Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jsem těhotná, ale nevím, zda si dítě nechat

michaelasv14
28. led 2019

Nevím zda jsem zvolila správné odvětví diskuze, případně se omlouvám. Věc se má tak, před třemi lety jsem prestala brát HA, chránili jsme se jinou metodou, bohužel hned po novém roce něco selhalo. Miminko jsme s přítelem chtěli příští rok, já jsem v září skončila školu, našly jsme si byt, který postupně zarizujeme. Přítel pracuje má cca 20t já jsem v září nastoupila do práce s polovičním uvazkem kvůli dědovi, který je nemocný, takže mám 11t s tím, že jsem si chtěla najít něco jiného hlavně jsem nechtěla být na úřadě. Bohužel jsem otěhotněla a teď řešíme zda si dítě nechat nebo ne, mě je 26 příteli 27, na jednu stranu si říkáme, že už na to máme věk a oba by jsme dítě chtěli, ale na druhou stranu se bojíme jak to finančně zvládneme. Měli jste někdo taky takovou “krizi”, že jste se báli jak to finančně zvládnete?

verusch
28. led 2019

Ja bych si nechala vem si kolik lidi ma problem otehotnet atd my samy jsme se snazily 3 roky a to jsme mladi (22,24) nikdy si nebudes jista jestli to financne bude ono ale mam.ve svem okoli lidi co maji insolvenci atd a stejne sito dite udelani a zvladaji zas jestlu ry mas 11 a na rodicovske udes mit 7-8 tisic nebude to treba pro vas zas takovy skok oni zalezi kolik mate i vydaje...

vineta
28. led 2019

@michaelasv14 A bydlení máte, jaké máte měsíční náklady? Nemůže přítel změnit práci, aby víc vydělal? Nemůžeš si ještě teď, pokud se cítíš dobře, najít jinou práci ty nebo přibrat brigádu? Snažila bych se prostě najít jakoukoliv jinou cestu, než potrat z ryze finančních důvodů. Až budete finančně připraveni, může být taky cesta za otěhotněním dost komplikovaná...

margaret88
28. led 2019

Tyhle obavy co se týče financí má asi "každý" Každopádně já osobně bych na potrat rozhodně nešla. Už vůbec ne v tomhle věku. Všechno se dá zvládnout. Nikde není dáno,že vám to potom půjde. Buď ráda že jsi otěhotněla bez problémů i když neplánovaně a važ si toho. Co by za to jiný daly.Držím palce.🙂✊

journals
28. led 2019

Miminko jsi plánovala až příští rok, myslíš, že by to ten jeden rok změnil? Já myslím, že ta situace by byla hodně podobná. Vždy budou pochybnosti, jestli už je to ten správný čas. Pokud to aspoň malinko půjde, miminko si nechte. Zvládnete to, uvidíš.

sudylichozrout
28. led 2019

@michaelasv14 Rozhodnutí je samozřejmě na tobě, ale já bych si na tvém místě dítě nechala. Už máš přiměřený věk, máš vzdělání, přítele. Máte kde bydlet, oba vyděláváte, nejste v insolvenci... prostě jste dva mladí lidé, kteří jsou připraveni na to, založit rodinu. Přerušení těhotenství je sakra zářez do duše, a pokud fakt nejsi ve srabu, tak si myslím, že bys za čas mohla hořce litovat. A to z mnoha důvodů.

dasenka12018
28. led 2019

@michaelasv14 Doufám, že se rozhodneš si miminko nechat. Myslím, že vše jde vyřešit. My také neměli peníze, jsem z 5 ti děti ale vím, že vždy se dá uskromnit. Věř mi, že by jsi moc moc litovala. Prosím, rozhodni se pro život toho malého. Moc holek by si přálo otěhotnět a nejde jim to, vám se to podařilo. Čekáte malý zázrak, bude to třeba těžké ale až ho budeš držet v náručí, budeš vědět, že pro něj uděláš vše. Jinak, můžeš se poradit v Hnutí pro život. Je to nezisková organizace. Moc Vám držím palce! Mějte se moc krásně 🍀❤️

lucik253
28. led 2019

Vzdycky bude mit clovek pochybnosti ovsem...jestli to zvladne,jestli budem dobri rodice,jestli zvladnu vse kolem miminka atd.
Ja byt tebou tak dekuju a jsem stastna,ze mi bylo prirozene doprano k miminku.
Ja a vsechny co tady podstupuje IVF atd a porad cekame na den kdy to vyjde konecne...by jsme za to daly cokoliv.

sudylichozrout
28. led 2019

Holky, já vím, že je pro vás tohle téma citlivé, ale myslím, že argumentovat tím, že má být šťastná, co by za to jiné daly, protože nemohou otěhotnět a musí podstupovat IVF, nejsou fér. Ona žije svůj život, vy svůj. Nemůžete ji tímhle citově vydírat. Také se přikláním k tomu, aby si dítě nechali (viz můj příspěvek), ale nelze přeci používat tyhle podpásovky.

katushenka
28. led 2019

jestli tenhle nebo příští rok....to už není takový rozdíl. Abyste pak nelitovali....

normalnimatka
28. led 2019

pokud jste dítě stejně za rok chtěli, tak mi přijde úplnej nesmysl jít na potrat...
risk je příliš velkej (jako on potrat není jen tak... můžeš se z toho vyhrabávat i celej život) a jste dva dospělý lidi. finance se daj pořešit, a navíc, dítě nestojí nutně tolik, kolik si lidi obecně představujou. první roky nepotřebuje fakt nic moc (blbý je, když nevyjde kojení), a náš supersociální stát tě taky nenechá úplně na holičkách. takže byť to nebude na růžovým plánovaným našetřeným obláčku, šla bych rozhodně do toho.

nikolka13
28. led 2019

@michaelasv14 otěhotnět je dar. Nechat si miminko vzít a pořídit si (další) za rok? Ber to tak, že to tak mělo být. Stvořili jste život, tak ho chraň a hýčkej...raduj se. I s málo penězi se dá vychovat děťátko. Není to o penězích. Sama jsem na mateřské s 3. děťátkem, bude mít zanedlouho 2 roky - a abychom mohli dětem dopřát (starším třeba jet se školou na hory, různé výlety...), chodím již teď 2 dny v týdnu do práce. Jde to. To maličké je váš život - obrovský DAR. Ne každá žena má dnes takové štěstí. Neboj, zvládnete to! Držím pěstičky nad správným rozhodnutím... 👶

nikolspace
28. led 2019

Otěhotněla jsem v době, kdy jsem přišla o práci, museli jsme se přestěhovat, pak už jsem sehnala jen brigádu.. zmátořili jsme se, naučili žít trochu skromněji a za měsíc rodim.. ten rok by Vám tu situaci zas tak razantně nezměnil, jen byste toho litovali, věř mi 🙂

bekyc
28. led 2019

Myslím, že bys toho opravdu litovala. Potrat není jen tak. Máš v sobě dítě, ne věc kterou dáš pryč a jede se dál. Máš kde bydlet a s kým dítě vychovávat a to je nejdůležitější.

ivuska1986
28. led 2019

@michaelasv14 Ahojky, myslím, že financni obavy z mateřské má snad každý, jehož partner nevydělává padesát tisíc a více. Polož si otázku, jaký by byl rozdíl ve finančních prostředcích za rok? Myslím, že žádný, jelikož čím víc vyděláš, tím víc utratis. Na mateřské je vždy snížený příjem rodiny, ale mateřská netrvá věčně 👍 nemůžu ti do toho kecat, ale můj názor je takový, že dávat pryč miminko, jen kvůli menšímu výdělku je blbost, přečti si diskuze ostatních páru, které se snaží o miminko rok a více a pak pohlaď bříško a buď vděčná, za ten malý zázrak, který si vás našel. Pamatuj, prachy budou a my nebudem. Držím palce ať jste šťastný.

michaelasv14
autor
28. led 2019

Děkuju za odpovědi promyslím to, vím ze kdybych šla na potrat budu toho velmi litovat, ale musím to brát nějak zodpovědně.

calvac
28. led 2019

@sudylichozrout Presne tak. Nelze srovnavat ruzne zivoty. Napsano perfektne.

michaelasv14
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
gruyerre
28. led 2019

@michaelasv14 No upřímně řečeno, jít letos na potrat a příští rok se snažit o nové dítě, to mi zavání velkou hloupostí a neúctou k životu. Podle mého názoru, s tím, co jsi tady napsala, není jediný rozumný důvod jít na potrat zdravého dítěte.

sudylichozrout
28. led 2019

@michaelasv14 zodpovedne znamena, ze si dite nechas. To je zodpovednost a dospelost🙂 Potrat v tomhle veku, kdyz je jinak vse ok a navic dite chcete, je z meho pohledu velka pitomina.

merope
28. led 2019

Je ti 26, příteli 27, to je na těhotenství tak akorát. Co se za ten rok změní tak zásadně, že by dítě bylo problém teď a nebylo za rok? Teď těhotná jsi - potrat je velký zásah do organismu, co kdybys poté již nikdy neotěhotněla (stává se), uneseš to?

Za mě - určitě na potrat nechoď, vše se dá nějak vyřešit. Výbavička se dá pořídit za pár korun, když mrkneš na bazárky a pokud děda nemá nějaké konečné stádium nemoci, tak třeba tu za rok bude stále a situace bude stejná, jen ty o rok starší.

jaja01k
28. led 2019

V žádném případě neodsuzuju ženy, které se v tíživé životní situaci rozhodnou jít na potrat. To ale není tvůj případ. Máš partnera, s kterým podle všeho máte fungující a láskyplný vztah, máte bydlení, školu máte hotovou, oba máte práci. Nevidím důvod, proč byste si miminko neměli nechat. Navíc dítě chcete. Že jste ho chtěli až za rok? To přeci není žádný rozdíl. Ber to tak, že ne všechno v život si můžeš naplánovat, někdy prostě jen musíš přijmout to, co přijde.
Ať už se rozhodneš jakkoli, držím palce, ať je to pro vás to správné rozhodnutí, kterého nebudete litovat 🙂

mourovatakocka
28. led 2019

No, brát to zodpovědně pro mě znamená si miminko nechat. Už jste ho vytvořili, že není na světě neznamená, že není vůbec. Malé miminko moc peněz opravdu nestojí a zabít tenhle život, abyste za rok zkoušeli vytvořit nový přece není zodpovědnost.

lachtanice86
28. led 2019

Ne, my dítě plánovali a měli jsme našetřeno

malinkaelinka
28. led 2019

Mě to přijde jako rouhání. Dítě je dar, není to samozřejmost pro každého, houska na krámě, která se koupí. Jít teď na potrat a za rok si myslet, že šup na první pokus bude dítě, když jsme si to usmysleli... Nemyslím si, že jste v takové životní situaci, aby byl potrat nějakým řešením. Kdybys byla bez chlapa, bylo ti 18, kdybys měla už 3 děti doma, kdybys byla znásilněná, kdybys byla ty nebo partner těžce nemocní... tam všude potrat chápu jako řešení svízelné situace. Ale vy chcete jen rok počkat... Měla jsem známou (nepovažuji ji za svou kamarádku) a ta byla v dost podobné situaci - bylo jí tehdy asi 25, měla staršího přítele. Dodělávali společné bydlení, měli v plánu velkou svatbu a pak velkou svatební cestu. Ona neplánovaně otěhotněla a nehodilo se jí to do krámu - vysloveně nám řekla, že teď TO prostě nechce, až po té svatební cestě. A šla na potrat. Proběhla mega svatba, odjeli na vysněné líbánky a řekli si, tak jo, tak teď to dítě. Už je to 5 let a dítě stále nemají. Detaily jejich snažení už neznám, teď už se nestýkáme. Rozmysli se. Pokud máš pocit, že dítě opravdu v tuhle chvíli nezvládnete, pak jdi na přerušení, ale vzhledem k tomu, že ho stejně chcete v krátkém časovém horizontu, tak mi přijde potrat jako konina.

vineta
28. led 2019

@michaelasv14 Ještě bych ráda dodala, nenech se prosím nikam tlačit, udělej, co jak cítíš, a to myslím na obě strany. To, že ti tu píšeme o problémech s otěhotněním, neber jako nějaký nátlak, věřím, že to tak holky ani nemyslely, spíš chtěly jen nabídnout jinej úhel pohledu... Sama se aktuálně potýkám s druhým spontánním potratem vytouženého dítěte, konečně máme finanční zázemí, vše vlastně připraveno, ale najednou není pro koho. U tebe to tak vůbec být nemusí, třeba by ti to i potom vyšlo rychle a bez větších problémů, ale jde o to, že pokud ne, budeš si to pravděpodobně hodně vyčítat. Bohužel do budoucnosti nikdo nevidí.
Člověk se na ten závazek necítí připravený hrozně dlouho, samotný mi to trvalo do jedenatřiceti, takže rozumím, že jste měli plán prozatím jiný. Nicméně podle mě rozhodně není nezodpovědné mít dítě v podobné situaci, jako máš ty. Ono opravdu miminko toho tolik nepotřebuje a pokud to utáhnete vy dva, byť za cenu nějakých obětí, spousta věcí pro mimino se dá sehnat levně, spoustu jich nepotřebuje navzdory neustálý reklamní masáži vůbec, můžeš si začít brzy přivydělávat, prostě se holt víc otáčet, ale věřím, že by vám to potomek stonásobně vynahradil. On potrat, ať už spontánní, nebo z rozumu, udělá většinou v duši pěknou paseku. Držím moc palce, ať se rozhodnete k vaší spokojenosti. Ale nejsem úplně nestranná, moc moc si přeju, abyste našli cestu, jak si miminko ponechat. Byla by to škoda, když jste v milujícím vztahu a dítě si vlastně přejete.

biedronka10
28. led 2019

Troufnu si tvrdit at se toho nebojis. My na tom byli mnohem hur nez vy, nemeli jsme v tu dobu ani jisty prijem, ani jiste bydleni. (myslim to povzbudive) a zvladli jsme to nejhorsi take. Nemuzeme si vyskakovat, ale dite nestrada, zijeme ve spartanskych a provizornich podminkach, ale fungujeme a mala je vesele spokojene dite. Taky jsem otehotnela necekane v 25 letech, navic pracovni budoucnpst nejista a byl to pro me nejdriv neprijemny sok, ale vzhledem k predchozim zdr. problemum jsem opravdu rada ze to tak nakomec dopadlo.

sister05
28. led 2019

Otěhotněla jsem po třech měsících s novým přítelem. Ve 2m jsem zjistila, že má exekuce kam se podívá, navíc rodinu nikdy nechtěl. To bylo prvně a naposledy, kdy jsem reálně uvažovala, zda má smysl do tohoto světa dítě přivést. Co vše bude mít a co mu nebudu schopná dát. No, riskla jsem, za týden bude Elišce osm let a nelituji. Její otec odešel, ale má náhradního. Nebylo to lehké, ale stálo to za to. Tehdy mi bylo 28. Dnes je mi 36 a jsem ve třetím měsíci. První šlo rychle, druhé už bylo obtížné.
Nevím, jak se rozhodneš, nicméně věř sobě a tomu prckovi v bříšku. Zvládnout se dá cokoli. Pokud chcete... Ať tak či tak, držím pěsti.

elis_elis
28. led 2019

My jsme se s manzelem snazili o mimco pres dva roky. To me bylo jako tobe, zrovna jsem dostudovala vysku. Ted mame 8 mesicni holcicku stavime domecek, platime hypoteku, bydlie u nasich,ale jsme radi, ze ji mame.Hromada veci pro mimco se a sehnat levne, hromadu veci dostanes. Byt tebou tak zapomenu potrat a tesim se na miminko.

michaelasv14
autor
29. led 2019

Tak vás potěším, včera jsem s přítelem diskutovali, mimčo si necháme. Přítel ho chce a já také ohledně té finanční stránky jsme se předběžné dohodly co bude potřeba koupit, co můžeme sehnat od známých. Oba jsme uznali, že na to máme věk a po sedmi letech co jsme spolu to bude nakonec ideální doba na rodinu.

sister05
29. led 2019

@michaelasv14 netěšís nás, ale sebe 👌👍. Každopádně gratuluji a ať je vše v pořádku.

Sem začni psát odpověď...

Odešli