Jak byste popsaly první pohyby?

veronika9595
20. led 2021

Takové lehčí téma 😅 převážně jsem se zde setkala s popisem že to je jako bublinky, tak jsem čekala na bublinky ... a místo toho bych řekla že to je jako když zlehka natáhnete a pustíte gumičku ve sklenici plný marmelády 😂 jak by jste popsaly první pohyby vy ? 😂 také jsem vůbec nezaznamenala pohyby když ležím na zádech jak to má spousta ostatních, ale naopak největší pohyb jsem měla když jsem se jednou moc předklonila a asi jsem ho trochu zmáčkla 👀😂 a potom na boku

sajul
20. led 2021

Asi jako když se mi víc hýbou střeva, to byli ty první. Teď už je to regulérně jak když mám v břiše vetřelce 😅

ema90
20. led 2021

@veronika9595 Prvni pohyby jsem prirovnavala k tomu, jako kdyz stojim ve vode a otre se mi o nohu ryba 😀
Proste jsem citila, ze vevnitr neco plave.
Ale nemohla jsem to na 100% rozlisit od toho, jako kdyz ve mne bublaj streva, takze tezko rict 😀
Ted, v 20tt, uz citim pohyby i rukou na brise a umim je rozlisit, kdy mi v brise jen neco buble a kdy je to kopanec. Nejcasteji je citim, kdyz lezim na zadech.
Ale i ve stoje nebo na boku.
A nejvic akcni jsou pozde v noci, kolem pulnoci a brzy rano, kolem pate. Behem dne moc ne.
A cekam dvojcata.
Ty uplne prvni “pohyby” , ktery ale nesly moc identifikovat, jsem citila tak v 17tt.

veunka17
20. led 2021

První pohyby jsem vlastně poznala až kopance, protože předtím jsem si myslela že se mi hýbou nebo pracují střeva 😅

kmarie81
20. led 2021

mě to připadalo jako by mě něco zevnitř pošimralo, většinou po obědě, v sedě

ellyem
21. led 2021

Mně přijde, že jsem včera u učení zažila několikrát po sobě takové pošimrání zevnitř, ale jsem 16.tt a poprvé těhotná, tak nevím, jestli to není moc brzy 😄 Budu to teď pozorovat 🙂

tynule123
21. led 2021

já ti ani nevím jak bych to popsala, určitě to nebyli bublinky, ale teď už vím, ale taky jsem 21+2 že to je vyloženě takový prelevani, nebo takový tlaky ale že začátku ani nevím zda jsem to vůbec nějak postrehla

terka80
21. led 2021

@veronika9595 jak kdyby mi plavala rybicka v brisku 🙂 tak sem to citila

nagojka
21. led 2021

Me streva bublaji temer od rana do vecera tak ja urcite prvni pohyby asi ani nepoznam🙂🙂🙂ale u me je jeste brzo jsem 14tt...jen si tak predstavuju jake to bude
.🙂🤰🤰🤰

veronika9595
autor
21. led 2021

Já dnes končím 18. Týden a zítra začínám 19, a zatím to tedy cítím opravdu jen občas, řekla bych jednou za 2-3 dny a jistě jsem to rozeznala zatím jenom 3x 😁 je to trochu jiné než střeva, ale určitě je to podobné. Hlavní rozdíl mi přijde v tom, že prostě cítím že se o odehrává “ve vodě” 😂 neumím to jinak vysvětlit, to srovnání otření ryby ve vodě je dobrý 😂

veronika9595
autor
21. led 2021

@nagojka hele myslím že střeva bublají celý den každé těhotné, toho bych se nebála 😂 možná tím spíš poznáš pohyby, protože střeva budeš dobře znát 😁

sajul
21. led 2021

@veronika9595 a placentu máš kde? Pokud je na přední straně, tak ty pohyby hodně utlumí. Já jsem těhotná potřetí, mám placentu vepředu a pohyby jsem cítila snad až po 20tt, když neberu sem tam nějaký zblunknuti.

klokanka31
21. led 2021

@veronika9595 Úplně první jako kdyby mi tam lítali bublinky, takový šimrání ☺

lenapol
21. led 2021

Rozhodne rybičky v akváriu, ale u mě až skoro 21.tt než jsem si to uvědomila a vůbec to poznala. Teď ve 32.tt je to jedna velká vetrelecka party😄

veronika9595
autor
22. led 2021

@sajul teda tak to nevím jistě, dr řekl že je pěkně nahoře, ale jestli může být zároveň i nějak vepředu tak to netuším 😳

ariadna12
24. led 2021

Citila jsem, jakoby neco podlouhlejsiho typu okurecka nebo rybicka se mi plavilo v brise sem a tam. Nejlepsi byly otocky. Rikala jsem si - mam v brise asi ufo🙂. Ke konci tehu obdobi to byly kopance jak hrom (vzdy, kdyz jsem lezela/sedela dle nazoru potomka naprosto nevhodne). Takze treba vecerni ulehani ke spanku probihalo: tak co, je to takhle dobry? Jauvajs, aha, neni, a co takhle, uz dobry? Super, tak dobrou.

codal
24. led 2021

Takové ťukání uvnitř.

sanyy22
5. únor 2021

U mě to bylo takové zašimrani a pak jako by bublání

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru