Jsem těhotná

pavlina301
25. zář 2016

Ahojky po velkém snazenim jsem konečně těhotná 6 tydnu uz se z přítelem moc těšíme na nimi..

andryyysssek
25. zář 2016

@pavlina301 gratuluji,ať je vše v pořádku 😉 Jak dlouho jste se snažili?

pavlina301
autor
25. zář 2016

8 měsíců se známe a v říjnu se bereme..máme sice spolu 6 děti ale tohle bude naše spolecni..

andryyysssek
25. zář 2016

Tyjo,šest dětí?To máte každý po třech? 🙂 A teď sedmé na cestě? 🙂

pavlina301
autor
25. zář 2016

Ano..

andryyysssek
25. zář 2016

@pavlina301 tyjo,to je velká rodinka.Ať se daří 😉

pavlina301
autor
25. zář 2016

Děkuji.😊

andryyysssek
25. zář 2016

@pavlina301 nemáš zač 😉

brookmichaela
25. zář 2016

Promiň ale to nejde nereagovat. Z čeho Ty děti živíte?? ☹

konekokira
25. zář 2016

@brookmichaela švagr má dětí sedm se svou ženou a dokáží žít z jednoho platu 🙂 žijí skromně, ale ne na pokraji chudoby. Neodsuzovala bych hned...

@pavlina301 gratuluji 🚼

andryyysssek
25. zář 2016

@brookmichaela jee,tak si ženská se třema dětma našla chlapa se třema dětma.To ho měla poslat do pr...e?

brookmichaela
25. zář 2016

@konekokira Já ale přeci nikoho neodsoudila ani neurazila. Jen jsem se zeptala z čeho se tolik dětí živí, protože mě to opravdu zajímá. Nedokážu si to totiž absolutně představit. Dnes je vše tak strašně drahé. Stát se s dávkami taky nepředá. My nestrádáme ale tolik dětí bych nezvládla psychicky. Vždycky když něco takového čtu tak vidím ty případy co pouštějí ve výměně manželek. A je to právěže totální masakr.

nutricnihodnota
25. zář 2016

@brookmichaela Promiň ale to nejde nereagovat. Co je ti k.... do toho?

nutricnihodnota
25. zář 2016

@brookmichaela A teď si představ, že některý lidi si můžou dovolit ranec dětí, aniž by spolíhali na jakýkoliv dávky 🙄

andryyysssek
25. zář 2016

@brookmichaela ale opravdu to vyznělo,jako bys odsuzovala ☹

brookmichaela
25. zář 2016

@andryyysssek Já neodsuzuji nikoho, nemám to zapotřebí. Jen mě tahle situace zajímá, protože to není zas tak obvyklé - proto jsem se zeptala. Mám známého, který má 1 kluka a je na něj sám a žijou na pokraji bídy. Vím jak moc je pro něj těžké vyběhat nějaké dávky navíc atd. Myslím si, že každého normálního člověka by zajímalo z čeho se tolik dětí živí aby všichni mohli žít normální a plnohodnotný život a nežili na pokraji bídy. Nic špatného na tom nevidím se zeptat, když to tady autorka napsala. Taky můžou být samozřejmě milionáři a dát to levou zadní. Pokud mi rozumíte co tím myslím.

lajla
25. zář 2016

Mi to zase přišla jako normální zvědavá otázka, normálně a slušně položená... žádné odsuzování ani rypani v tom nevidím ad
@brookmichaela
To je spis móda tady na MK vše vidět černě a negativně,bohuzel😞

andryyysssek
25. zář 2016

@brookmichaela pokud ses jen zeptala,pak je to v pořádku,jsem taky zvědavá ženská 😀

konekokira
25. zář 2016

Máš představu o výši dávek? 🙂
@brookmichaela

konekokira
25. zář 2016

@brookmichaela promin, prehlidla jsem se ☺ stát se opravdu nepředa

nutricnihodnota
25. zář 2016

@brookmichaela Tipla bych si, že prací.

andryyysssek
25. zář 2016

@lajla já bych neřekla móda,jen to kolikrát vyzní blbě,když je to napsané,než když to člověk řekne osobně 🙂 A někdo to pochopí dobře,někdo špatně.

brookmichaela
25. zář 2016

@konekokira Právěže nemám ale myslím si, že nic velkého to tedy není. Já nikdy žádné dávky nepobírala. U sebe vím, že budu brát mateřskou, nic extra to teda nebude, kdybych neměla muže který Nás uživí. Potom dostanu RP, který si dám na dva roky. Toť moje kapitola o dávkách až porodím. Já třeba nemám ani nárok na porodné. A vím, že spoustu maminkám by pomohl.

trolik
25. zář 2016

hmm,mě by to také zajímalo...máme jednoho kluka(ivf)hypotéku do důchodu já na MD chlap v práci od pondělí do pátku a o víkendu brigáda a zvažujeme jestli finančně zvládneme druhé...zrovna pracuji na finančních plánech kde ušetřit,protože bychom to druhé moc chtěli.Asi to chce štěstí ve sportce...nebo hodně babiček...nebo sme se měli líp učit?Prozraďte...Jo a samozřejmě moc gratuluji hlavně ať jste všichni zdraví a máte se rádi-to je nejdůležitější.A žádný sarkasmus nehledej...taky bych si přála velkou rodinu.Třeba na Vánoc to musí být krásné tolik jiskřiček a radosti bych také jednou chtěla zažít.Ale jsem na jednu stranu ráda i za to naše jedno sluníčko malinkatý

andryyysssek
25. zář 2016

@brookmichaela No,já jednu dobu taky byla samoživitelka s jedním dítětem.Měla jsem nájem 10000,příspěvek na bydlení kolem 5000,příspěvek na živobytí kolem 3000,doplatek na bydlení 5000,alimenty 2000.Rodičák mi odebrali kvůli střídavé péči.Ale na pokraji bídy jsme nebyly 🙂

lajla
25. zář 2016

@trolik ono to hodně záleží na potřebách a prioritách té a oné rodiny...někdo potřebuje k životu luxus někdo málo...a ano pokud je více děti, je potřeba aby jeden z partnerů měl velmi dobře placenou práci, protože prakticky vše visí na něm...rodicak je taková třešnička navíc, buďme rady že ji máme
Uživit 7 děti musí být hodně náročné, i 5 ...ale dvě navíc už je sakra znát, vlastně každé je znát...
Důležitá je miska vah co je a není pro rodinu a děti důležité, zvládnout se dá vse...ale za jakou cenu...do druhého bych určitě šla...

konekokira
25. zář 2016

Tak já vidím švagrovu rodinu, není to život v luxusu, ale ze svého platu dostane vše, v podstatě celý hrubý plat, díky dětem. Pravdou je, že mají políčka a slepice 🙂 a kdo chce, ten se prostě zařídí... A hodně peněz, neznamená hodně štěstí 😉

lajla
25. zář 2016

@andryyysssek to určitě, to je pravda...a právě proto je potřeba být v soudech opatrnější

jujatko
25. zář 2016

Priznavam, ze mi tento prispevek prijde ponekud cely zvlastni. ....po velkem snazeni.....zname se 8 mesicu ....... Se pak ani nedivim tomu poctu deti ..... Tomu se rika planovane rodicovtsvi. Omlouvam se, ale neda mi to nekomentovat ......

anna159
25. zář 2016

me zas fascinuje, kdyz nekdo napise, ze stat se nepreda..jako kdyby se mel stat o nase deti starat a my si je jen udelame....stat se naopak preda..3roky byt doma a placena, kde jinde to tak maji????...a pak sup zpatky do prace...co porad vsichni chteji???

brookmichaela
25. zář 2016

@anna159 Já s Vámi souhlasím. Když chci mít tolik dětí, musím je umět uživit a ne se spoléhat na stát. Proto mě zajímá z čeho jsou tyto děti v takovém počtu živeny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru