Jsem v 6tt, může se Vectavir? Nebo co na opar?

petulkakosticka
29. lis 2014

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat na začátku těhu, jsem v 6tt, může se vektavir? Nebo nemáte nějakou babskou radu, co místo něho na opar, děkuji?

edeltraut
29. lis 2014

Někde jsem četla, že maz z ucha, ale je to mega odporné, takže jsem to nezkoušela 😀. Pak mi někdo radil dát na opar tu blanku z vajíčka - že pak hezky zaschne (slupovat se musí opatrně a lépe odmočit), ale také nevyzkoušené... 🙂

mysonek
29. lis 2014

Jestli myslíš mastičku, tak tu můžeš, stejně tak herpesin, acyclovir a ostatní antivirotika v masti. A nebo si kup takový ty náplasti na opar, trochu ho to zamaskuje a i to léčí. Mě to pomáhá víc než ty mastičky. Hlavně mě to vždycky zbaví toho svědění a pálení v tom oparu. Ale mastičku můžeš, neboj. A jestli chceš babskou radu, tak můj děda dával na opar pastu na zuby, po té to taky zaschne. Já jí používám jen když doma nemám nic jiného. Ale nepřijde mi, že by to nějak moc fungovalo 🙂 Jo jinak já na opary taky docela trpím, v prvním těhotenství jsem ho neměla vůbec, to byla paráda, ale teď jsem v 11 týdnu a už jsem opar měla, ale zbavila jsem se ho dřív než normálně, takže u mě těhotenství funguje asi "protioparově" 🙂

sara84
29. lis 2014

Echinacea kapky! Někde píšou ze ok,někde že ne..ale na opary super! A nejen na opary. + b vitamín 🙂

pampalin
30. lis 2014

Mně gyndař doporučil Herpesin. Asi jsem byla těhu o něco málo déle, ale určitě to bylo v prvním trimestru.

kachidlo
30. lis 2014

Já myslím, že na opar se v těhotenství může leccos. Je to jen lokální ošetření, nic dramatického. Já trpím na opary dost, takže rada za mně je: Hned když začne svědit vypálit lihem( slivovicí, alpou) a namazat něčím hojivým. My máme Bepanthen plus na všechno. Ideální je namazat hlavně na noc. Jinak partner má oblíbený Herpesin přímo na opary.

terinda
1. pro 2014

Tea tree olej 😉

hojda
1. pro 2014

Dr. max má na stránkách krásnou příručku, co se v kterém trimestru můžu za léky na různé potíže, najde ji na stránkách dr.l maxe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru