Jména pro jednovaječné kluky. Máte tip?

kristyna510820
20. lis 2021

Prosím , poraďte mi jaké jména vybrat pro kloučky… vůbec si nevíme rady. Nějaké k sobě hodící se a hlavně k příjemní Arazim. 🙏🙏
Napadlo mě : Adam a Matěj
Jan a Jakub (ale tatínek je Jan tak moc nechcem dávat po nem )
Mathias a Tobias
Matyáš a Šimon
🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🙈🙈🙈🙈

jako_mala_holka
20. lis 2021

Jestli muzu i něco jiného, tak David a Martin, případně se mi z výběru líbí Jakub a Šimon, to mi i přijde, že se hodí k příjmení a takhle dohromady mi to zní hezky

liberol
20. lis 2021

@kristyna510820 Šimon a Matouš 😊

mateees
20. lis 2021

klidně bych dala matěj a jakub. nebo jakékoliv varianty, co se vám líbí...kluci budou už tak dost stejní, osobně nevidím důvod, proč dávat jména, co se k sobě hodí

klokanka31
20. lis 2021

@kristyna510820 Adam a Matěj zní dobře 🙂

syslounek
20. lis 2021

Já bych měla jasno hned. Přemysl, Otakar. U někoho jsem se s tím setkala a hrozně se mi to líbí.

katule1990
20. lis 2021

@kristyna510820 Z vypsaného se mi nejvíc líbí Matyáš a Šimon, nejmíň Mathias a Tobias. Ještě mě napadl Petr a Pavel, měli by ve stejný den i svátek 😀.

kristyna510820
autor
20. lis 2021

Mockrát Dekuji všem za odpovědi , vážím si vašich rad. Klidně to můžou byt úplně jiné jména než jsem vypsala, jen hodici se k příjemní.🙏😊 Je pravda ,že možná není potřeba aby se jména hodili k sobe když už takhle budou drobečci úplně stejný. 😁🙈

pipi_puncocha
20. lis 2021

Příjmení je hezké, myslím, že všechna česká jména budou fajn. Osobně jsem spíš pro nepodobná jména, takže třeba Matěj a Šimon, Filip a Dominik, než něco, co se rýmuje nebo je takřka stejné. Na hřišti máme bratry Tibor a Libor a to mi přijde celkem úlet 😀

kristrin
20. lis 2021

@kristyna510820 Jsem taktéž z dvojčat, takže doporučuji pokud možno jména, co mají stejný počet písmen a začíná na stejné písmeno, ať si kloučci nemají, co vyčítat. 😊🙃😉 Nám to takto se sestrou vyhovovuje. Jako malé jsme a těžily ještě z toho, že jsme slavily nejen společně narozeniny, ale i společně oboje jmeniny. 😇😊😃 Co Adam a Alan, Štěpán a Štefan, Tadeáš a Tobiáš? Taky by šlo Matyáš a Mikuláš, i když počet písmen nesedí. Dobrý výběr! Hlavně, ať jsou kluci zdraví! 🍀💞🌟

candat
20. lis 2021

Kdybych měla kluky dvojčata, měla bych jasno Petr a Pavel 🙂

misaa56
20. lis 2021

Mě by se líbilo třeba Štěpán a Šimon😁

misicka1988
20. lis 2021

@kristyna510820 Jakub a Jáchym 😊

berta3
20. lis 2021

@kristyna510820 Lukáš a Tomáš, Marek a Radek, Tadeáš a Matyáš, Tadeáš a Tobiáš

maudd
20. lis 2021

@misicka1988 a rovnou by mohli k prvním narozeninám dostat ty knížky 😁

maudd
20. lis 2021

Jinak mě se líbí Jakub a Filip. Na stejné písmeno bych nedávala, pak se to plete...

misicka1988
20. lis 2021

@maudd 😊 Moje oblíbené už z dětství 😊

mamikry
20. lis 2021

@liberol Nejlepší!

dyechampion
20. lis 2021

@kristyna510820 eduard a hugo, tak bych dala ja 😀 mathias a tobias to je uz desne okoukany 🙄 matyas a simon jsou hezky 🙂 jinak Max a Ben taky dobry 🙂

herminka
20. lis 2021

Já jsem za co nejrozdílnější jména, už tak se všem budou plést, a ještě podobná jména typu Tadeáš a Tobiáš, to je pomsta pro okolí.
Třeba Petr a David, víc mě v tuto chvíli nenapadá.

mamikry
20. lis 2021

Filip a Jakub, Vojtěch a Jindřich, Florián a Bonifác (🙂), Tomáš a Ondřej

mimi1004
20. lis 2021

Michal a David

chrystyanna
20. lis 2021

@kristyna510820 dala bych každému trošku jiné. Budou vypadat stejně na první pohled. Ale každý má svoji duši, náturu, a nikdo nechce slyšet ty jsi Petr ? Ne Pavel!
Narozeniny stejně, tak svátek může mít každý jindy ne?.
Napadá mě třeba Pavel a Karel(paja, Kája) popřípadě David(dada)

drahotka
20. lis 2021

Jen takova vecna... kdyz uz jsou to dvojcatka, nebude tomu,ktery by se jmenoval Adam lito, ze nema nejaky "svuj den" stejne jako bracha s jinym jmenem? Treba je to hloupy nazor, ale ja bych to tak citila. Adam je krasny jmeno a klidne bych ho pouzila, kdybych mela jednoho syna, ale kdybych mela dva, narozene ve stejny den, dala bych jim jmena takova, aby si oba uzili byt malou oslavu kazdy zvlast ve svuj svatek. A ne ze jeden bude slavit sám a druhy to "schyta" na Vánoce, kdy na oslavy neni tolik casu a vsichni uprednostni slaveni Vanoc..

ninive211
20. lis 2021

Já jen přihodím dotaz, kdy se mají narodit? Nehledala bych jména, která jsou ve stejném měsíci jako narození, ze stejného důvodu jako u Adama -aby alespoň ten svátek si oslavili každý samostatně a pořádně, než aby to bylo u jednoho týden po narozeninách, a tedy se to sfrklo dohromady s narozeninami, zatímco druhý by měl svátek třeba pět měsíců poté. Jinak bych hledala jména ne stejně znějící, ale spíš přibližně stejně dlouhá...aby to třeba nebyla Jan (1 slabika) a Dominik (3 slabiky). Mně se třeba líbí Filip a Jakub (Kubíka mám doma). Navíc na "čarodějnice" by mohli krom vlastního svátku "slavit" ještě jednou - 30.4. je "filipojakubská noc" (neboli pálení čarodějnic) 🙂

pratensis
21. lis 2021

@syslounek Nebo František a Josef, případně Kryštůfek a Robin, když už jsme u toho. 😉
Ale jinak mně by se líbilo Vojtěch a Matěj nebo Vojtěch a Václav.

hekaba
21. lis 2021

@kristyna510820 gratuluji k dvojčátkům ❤️ naši kluci se jmenuji Samuel a Daniel. Chtěla jsem původně Samuela a Sebastiana , manžel Daniela a Dominika. Tak jsme každý vybrali jednou jméno.

kakamila12
21. lis 2021

Tomáš a Matyáš

nanyh
21. lis 2021

Mne se líbí Lukáš a Tomáš😊

teryem
21. lis 2021

Já jsem si říkala vždycky, že když bych měla kluky dvojčata, byli by to Michael a Gabriel 😄 no na to už nedojde, mám s dětmi splněno, takže klidně přepouštím dál 😁

zutinka
21. lis 2021

Marek a Filip jsou také pěkná jména

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru