Káva v těhotenství. Je jedna zarovnaná lžička za den v pořádku?

29. led 2024

Dobrý den. Běžně piji 3 silné kávy denně. Snažíme se ale o miminko, tak jsem to stáhla na 1 lžičku ( zarovnanou) mleté kávy denně a doplňuji to bezkofeinovou kávou. Je toto množství v pořádku? Všude čtu že těhotné můžou max 150 -350mg nebo jinde že 200mg kofeinu denně. Kolik tak má zarovnaná lžička mleté kávy kofeinu? Nemůžu to nikde najít..Děkuji 🙂

lentilkah
29. led 2024

Tehotna jeste nejsi, tak to tak nehrot 😉

autor
29. led 2024

No aby to nezpůsobovalo potrat ...

denisq
29. led 2024

Myslím, že bys to neměla hrotit teď, ani nijak extra v případném těhotenství

michaela666
29. led 2024

Potrat na začátku může způsobit cokoliv. Už víme, že víno, hulení, kouření... Ještě chybí sex, výfukové plyny, počasí, hormony v pitné vodě a hlavně lidská hloupost. 🤔

pilzzee
29. led 2024

10g kavy ma cca 100mg kofeinu. Tak si to zvaz a spocitej. Ja normalne piju 4 kafe denne, v tehotenstvi 2 polovicni. Dve decka uz to prezily 😀 Ale hrot to AZ budes tehotna, ted to fakt nehraje zadnou roli.

autor
29. led 2024

@michaela666 😂 vy jste fakt trubka, když na normální dotaz odpovídáte tímto způsobem 🤷‍♀️ Co se trochu zklidnit.

autor
29. led 2024

@pilzzee děkuju 🙂

autor
29. led 2024

@denisq dobře děkuju 🙂. Myslela jsem že je to škodlivé, tak super že aspoň něco člověk může 🙂

ruzova_pastelka
29. led 2024

Těch 200 mg je ok. Obvykle jsou to 2-3 rozpustné kávy. Anebo jedna z kavárny, tam mívají silnější. Počítají se do toho ale i další zdroje kofeinu - černý čaj, cola, kofola, čokoláda apod.

Pravděpodobně (nevíme to jistě) to funguje tak, že kofein blokuje vstřebávání kyseliny listové, která je pro vývoj plodu nezbytná a proto zvyšuje to riziko potratu. Celkem se to dá obejít tím, že budeš listovku (štěpenou!) brát navíc, v době, kdy v těle žádný kofein mít nebudeš - min 2 hod od jeho poslední konzumace a další 2 hod si nic s kofeinem nedat.

michaela666
29. led 2024

Díky za odpověď 😉. Aspoň víme, že všechny ty diskuse jsi psala ty. 😃

lentilkah
29. led 2024

@michaela666 Taky mam dojem, ze dotaz na huleni a alkohol (koureni mi uniklo 😂) davala stejna osoba.

michaela666
29. led 2024

@lentilkah Nedávno se tady jedna uživatelka ptala jestli někdo taky rád trollí na ožehavá témata....typuju, že všechno to má stejného autora.

lentilkah
29. led 2024

@michaela666 Myslis? Tamta jede jinej styl, tady bych to videla na nejaky pubertacky.

michaela666
29. led 2024

@lentilkah I kdyby, tak minimálně trávu, víno a tuhle psal jeden člověk.
Nebo možná cíleně někdo zakládá diskuze, aby byla větší aktivita na koňovi? 🤔

lentilkah
29. led 2024

@michaela666 Tady uz je mozny vsechno 😀

autor
29. led 2024

@ruzova_pastelka super, moc děkuju za informace 🙂

autor
29. led 2024

@michaela666 To je hrozný co je to tu na suoer fóru někdy za lidi 🙈
Podle vašich odpovědí už jsme všechny pochopily, že vás baví drama. Tohle je toho pouze další důkaz. Mohu říct to samé o vás. Dle vašeho charakteru se mi na trolla hodíte spíše vy, nezdá se vám?
Já to nemám zapotřebí. Nešla jsem se sem s nikým dohadovat, čili na návnadu se nechytnu a tuhle vaši hru nehraji.
Nemám zkušenosti s mateřstvím. Ptala jsem se kolik mg kofeinu je ve lžičce kávy a na vliv kofeinu na potrat ci tehotenství. Odpovědi jsem už dostala. Tímto děkuji všem 😊

prejeta_zaba
29. led 2024

Já jsem silný kafař, bez kávy ani ránu a u všech 3 těhotenství mi káva začala neskutečně smrdět ještě před 2 čárkama na testu, takže si to tělo eliminovalo samo. Tak zvaž, jestli má cenu s tím stresovat bůhví jak dlouho dopředu. Btw. Je plno horsich věcí než kofein.

autor
29. led 2024

@prejeta_zaba Děkuji. Už jsem jednou potratila a moc se bojím, že se to stane zase. Eliminovala jsem to na jednu lžičku kávy a teď jsem po diskuzi i klidnější 🙂 Je pravda, že to je opravdu málo kofeinu a i bezpečné množství.

lvl16
29. led 2024

I v těhotenství jsem pila tolik kávy, na kolik jsem měla chuť a nijak to neřešila. To samé při kojení.

autor
29. led 2024

@lvl16 dobře, díky 🙂. Já jsem fakt žila v domění, že je káva v těhu nějak hrozně nebezpečná, ani nevím kde jsem to vzala 😅

janule0123
29. led 2024

Me lekar říkal ze pokud si nedam 3-4silny kávy za den tak ok …i co mám nějakou knížku, dle nějakých výzkumu kava neměla vliv v normálním množství …až budeš tehu bude trvat chvíli než se napojí na tělo, takže teď nemusíš nijak omezovat … zkusila bych pomalu omezovat v případě, ze bych byla z toho nejaka nervni🤣ze nemám svůj počet silných kav denně, jinak bych tp teď nehrotila ..a omezit až budeš tehu.. Btw… já ač jsem potrebovala 2-3kavy denně, tak me přestala chutnat 🤣🤣🤣jak přišly těhu příznaky

petulkadodo
29. led 2024

Omezením kávy už dopředu určitě nic nezkazíš, ale tělo si to ureguluje samo. Spousta těhotných má jako první příznak ještě před testem, že jim přestane chutnat nebo začne smrdět káva. V prvním trimestru jsem ji nesnesla vůbec, pak jsem si dala občas, spíš bezkofeinovou když byla, ale nejsem velký kafař. U kávy záleží i na způsobu přípravy, kolik se z té lžičky vylouhuje kofeinu. Je rozdíl turek, překapávaná, rozpustná, espresso. Záleží, co piješ. Myslím, že nejmíň kofeinu má espresso a nápoje z něj udělané z důvodu jen velmi krátké doby přípravy. Víc info třeba tady https://ebenica.cz/blog/kolik-kofeinu-obsahuji-...

lvl16
29. led 2024

Tak asi bych se neprolévala kávou od rána do večera, ale 1-2 kávy denně jsem si dala 🙂.

pilzzee
30. led 2024

Hrozne nebezpecna urcite neni, tech 200mg kofeinu, co se doporucuje, to je urcite vporadku. (Jen je tezky to odhadnout, kolik v tom hrnku vazne mas). Ja jsem mela v prvnim trimestru takovou silenou unavu, ze bych to bez kafe nedala 😀

autor
30. led 2024

Dobře děkuju, trochu se tedy zklidním😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru