Jsem těhotná, kdy zajít k doktorovi?

lassii
14. únor 2017
Čau holky,
V sobotu jsem zjistila, že jsem v tom. 16.1.2017 byla poslední ms, myslím, že 30.1. byla ovu. Kdy zajít k dr? Dnes jsem 30DC a čárka sílí, takže snad v poho. Nechci plašit moc brzo,a le nechci něco zanedbat.
Díky všem o jakékoliv info 🙂
lennus
14. únor 2017
@lassii Stačí až tak v 8. týdnu, kdy půjde vidět srdíčko, v prvním trimestru, pokud nejsou opakované potraty, se spíš jen tak vyčkává a vyloučí se nitroděložní těhotenství.
stratilikova
14. únor 2017
@lassii najskôr o dva týždne, pokiaľ nebudeš mať krvácanie alebo náhle prudké bolesti....chodiť skôr je zbytočné
lassii
autor
14. únor 2017
@lennus Ale kdy je teda 8.týden? Odkdy? Co kdybych šla 14 dní po meškání ms? Stačí?
lennus
14. únor 2017
@lassii Najdi si těhotenskou kalkulačku na netu, tam si zadej první den poslední menstruace a vyjede ti týden. Pokud jsi netrpělivá, zavolej si k dr a domluvíte se, kdy je nejepší přijít, já nikdy nespěchala. Šla bych dřív jen v případě potíží - krvácení či bolesti.
stratilikova
14. únor 2017
@lassii najskôr 14dní po meškani...A to budeš stále len v nejakom 6-7tt
lenusaak
14. únor 2017
@lassii ja bych si zavolala mudr, az na 8tt bych se objednat nenechala. Sla bych v 5tt - 6tt( odpocitas od prvniho dne posledni menstruace) to uz pujde videt gestacni vacek a vy se tak ujistite, ze miminko je tam kde ma byt- v deloze a ne treba ve vejcovodech ( mimodelozni) pak dalsi kontrola by mela byt v tom 8tt cca na prukaz srdecni akce. Nase mudr to takto dela a myslim si, ze je to rozumny postup😊 Ale samozrejme co doktor to jiny postup.
lassii
autor
14. únor 2017
@lenusaak díky. Teď nějak asi jsem 5tt, ještě počkám a příští týden se objenám na ten další a zeptam se, oni asi poradí, díky moc.
babovka_babovicka
14. únor 2017
@lassii Šla jsem až v 8tt, abych viděla i srdíčko.. jinak by mě to akorát stresovalo..
Kalkulačka na výpočet v kterém tt cca jsi : http://www.maminkam.cz/tehotenska-kalkulacka.
Následně se to upraví podle ultrazvuku a velikosti. Každý nemá ovulaci úplně přesně, ale zhruba to vychází 🙂.
martinka_33
15. únor 2017
V prvním těhotenství jsem byla v 10tt, běžela jsem k dr. hned jak jsem zjistila, že jsem v tom, jen jsem to zjistila pozdě 😃 V druhym jsem byla až na screeningu ve 13tt
risu
15. únor 2017
@lassii Zavolej na gyndu, rekni ze mas pozitivni TT a datum posledni MS, reknou ti sami 😉
malajajatada
22. únor 2017
Ahoj holky,poslední MS 10.1 2017, teď 12 dní zpoždění a test pozitivní .. Kdy se tak objednat na gyndu aby mi to mohli potvrdit ? 🙂 Děkuji za odpověď
lenusaak
22. únor 2017
@malajajatada hned si zavolej a sestricka te objedna podle toho jak jsou zvyklí 😊
carmilla
22. únor 2017
Já bych také zavolala a oni Vám sami poví, kdy Vás objednají. Některé holky jsou trošku zklamané, že je objednají třeba až za 3 týdny, někde objednávají hned...Asi to záleží na datu poslední MS. Nechte to na nich.
lassii
autor
22. únor 2017
@carmilla
@malajajatada Taky záleží na tom, jestli máš nějaké problémy. Já byla třeba vyděšená z těch křeřčí, tak mě radši objednali dřív a teď jsem v klidu, če by mělo být vše oky 🙂
malajajatada
22. únor 2017
Tak jsem objednaná na pátek 🙂
rennni
22. únor 2017
@lassii já jsem asi 1 den pozadu oproti Tobě, MS 17.1., ovu 31.1. 😉 zatím jen testuju zda čárka sílí (a naštěstí sílí, dnes už byly obě stejné)... ale k dr. jsem ještě nevolala, myslím, že teprv tak v pátek nebo v pondělí se objednám.... a pokud nebudou žádné problémy, objednala bych se na 8. týden (tak nějak až budu okolo 7+3 tt) 🙂
carmilla
22. únor 2017
@lassii To je samozřejmě v pořádku - pokud jsou potíže, je nejlepší se objednat ihned. Jinak jsem spíš pro to nespěchat, protože když jdete moc brzy, tak doktor na ultrazvuku ještě nic pořádně nevidí a není slyšet srdíčko, čili stejně z toho vyvstává další stres - aby bylo příště vše ok...
malajajatada
23. únor 2017
Holky ještě dotaz jdu poprvé k novém gynekologovi a už tak nějak nevím co po mě vše bude chtít .. Vychází že jsem 6-7 týden uvidím už něco na ultrazvuku ? 🙂 A těhotenskou průkazku dostanu kdy?

Sem začni psát odpověď...

Odešli