Jsem těhotná, ale nevím, zda si dítě nechat

michaelasv14
28. led 2019

Nevím zda jsem zvolila správné odvětví diskuze, případně se omlouvám. Věc se má tak, před třemi lety jsem prestala brát HA, chránili jsme se jinou metodou, bohužel hned po novém roce něco selhalo. Miminko jsme s přítelem chtěli příští rok, já jsem v září skončila školu, našly jsme si byt, který postupně zarizujeme. Přítel pracuje má cca 20t já jsem v září nastoupila do práce s polovičním uvazkem kvůli dědovi, který je nemocný, takže mám 11t s tím, že jsem si chtěla najít něco jiného hlavně jsem nechtěla být na úřadě. Bohužel jsem otěhotněla a teď řešíme zda si dítě nechat nebo ne, mě je 26 příteli 27, na jednu stranu si říkáme, že už na to máme věk a oba by jsme dítě chtěli, ale na druhou stranu se bojíme jak to finančně zvládneme. Měli jste někdo taky takovou “krizi”, že jste se báli jak to finančně zvládnete?

lucik253
29. led 2019

@michaelasv14 Gratuluji a at se dari

mourovatakocka
29. led 2019

@michaelasv14 Gratuluju, určitě jste udělali dobře. Hromada věci do výbavy se dá pořídit tady za poštovné nebo za pár šupů, mrkni na skupinky, co tu jsou a uvidíš, že všechno zvládnete.

vironeka
29. led 2019

Gratuluju a nebojte - finančně Vám dost možná nepřijde vhodná doba nikdy 🙂. Když už budete jó šetřit, dá se sehnat např. z druhé ruky spousta věcí za super cenu. Myslím, že známí Vám i poradí v tom, co vše je v podstatě jen tahání peněz. Naše mamky měly oblečení, postýlku, zavinovačku, kočár, beránkový fusak, pleny a flašky, a byly s tím úplně v pohodě, takže tak horký to zas taky nebude. Proti maminám my musíme mít autosedačku, když teda máme auto, což předpokládám, že máte. Čím nás utírali, to nevím, ale dá se omývat vodou nebo koupit roli Perlanu a nastříhat si ho podle potřeby a pak ho vlhčit čím uznáte za vhodné. (takové domácí vhlčeňáky) Dá se použít i na úklid 🙂 Plus jestli se zatím cítíte, že potřebujete šetřit, mrkněte se i na výdaje na očkování, abyste si už teď udělali rezervu, pak Vás to tolik nezaskočí 🙂

biedronka10
2. únor 2019

@michaelasv14 Gratuluji. A hlavne, mate jednak vyzraly rozum i zodpovednost a k tomu to nejdulezitejsi....sebe navzajem.

michaelasv14
autor
3. únor 2019

@biedronka10 Děkuji nakonec jsme si udělali finanční plán aby jsme vedeli co kdy koupit a téměř nepocitili nějakou změnu. V sobotu jsem pořádala swap a odnesla jsem si celou tašku pro miminko. Přítel je naprosto nadšený. 🙂

sudylichozrout
3. únor 2019

@michaelasv14 tak to je skvele, moc rada to smyslim... Tedy ctu 🙂

valeerie
29. dub 2019

Já sama s manželem jse také děti chtěli a také kvůli financím odkládali, pak jsme byli rádi že se nam to povedlo po půl roce přirozeně, už jme byli nervozní že to nepůjde.O jeden rok? Prosimtě co je jeden rok, co ti změní jeden rok? Děťátko si nechte, to zvládnete uvidíš. Chápu kdybys byla sama, ale takto...Chlapum od rodiny pak i přidávaj a snad máte také nějakou rodinu. Po své zkušenosti vim ze odkladat je blbost, čím dřív tim líp.

nikolka13
6. kvě 2019

@michaelasv14 Gratuluji za nejlepší rozhodnutí života 👏 . Přeji vše nejlepší...🍀

michaelasv14
autor
6. kvě 2019

@nikolka13 Děkuji, to “rozhodnutí” se mi houpe zdravé už pátým měsícem v břiše. Jsem ráda, že jsme si ho nachali. 👍

talinka1990
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru