomu neřekli, obvoďák mi řekl hmm a na interně mi doporučila kompresní punčochy, které jsem měla 1 den a pak 14 dní jsem nemohla chodit. Na kontrolu na gyndu mám jít za 14 dní.

zrofka
9. srp 2016

já tam teda šla už s obřím tlakem..První den mi dali tabletu na snížení tlaku, pokud po ní půjde dolů, tak mě za 4dny chtěli pustit.. bohužel, preeklampsie byla už tak rozjetá, že místo toho jsem šla druhý den rodit..

zdenka35
9. srp 2016

Byla jsem tyden,otoky velke,bílkovina,tlak vysoky,rizikove těhu s dvojcatky,pak propuštěna,za 3 tydny hospitalizace znova,pote zhorseni,nelepseni ani po kapackach,prevoz do jine nemocnice kvuli neonatologii,tam jen 3 dny a nelepseni,naopak zhorseni otoku,tak akutni císař pro preeklampsii

kedlubca
9. srp 2016

Holky jak se to pozna ta preeklampsie? Otekaji mi nohy,tlak mivam spis nizky,ale picha me uz tri dny pod pravym zebrem...

zrofka
9. srp 2016

@kedlubca já to na sobě nepoznala..měla jsem otoky... ale to mi přišlo jako v pohodě v 35tt 😉 ale pak až mi otekly prsty na rukou,tak že jsem je nemohla ohnout a v noci jsem se budila a lapala po dechu - bolela mě strašně žebra...nakonec z toho byla těžká forma preeklampsie a help syndrom..

kedlubca
9. srp 2016

@zdenka35 dekuji 🙂 tohle jsem přesně cetla vcera,protoze me bolela i silene hlava,snad i s ocima...

andy80
9. srp 2016

Byla jsem v posledním měsíci těhu 3x - poprvé 5 dní, dělali mi i jiná vyšetření, podruhé jeden den - 24 hodin kvůli testu z moči a potřetí jsem měla hraniční hodnoty, tak porod vyvolali. Jinak jsem měla otoky, bílkovinu v moči a vysoký tlak i přes prášky.

zdenka35
9. srp 2016

@kedlubca Me se motala hlava,nebolela,otoky jen nohou,posledni hospitalizaci jsem ani nevylezla na postel,otekla i stehna a podkolenni jamky😕drzelo se me to jeste 12 dni po porodu,otoky,bilkovina i tlak😕do ted beru železo,dostavala jsem se z toho dlouho po porodu,vubec zo holky nepodcenujte,ja byla za hospitalizaci rada,mela jsem strach o cvrčky😕ma noha😊

zrofka
9. srp 2016

@zdenka35 tyjo :-O Já den po porodu otekla taky nehorázně.. až jsem přes otoky neviděla...a prsty jsem nemohla ohnout.. bylo to hrozny..doufám,že ted u druhého se mi to vyhne.. nebo přijde brzy a nezanedbají mě jako u kluka

zdenka35
9. srp 2016

@zrofka Snad se vyhne,je to opravdu hnus,tez me leky nepomahali😕

tulena
9. srp 2016

@marcelva Tlak muze zpusobit selhavani placenty, meli by kontrolovat prutoky pupecnikem. Sla bych na gyndu driv nez za 14 dni. U druheho jsem byla hlidana v rizikove poradne a kvuli podezreni na preekl. hospitalizovana v 37.tt a dobre, ale kvuli tlaku jsem tyden pote sla stejne na vyvolani.

kedlubca
9. srp 2016

@zdenka35 ty blaho 😱 vůbec než a vidím... Hlava se mi taky motá s když mi o té co u víc kotníky, šílené to boli a mam těžké hodně často nohy....

marcelva
10. srp 2016

Nevíte jak vysoký tlak je při preeklepsii?

tulena
10. srp 2016

@marcelva To se takhle těžko řekne, hraniční je 140/90 a další už je vysoký... já šla na císař s 160/110 a to preeklampsie nebyla.

zdenka35
10. srp 2016

@marcelva Většinou vice jak 140/90,ale neni jen o tlaku😊ja mela i 180 na 140😕

kedlubca
10. srp 2016

Tak děvčata me se o preeklamsii nikdo ani nezmínil, bolest pod žebrem to ještě nic neznamená, ani otoky, ze nemám vysoký tlak....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru