Jméno na "K" pro holčičku. Máte tip?🙈

rozitta
2. led 2022

Měli jsme vybrané jméno Klárka, Klárinka ale chtěla bych něco méně obvyklého. Začala se mi líbit Karin. Ale mužovi se nelíbí, prý mu to evokuje mužské jméno 😥 Navrhuje Karolínku - ale máme dlouhé příjmení. Nevím kde můžu na netu najít nějaká jména od K, všude jen pár jmen od K. Napíšete mi prosím nějaké svoje tipy na jména na K nebo aspoň nějakou stránku? Moc děkuji 🌹

ahyt
2. led 2022

@rozitta Kunhuta😅🤣,to je for. Mne se libi Kamila

martiniquest
2. led 2022

@sorboni30 Ze jo 🙂 My mame Maxe a nemecky znejici prijmeni, mohli jsme si dovolit neco netradicniho. A porad jsme nemohli vybrat. Motali jsme se u Gabriely, Eliy, Liliany. Nakonec jsem k male promluvila, at si proste vybere sama. A z ničeho nic me jednoho dne po probuzeni napadla Klaudie a ja vedela, ze je to to jmeno, co si mala vybrala. V zivote me Klaudie nenapadla, afinitu jsem k nemu taky nemela, ale respektovala jsem to. Manzel trochu prskal, pry jak ji budeme rikat. A tak jsme v porodnici predem ani nic nehlasili a ja to umyslne nechala otevrene. Kdyz se mala narodila, manzel na ni hned mluvil Klaudinko, takze bylo jasno. A jsme radi. Je to fakt krasne jmeno, tradicni, ale zaroven neobvykle a skloňovat se da taky ruzne. Říkáme ji Klaudi, Klauďuško, Klauďucho, Klaudino,...

Mimochodem, ke tvym klukum mi to nijak extra v rozporu nepripada. Pokud se ti libi, jdi do nej 🙂

korin
2. led 2022

Klea.

hojda
2. led 2022

Ze školy si pamatuju Kornélia🙂.

sorboni30
2. led 2022

@barulina ale ja nerikam Barbora, ale Barunka 😉 Ono kazde jmeno je hezke kdyz se hezky rika.. Ja jsem Silvie a nekteri mi rikaji Silvo a to nesnáším. Libi se mi Silvi nebo Silvie, ale Silvo..na to jsem vysazena. Kdyz jsem byla mala a mamka se na me zlobila, rikavala mi Silvo! Od te doby to nemam rada 🙂

barulina
2. led 2022

@sorboni30 jo, ale úředně je to Barbora. Takže ať chce nebo nechce, používat se to bude.

sorboni30
2. led 2022

@martiniquest Ja mela Klaudii, Miriam a Barborku.. no za tři mesice musí byt rozhodnuto 🙏😀

sorboni30
2. led 2022

@barulina vsak jo.. Mam taky doma Jindřicha a rikam mu Jindřišku, Jiňo.. 🙂 No uvidíme, tři mesice mame cas 😀

mamikry
2. led 2022

@sorboni30 Barunka je krasná. Klaudie se mi taky moc líbila, ale nelibí se mi význam toho jména, a na to ja bohužel hledím. 🙂 Nakonec mám stejně tři raubiře.

becicka
2. led 2022

@sorboni30
@barulina my máme úředně Báru 👍

sorboni30
2. led 2022

@mamikry no ale presne!! Ja jsem vybirala kluky dvojčata i podle vyznamu a at tomu kdo chce veri nebo ne, sedi to perfektně. Vojtíšek je vudce vojska podle vyznamu a ano.. ma hodne kamaradu, je společenský a exot. Vede ve tride na prvni čáře. Jindřišek je podle vyznamu pán domu a taky to sedi. Doma je nad Vojtou, hned ho da dolu kdyz ho provokuje, je rozumný a hledi si domova.. Tak jsem se divala i na jména dál.. a dávám na to i já. Libila se mi i Šarlota, Sofie. Takove jmena meli kluci druhe nez se narodili kdyby byly holky 😀 Ale ted vidim kolik je vsude Sofinek tak jsem i rada, ze to byli kluci.. No a ted resime holcicku. Tak uvidíme. Zakladatelce bych doporucila spis Viktorii. Je jich méně a taky pěkné..

mamikry
2. led 2022

@sorboni30 Clovek aby se bal dat jmeno, co tim zpusobi, ze. 😀 My mame posledniho Jonatána, narodil se nam po ztrate miminka, jmeno k nam tak nejak prislo samo, proste jsem vedela, ze to bude Jonatan jeste driv, nez jsme ho cekali a nez jsem znala vyznam. Znamena "boží dar". 🙂❤ A zatim je to vazne malinky darek. Se to tak nekdy sejde pekne.

sorboni30
2. led 2022

@mamikry to je krásné..osud tomu chtel 💕 Miminka si vybiraji asi samy.. rodičům dávají znamení.. tak budu asi sledovat okolo.. co mi cvrnkne do nosu 😊

daisymaminka
2. led 2022

Mně se teda Klára líbí a nemyslím si, že je nějak obvyklá. 🤗 To bude určitě více Karolínek a Kristýnek.

duck09
2. led 2022

@rozitta máme Karolínu. Příjmení na 8 písmen a jde to.

kkkt
2. led 2022

@rozitta ja jsme karolina s dlouhym prijmenim - 10 pismenek 😅 a nikdy me to neprislo a nerrsila jsem. Jen kdyz jsem se obcas nevesla do kolonek na uradech 🤣

barulina
3. led 2022

@becicka tak asi jde na matrice nechat zapsat, ale v českém kalendáři je jen Barbora

agne
3. led 2022

Jestli se ti to líbí, tak to dej... Já mám taky dceru, která má čtyřslabičné jméno i příjmení a v pohodě.... A jestli ti to pomůže můžeš zkusit i najít nějaké vibrace jména nebo jméno vs. znamení...

korin
3. led 2022

@barulina Známí taky mají Báru v této formě, možná je to kalendář od kalendáře.

lokesa
3. led 2022

@rozitta Do školy se mnou chodila Karola. 👍

zelenaesmolda
3. led 2022

@odula
Kira je uplne krasne jmeno,znam jednu holcicku tohohle jmena.

@rozitta
Klaudii je tedka docela dost.

becicka
4. led 2022

@barulina
@korin ofiko jméno to je, protože je v knížce od Knappové a v kalendáři taky Bára, Barbora - je to opravdu kalendář od kalendáře. Já taky jsem jen v některých 🙂 Naděžda/Naďa

kleriska
4. led 2022

@rozitta tu Karin ještě zvažte, tak se jmenuje moje doktorka a je to opravdu krásné jmeno

neliiinka
4. led 2022

Jedno ze jmen ze kterých jsem vybírala byla třeba Klaudie🙂

barulina
4. led 2022

@becicka a prosím tě, kdy slaví Bara, slyším to prvně

becicka
4. led 2022

@barulina tož na Barboru 🙂 4.12.

rozitta
autor
4. led 2022

@kleriska já se do té Karin úplně zamilovala, ale muž se pořád tváří, že se mu to nelíbí. Přitom já jsem teď na řadě se jménem, syna pojmenoval manžel. Co na tom, že se mi to jméno také moc líbilo. Rozhodl muž a rovnou jsem mu řekla, že druhé dítě bude podle mojí vůle. A teď k dalšímu dotazu :🙈🙊: stalo se někomu, že pojmenoval dítě partnerovi navzdory ? A jak to dopadlo? 😏 Nechci aby měl dcerku kvůli jménu méně rád, může se to stát? Vždyť Klárinka x Karinka je skoro to samé..

apacheee
AMBASADORKA
4. led 2022

Karin je krásný 😍

rozitta
autor
4. led 2022

@apacheee děkuji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru