Jakých jídel se vyvarovat v těhotenství?

akinorev10
30. říj 2017

Ahojte holky.. chtela bych se zeptat, zda vite, ci mate zkusenost, jakych jidel se vyvarovat behem tehotenstvi..co skodi a co naopak treba ne, aniz si to clovek mysli..dekuji 🙂

akinorev10
autor
30. říj 2017

Takove spagety Carbonara..pei vareni se do toho pridava vajicko..muze se to vubec jist? Cetla jsem, ze se v tehotenstvi musi zena vyvarovat vajickam..

marki00
30. říj 2017

Jsou tím myšlena syrová vejce a nedovařená, kvůli salmonelóze🙂

j.a.n.i
30. říj 2017

@akinorev10 Já bych řekla méně číst a více přemýšlet. V principu neškodí nic a vyvarovat by se člověk měl toho samého jako normálně, takže nejíst vajíčka je blbost, ale pohonit je po té pánvi dostatečně dlouho, aby nebyla syrová je rozumné, ale to je rozumné dělat i jako netěhotná.

ariadna12
30. říj 2017

Doporucuje se nejist zrajici syry (kvuli mozne listerioze), syrova vejce a doma udelane majonezy a tatarky (kvuli salmonele), syrove ryby (kvuli cizopasnikum) a nektera koreni jako chilli, bazalka, trezalka, salvej, oregano, v ranem tehotenstvi list maliniku (zpusobuji stahy delohy, cili potrat ci predcasny porod). Malinik se uziva az tesne pred porodem, aby uspusil porod. Co se nedoporucuje, je toho vic, viz seznamy na netu. Nekdo rika "vseho s mirou", ja radsi davala sakra pozor, abych se zejmena nedoporucovanych bylinek a bylinkovych caju vyvarovala. (ale parkat jsem to nevydrzela a snedla treba na posezeni nekolik nakladanych hermelinu, pak si to vycitala, ale vse v poradku😉).

beruda
30. říj 2017

Hlavně to brát s rozumem. Vyvarovala bych se nedostatečně tepelně upravených vajec a masa a zrajících sýrů. Nemělo by se ani nadýmavé, ale tělo a prcek si řekli a já každý den pořádám misku kysaného zelí a ani to se mnou nehne, asi mi něco chybělo.

j.a.n.i
30. říj 2017

@ariadna12 Až na to, že v případě zrajících sýrů je to spíše blbost, než reálná obava, protože u nás se hermelín a spol z nepasterovaného mlíka nevyrábí, takže pravděpodobnost nákazy z něj je výrazně menší než ze salátů, lahůdek a podobně. S těmi syrovými vejci a masem souhlas...

ariadna12
30. říj 2017

@j.a.n.i u zrajicich syru z mlekaren souhlasim, ze tam asi obava neni moc na miste. Davala bych pozor ale treba na farmarskych trzich, u syru, co prodavaji sousedi na vsi, apod.

vladienka
30. říj 2017

Tiez som bola opatrna ale s tym obmedzenim kvoli kojeniu sa toto vobec neda porovnavat. Takze uzivaj si vsetko kym mozes 🙂 lusteniny, zeli, pikantne jedlo, vsetko s mierou

arnostek
30. říj 2017

Neřešila jsem, ale jedu na zdravý stravě i normálně, takže chlebíčky a saláty mě netrápily. Jediný, čeho jsem se vyvarovala byl alkohol a šalvěj..

evee24
30. říj 2017

Jediny cemu jsem se vyhla byly bylinkove čaje. Ale jinak sem jedla všechno. Pikantní, hermelíny. I tatarky ale ne teda domácí. Občas I kafe. Brát selským rozumem.

8slunicko6
30. říj 2017

Vyhýbala jsem se mořským rybám protože často mají vysoké množství rtuti, které se ukládá v těle a taky játrům a paštikám kvůli vysokým dávkám vitamínu A, které mohou poškodit plod (končetiny plodu)... Jinak jsem nepila alkohol a nesmí se moc zázvor protože hodně prokrvuje... a pak samozřejmě spíš nejíst potraviny, které mohou být rizikově připravované- nejen v těhu- (třeba nějaké rychlé občerstvení v kiosku z páté cenové)....

llenka1
30. říj 2017

domace syry z nepasterizovaneho mlieka, produkty zo salasa, kde nevies aka je priprava, niva kvoli obsahu penicilinu, surove vajicka, surove maso- tatarak, sushi.. a samozrejme niektore bylinky - vsetko sa da najst na nete ak si nie si ista 🙂

no_title
30. říj 2017

@akinorev10 špagety carbonara jsem jedla běžně 🙂 jen jsem si dávala pozor na to, aby vajíčko bylo čerstvé... vajíčko na měkko, plísňové sýry jsem jedla běžně, i když se to nemá... Nejedla jsem jen syrové maso, játru, bylinky a chinin (např. tonic)

akinorev10
autor
30. říj 2017

Holky, moc Vam dekuji za Vase rady, za ktere jsem opravdu vdecna. Jsem na pocatku tehotenstvi a zrovna dnes mi nebylo opravdu dobre, takze se chci vyvarovat i tomu, co neni dobre pro miminko. Dekuji Vam a preji hezky den ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru