Hrozici potrat, krvaceni a utrogestan v 5tt

natt238
6. čer 2019

Ahoj holky jsem tu nová . Mám pár otázek ohledně těhotenství, jsem v 5tt. Právě ležím v nemocnici protože mi v úterý pan gynekolog řekl že mám hrozící potrat tak prý bych mela si jit na chvili lehnout do nemocnice a mít klidový režim. Taky jsem dva tydny slabě krvácela a špinila. Tak mi daly kapačky a utrogestan a nejaky tabletky proti krvácení. Hodnota hcg se zvyšila, tak by to melo byt na dobré cestě. Máte s tím nekdo zkušenosti ?

kiki1912
6. čer 2019

@natt238 utrogestan se bere na udržení těhotenství. Sem skoro 6 týden a taky ho beru. Nic hlavně netahej a pokud nejsi na neschopence ještě tak bych zvažovala zda na ni nejít

kiki1912
6. čer 2019

@natt238 a bereš vitamíny?

natt238
autor
7. čer 2019

@kiki1912 tak to jsme na tom podobně 🙂 urcite nic tahat nebudu, jsem ted doma nepracujicí , mela jsem za chvili nastupovat do restaurace ale gynekolog říkal že to moc vhodné není tak budu radeji doma, beru jen utrogestan a nejaký tabletky proti krvacení to už nevím co to je. Vitaminy neberu ale ráda bych nejaky začala, máš nejaky tip ?

vineta
7. čer 2019

@natt238 Ahoj, takhle brzy je to prostě buď anebo 😕. Utrogestan může trochu pomoct, pokud to je nějakou hormonální nerovnováhu, ale pokud má plod nějaké vady, tak to nezachrání. Odpočinek je určitě fajn, ale takhle brzo těhotenství prostě nevyležíš. Často se takováhle situace obrátí v dobré, často taky ne. Držím moc palce, ať jsi ten první případ 😘🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru