Jezdíte těhotné k moři? Máte i pojištění?

dubnacek
10. črc 2015

Ahoj Holky,chci se zeptat jezdite tehotne k mori,popr.mate i pojisteni?? chceme jet pristi tyden do Chorvatska,ale sestra se mi dnes rikala,ze jsem docela strelec.Ale rikam si,ze pokud je vse v poradku a mudr.mi to schvali tak bych jet chtela.Co si o tom myslite??

jjaanca
10. črc 2015

Mě se mudr ptala kam pojedu na dovolenou. Když jsem jí řekla že po Čechách byla spokojená a říkala že opravdu nechápe ty ženský co musí do zahraničí, že se může stát cokoliv. Já bych nejela, následující 2-3 roky se bez moře obejdu. Ale spousta ženských ti tu napíše že těhotné u moře byly a nic se nestalo. Deseti ženským se nic nestalo a jedenácté může. Je to prostě risk.

hojda
10. črc 2015

Rozdhoěn dobré pojištění a nechodit moc na sluníčko, těhotným se můžou udělat pigmentové skrvrny, které těžko mizí. Já osobně bych nejela, představa, že tam čistě náhodou skončím v nemocnici s nějakou komplikací je pro mne odstrašující. Kamarádka druhé dítě v Chorvatsku potratila, ale těžko říct, jestli to bylo dlouhou cestou, nebo by se to stalo I v čr...

yildiz
10. črc 2015

Ahooj nevidim problem kdyz neni tehu rizikove a clovek je i opatrny. My vyrazime zacatkem srpna...take do Chorvatska...dve male deti 3roky a 15mes a ja tehu ted 11tt takze ok...ja se moooc tesim...pojisteni si delat samo budeme 😉 to delame vzdy..takze za me proc ne 😉 jen jed-te a uzij more

andy80
10. črc 2015

Byla jsem s oběma, se synem 12tt, s dcerou 6tt a pohoda. Letos budeme cestovat na pobřeží moře v německu a polsku, tam je tedy chladněji, ale chceme se tam podívat,

tsambika1
10. črc 2015

Byla jsem v Chorvatsku ve 25tt, cesta úplně v pohodě, zastavíte, projdeš se. Bylo tam příjemněji než tady, pofukovalo, plavání mě jako těhotnou moc bavilo, dřív ani ne. Vyhýbala jsem se přímému slunku a byla pod slunečníkem, hodně pila. Měla jsem tam mnohem víc odpočinku než doma, tady je to z práce do práce, další práce pak v domácnosti. Pojištění bez problémů, měla jsem Alianz.

anakolut
10. črc 2015

Koukala jsem, že dost pojišťoven má ve výlukách pojistného plnění těhotenství. Prostě Tě nepojistí nebo nebudou platit, pokud se něco stane.

naxii
10. črc 2015

Ahojky, zrovna jsme na Pagu a super odpocinek, neptala jsem se na nazor nikoho, zalezi, jak se sama citis a ridim samo sem i zpet. Jediny co jsem nevychytala bLo spaleni a mirne prehrati.

slunicqqo
10. črc 2015

My jsme byli kdyz jsem byla v desatem tydnu stalo to za prd.porad jsem zvracela bylo mi zle.porad jsem se namacela abych se neprehrala na lehátku ležel s plinou pres bricho

verunka_korunka
10. črc 2015

Zrovna jsem na Korfu. A doktorka mi to schválila... Ale až po ukončeným prvním trimestru a měla bys být bez problémů a potíží. V prvním trimestru se to nedoporučuje jednak kvůli "stálosti těhotenství", nevolnostem a hlavně vy se v té době nemělo koupat... Prý tehdy ani to moře není zrovna ok. Jinak je moře to něj v čem se můžeš koupat.
A co se týká pojištění. Teď jsem u uniqa, pojistné myslím do 26. týdne. Vyšla docela dobře s vysokým krytím léčebných výloh. Jinak max. co jsem našla, jedna pojišťovna pojistuje až do 2 měsíců před termínem porodu, ale je to dražší a nevztahuje se do toho porod. Proto bych potom volila zemi tak, aby platila i normální kartička pojištěnce, tedy země EU.
A po pravdě, ležím pod slunečníkem, je mi fajne, rozhodně líp než doma. A přemýšlím, že bych se v srpnu přidala ještě k našim, jestli pojedou do Chorvatska 😉

thesun
12. črc 2015

K moři těhu naprosto OK 🙂 před dvěma týdny jsme se vrátili - taky z Pagu a taky jsem se trochu spálila - na nártech, ale to je moje klasika 😀 Jinak co se pojištění týkám mám od Uniqua nějaký co nabízí platební karta a je tam pojištění těhu žen do 26TT včetně, dokonce kryje i děti co cestují s matkou.... klidně bych jela ještě jednou 🙂

blahova_andrea
12. črc 2015

já jela kdysi ve 4.měsíci vlakem do bulharska. nikoho jsem se neptala. pojištění na víc jsem neměla. znala jsem prostředí kam jedu a cítila jsem se na to. a to jsem sebou měla dvě nevlastní děti. mladší byly dva roky, takže žádná leháro dovolená to nebyla. a byla super! jsem ráda, že jsem jela!

mpbk
12. črc 2015

Já se ptala dr, jestli můžu k moři. A on se mě zeptal, jestli je těhotenství nemoc. Řikám, že ne. A on tak si jeďte kam chcete. Hlavně ať se cítíte dobře. Takže tak. Já si rok bez moře neumím představit 🙂

radule91
12. črc 2015

Ahoj 🙂 včera sme dojeli z chorvastka 🙂 bylo to super 🙂 jsem v 16.tt a až na tu dlouhou cestu 10 hodin bylo vše ok, dr. řekla že pokud se něco stane, mám si dát algifen a pelášit domů ;) myslím, že pokud si v pořádku a mimi taky, nic ti nebrání ;)

vendulka
12. črc 2015

já byla v jako těhotná v 6 měsíci v Chorvatsku až na Korčule a v pohodě, nikoho jsem se neptala, je to čistě moje věc, sice na mě někteří koukali jako na exota,ale to mi bylo jedno a co teprve ty pohledy, když jsem řekla, že v 37tt jedu na hory 😀. Myslím, že člověk ví sám nejlíp jak mu je a co zvládne a je svéprávný, takže asi tak.Pokud nejsou nějaké zdr. problémy, proč ne 🙂

zmrz_lina
12. črc 2015

Jela jsem na 14 dni do Chorvatska v 9.tydnu. Nevidim jediný důvod, proč nejet, pokud je vše ok. Naopak mi tam bylo dobře, nezvracela jsem ani jednou po dobu pobytu. Voda mi dělala neuveritelne dobre. Mela jsem akorát vetsi pojištění, byli jsme na ostrově a nejbližší nemocnice byla ve Splitu, transport jedine letecky, tak aby to případně pokrylo náklady. Jestli se cítíš, jed.

danka4
12. črc 2015

Podle mě nejvíc záleží na tom, v jakém jsi týdnu, jestli je to bezproblémové těhu a jak se sama cítíš ... u moře bych pak určitě vynechala "smažení" na sluníčku ...
My to letos vynechali, ale příští rok, bych už s malou ráda někam jela/letěla.

lasirena
12. črc 2015

Jsem v 13tt, vratili jsme se od more vcera. Jeli jsme autem do Italie, jelikoz jsem mela doma mirne nevolnosti bala jsem se jak to dam ale naprosta pohoda. Nevolnosti zadne jakoby utlo, dlouhe prochazky mi delali dobre dokonce jsem zvladla i zabavni park s housenkovou drahou 🙂 Se slunenim jsem to neprehanela, v mori jsem se koupala...poslouchej sve telo a vse bude v poradku 😉

nininka23
12. črc 2015

My byli s manželem v Maroku (16 tt) a bez problémů...až na to, že jsem byla podělaná, co bych dělala kdyby. Nic se nestalo, vrátili jsme se v pořádku, ale příště bych jela někam do "civilizace".

mynije
15. črc 2015

Já zítra odlétám na týden na Korfu, doktor mi to schválil- prý pokud neletím někam do tramtárie, tak nevidí důvod.. Navíc tady teď bude na chcípnutí a u moře mi bude daleko líp... Takže nevidím důvod sedět doma na zadku 3 roky kvůli těhotenství a dítěti - navíc tomu to jen a jen prospěje být u moře a nedýchat smog...

anniesfibis
15. črc 2015

ja byla v 4. mes. v Nice, ted planuji Emiraty nebo Mallorcu (5 mes.) a v 30 tt jeste Lisabon - to bude lehci slzebka. Pojisteni u evropske pojistovny - jedina pojisti od cca 20 tt. ......spis PROSIM O INFO, OD 28 TT - potrebuji potvrzeni od Dr. - to pise v AJ?

Děkuji

kaccistar
15. črc 2015

idem k moru teraz, budem 29. a 30. tyzden, Poistenie poskytuje v takto neskorom stadiu uz len Evropska pojistovna, poistuju az do 2 mesiacov pred TP (terminem porodu). Inak standardne vacsina poistovni poskytne cestovne poistenie pre tehotne do 24. - 26.tt.

lenuscha_a
15. črc 2015

Byla jsem v 20 tydnu v Chorvatsku s manzelem autem a vse dopadlo dobre ani mi spatne nebylo na ceste .. a uzili jsme si dovolenou takze super 🙂

karlajasmine
15. črc 2015

na top pojisteni cz je seznam pojistoven, ktere vas pojisti i v tehotenstvi.. vetsina pojisti od 24 - 26tt. Evropska pojisti i pozdeji ale nevztahuje se to na porod.
@anniesfibis radeji urcite pozadej doktora, at ti napise potvrzeni i v AJ, anebo si ho napis sama,at ti ho podepise a orazitkuje. Nektere letecke spolecnosti maji formulare, ktere si muzes vyplnit.

asarait
15. črc 2015

Milujeme moře, hlavně Chorvatsko, ale těhotná bych nejela ani náhodou.. Může se fakt stát cokoliv.. A za peníze co by padly za dovolenou se nakoupila výbavička pro prcka 🙂

pincola
15. črc 2015

Já jsem byla v Chorvatsku v nějakém 18tta v pohodě. bylo mi tam krásně a všechny obtíže mě přešly, ale u druhého už jsme raději se snažením čekáme po dovolené. Risk to je, já se tehdy taky rozmýšlela, nic nestalo, ale my jely s přespáním, nejely jsme celou noc. Takže 5 hodin cesty, spánek a 5 hodin cesty. Podle mne cesta je nehorší, tam pod slunečníkem v leže už je to ok, ale cestu jsem řešila tehdy (dobře to dopadlo) ale když šlo snažení nechat po dovolené, tak si raději počkáme.

ssandy
15. črc 2015

Pojedu na jachtu do Chorvatska - 26. a 27. týden, nechám se pojistit u Evropské. Je mi dobře, min. týden jsem byla na kolech a rozhodně jsem se cítila líp, než když sedím v kanceláři na zadku. Někdo by možná řekl, že jsem nezodpovědná, ale nehodlám nic dělat, jen plavat, jíst a válet se, klidně i ve stínu.

emcakanska
31. črc 2015

Já tedy k moři jedu, a to jsem 5 měsíci, ale bez moře se prostě neobejdu. Stačí si vybrat dobrou destinaci a mít dobré pojištění. Těším se, jak si to užiju! Takže bych se asi nebála, ale záleží ty, jak se cítíš..🙂

breberka
31. črc 2015

já u moře byla hned na začátku těhotenství a vše bylo bez problémů, naopak jsem se od té doby musela bez něj obejít už dlouhých 8 let 😀 ......
kamarádka je zrovna u moře (asi 28.tt) a jen se nechala navíc připojistit - jen co vim, tak říkala, že ne každá pojišťovna pojistí těhulku od určitého tt

luckavolosyn
31. črc 2015

Tak my poletime za 2 týdny na Mallorcu, budu v 15tt a dr.rekl at se akorát neprehreju, ale jinak ze v pohode muzu, tak mu věřím 😀

sedakaterina
31. črc 2015

Ja jsem byla skoro 3 mesice v Thajsku, na zpet jsem letela 31 tt a uplne poho, Dr. to vubec nevadilo..Bylo to super

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru