Kdy jste oznámili těhu rodině? Šli jste na to nějak postupně?

7. únor 2023

Krásný den všem. Hodně se doma zabýváme otázkou kdy to řekneme rodině. Já bych to třeba strašně ráda řekla mámě už teď těsně před 1. Screeningem abych i v případě problémů měla i ní podporu. Nicméně přítel by to zároveň chtěl říct jeho mámě, což já nechci, bydlíme v dvougeneračním domě spolu s ní a je trošku hystericka. Chodila by za mnou jak strážný a furt mě za něco drbala že to nesmím a bla bla... Pak bysme to chtěli říct co nejdříve pritelovym prarodičům. Dědeček už na tom není úplně nejlíp tak jsme to brali tak že to pro něj bude bod pro který musí zabojovat 🤭 jen se bojím že jak to řekneme někomu tak už to pojede jak retezak a budou to vědět během chvíle všichni 🙄 tak prostě nevím jak to provést 🤭 zas to ale nechci říct až když bude skvne na světě 🤭🤭

kkkt
7. únor 2023

Pri prvnim tehu jsme staveli a bydleli s nasima v 2generaku a o vikendech byli u pritele rodicu - bliz stavby. Takze mojim i jeho rodicum a sourozencum jsme to rekli nekdy v 10tt. Blbe by se tajilo ze jsem prospala cele dny a nebyla niceho schopna 😅. Ostatnim az po 1. screaningu. Podruhe vzhledem k tomu ze uz jsme samostatni pockame do toho screaningu.

zrzinda
7. únor 2023

Moji rodiče jsou moji nejlepsi kamarádi, máme naprosto skvělé vztahy. Takže jsem jim volala a pištěla do telefonu asi půl hodiny po tom, co jsem to zjistila. 😀

emillyhk
7. únor 2023

Já chtěla počkat po prvním screeningu, manžel by to nejradši rozhlásil hned jak jsme to zjistili 🙈😄 Nakonec to první věděli v práci (byla jsem zelená jak sedma, klepala se zimou a usínala skoro i ve stoje 🤦‍♀️), rodičům jsme to oznámili asi dva týdny před screeningem, protože muž už se nemohl dočkat. Reakce jeho rodičů byla dost vlažná, tak ještě že jsme hned druhý den jeli za mojí rodinou ❤️

janches
7. únor 2023

Každý to má nastaveno jinak a je úplně v pořádku to říct před screeningem stejně jako počkat až po screeningu. U prvního miminka jsme čekali až po screeningu, u druhého jsme to řekli už před. O miminko jsme nakonec přišli. Ale mluvili jsme o tom a pomohlo mi to. Teď u třetího těhotenství jsem to své rodině řekla téměř na začátku, byli mi velkou oporou v těžkých chvílích a prožívají celé těhotenství semnou. Udělejte to tak, jak to cítíte ❤️

petulkadodo
7. únor 2023

Nám vycházel první screening na začátek ledna a já si neuměla představit, jak bych zvládla celé svátky u rodiny, aniž by si všimli, že nepiju alkohol, všechno mi smrdí, je mi nevolno a v osm chodím spát. Než si vymýšlet a trávit svátky ve stresu jsme jim radši dali k Vánocům poukaz na vnouče ještě před prvním screeningem.

journals
7. únor 2023

My jsme si s tím vůbec nemuseli dělat hlavu. Za nás to vyřešila tchýně 😠 Manžel jí trošku neprozíravě přiznal že jsem těhotná, ale současně jí řekl, že to ještě říkat nechceme. Měla jsem 14 dní před screeningem a vzhledem ke špatným zkušenostem jsem opravdu nechtěla říkat nic předem. A tchýně, ač věděla kdy a za jakých okolností to chceme říct, nelenila a všem to zavolala. Ještě teď, po roce jsem vytočená. Takže jo, my to originální měli. Strašně mě to tenkrát mrzelo ☹

jjasmina
8. únor 2023

Oběma oznámení stejně, pokud to reknes svy máme tak i tchyni. Jinak odvážný krok žít pod jednou střechou s tchyni, bojis se už teď, že by měla kecy, tak to si počkej až se to narodí, to teprve bude silný kafe to soužití

aaaa15
8. únor 2023

U obou děti jsme to oznamovali po 1. screeningu. Nicméně po jejich reakci u druhého, kdy prohlasili, že jsme se zbláznili a oni s tim tedy nesouhlasi 🤣🤣🤣 (bylo mi 30, takze ptat se jich fakt nemusim), jsem rozhodnuta, že jestli bude někdy třetí, tak to nikomu oznamovat nebudu a počkám, až si všimnou sami 🤣

autor
8. únor 2023

@jjasmina neznáš vůbec celou souvislost tak proč hned strašíš 🙄🙄 s miminkem před ní zamknu dveře a at si naprdi. Ale teď se jí opravdu vyhýbat nemůžu jelikož jsme stále ve stavbě a bydlíme jen v té jedné půlce 🙂

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
bertik20
8. únor 2023

První jsme řekli mojí mámě po 8 tt. Pak manželovu otci a jeho matce až později, ta to hned roznesla po celém okolí, což jsme očekávali, je to drbna.

V druhém případě jsme chtěli až o dost později, určitě po 1 screeningu (u syna jsem měla velká rizika kvůli věku, ale vše pak v pořádku). Bohužel v 11 TT na kontrole zjistil lékař, že miminku přestalo tlouct ❤️ už někdy v 8 tt. Šla jsem na revizi, nikdo o tom neví, jen 2 lidé a my s manželem.

Jinak k dotazu - počkala bych po screeningu a pak oznámila naráz všem, komu to říct chcete

krisstina93
8. únor 2023

Manžel to řekl nejdřív svoji mame, ale ta bydlí daleko a není drbna :D takže mi to bylo celkem fuk, moji mame sem to říkala nějak kolem 10tt, měli sme před dovolenou, tak aby byla v obraze, kdyby se něco delo :D zhruba v te době sem to říkala i segre, stejně by ji to Mama vyzvonila. Zbytku rodiny sme to nerikali, ty to na mě pak poznali sami a většina kamaradu to zjistila, až když se manžel chlubil fotkama miminka :D akorat nejlepší kamarádka to vedela od začátku, s tou vždycky zkoumáme společně těhotenské testy apod :D

laxesis
8. únor 2023

Já bych to dřív jak po screeningu neříkala, pokud nejsi připravená řešit diskuze v případě, že se něco podělá takhle brzy..

my to u prvního syna řekli před screeningem a rodina pomalu začala nakupovat hadříky a všechno, totální blázinec..a my vlastně ani nevěděli, jestli je miminko zdravé, to bylo hrozné...tentokrát čekáme...

jjasmina
8. únor 2023

Hele možná to v kontextu vyznělo hůř než to bylo myšleno, ale pokud se tchyne do všeho bude peckovat už teď a barák je její, tak s tím nic neuděláš a málokterý syn půjde proti vlastní mámě. Nebylo to určitě myšleno zle, ale přeji ať ste v pohodě všichni ❤️

bubbi
8. únor 2023

My jsme v té době žili v zahraničí a na plánované návštěvě v ČR jsme byli, až když jsem začínala 12. nebo 13. týden, takže bylo jednoduché ten začátek utajit. Nejdřív jsme to řekli našim (u nich jsme byli dřív) a nic originálního - prostě po předání nějakých maličkostí jsme podotkli, že s náma vlastně přijel ještě někdo, akorát zatím není vidět. Pochopili hned 😀

autor
8. únor 2023

@jjasmina já to chápu, jen mě to už vytáčí jak každý tvrdí "jsi odvážná že budeš bydlet s tchyni..." ona je fajn ale až přehnaně starostlivá. Dům je náš a přítel je můj velký obránce. Nikdy by nešel proti mě 🙂 vzali jsme ji k nám z dobre vůle protože je to na jednu stranu hrozně fajn ženská. Jen prostě vím, že o mě bude chtít pečovat jak o těžce nemocnou 😅😅 přitom je vše v naprostém pořádku a já funguju bez nejmenších problémů. A chci tak fungovat dokud to jen půjde 🙂

nikkigingerbread
8. únor 2023

Jelikoz moje tehotenstvi nebylo planovane, stalo se pres HA a s partnerem jsme v tu chvili byli rozejiti, tak jsem sve mame hned po pocuranem testu poslala fotku pozitivniho testu s popiskem ,,to je v prdeli, se zabiju” ,,to asi nebude covid, vid?” ,,ne no, babi” .. no, nezabila jsem se, a tak mame ted pulrocni princeznu :D partner to rodine oznamil az jsme se k sobe vratili (10tt) a zbytku sveta az po prvnim screeningu.

gruyerre
8. únor 2023

Když to chceš říct teď své mámě, tak jí to řekni. Je pochopitelné, že to s ní chceš sdílet. A vůbec není povinnost hlásit to i tchyni. Tak se to tchyně dozví po screeningu. Pro klid v partnerském soužití můžeš mámě říct, ať to drží jako tajemnství a nemluví o tom před tvým manželem. Já jsem to taky nikde neroztrubovala a do 1. screeningu to věděl jen manžel a máma.

veru181
8. únor 2023

My jsme poprvé oznamovali hned po prvním screeningu a chtěli jsme, aby to ti nejbližší věděli tak nějak najednou. Takže v sobotu k mým rodičům, brachovi a babičkám jsme to od nich zavolali (radši bych osobně, ale to by bylo třeba až za další dva nebo tři týdny) a v neděli jsme objeli manželovu rodinu. U druhého jsme oznamovali už někdy v sedmém týdnu po potvrzení srdíčka, ale to jen proto, že jsem měla třicetiny a sešla se skoro celá rodina na jednom místě. S tím, že jsme rovnou varovali, že je to ještě hodně brzy a aby o tom až do screeningu nikomu neříkali.

nicollbc
8. únor 2023

U prvního jsem to hrozně hrotila, striktně jsme to oznamovali až po třetím měsíci, ale byla to blbost. Jak to bylo první dítě, tak jsem měla spoustu nových pocitů a nemohla jsem to s nikým probírat. U druhého jsme se na to vyprdli a rodině a nejbližším to oznámili už po pár týdnech.

monars
8. únor 2023

Já to řekla ségře více méně hned.. Měla jsem zlomenou nohu a potřebovala jsem aby mě někdo vozil k doktorům... Mamce jejímu partnerovi a babičce s dědou jsem to řekla na oslavě mojich narozenin.. S tím, že jsme se domluvili, že to nebudou dávat na fb a řešit s kamarády a sousedy do dalšího víkendu než to řekněme tchyni a mému taťkovi... No a tchyně to řekla sourozencům od partnera (nemají nějak extra vztahy, takže nám to bylo jedno...)

vikinkav
8. únor 2023

Rodine jsme to rekli vzdy velmi brzy, po 1. kontrole u doktora. U prvniho vlastne jeste pred, protoze jsme museli zrusit velke cestovatelske plany, tak aby vedeli proc 😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru