Kdy mám k obvoďačce dojít na EKG a PL? Co znamená PL?

Maminky do prukazky mi dr. napsala ze mam od obvodacky mit EKG a PL, ikdyz jsem tehu podruhe tak u prvniho jsem nic takoveho nemela ani nikdo nechtel, kdy mam tedy k obvodacce dojit, hned ted ze zacatku nebo kdykoliv v prubehu? Dekuji za rady a pripadne co znamena to PL?
luciekremenova
23. lis 2012
Ahoj,PL znamená plicní,ale pokud nejsi kuřák a nemáš problémy tak Tě tam nepošle.Na kontrolu k obvoďačce můžeš kdykoli já byla až v 16 týdnu.Jen si Tě poslechne změří tlak a dá razítko do průkajdy.Vše poznačí do karty a je to.Na ekg Ti dá žádanku jen pokud máš problémy se srdcem.To samé Tě čeká u zubařky.Klasická preventivka a razítko do průkajdy.Poplatek 30 korun těhotné neplatí.Hodně štěstí!!!!Pa 😉
maladama
23. lis 2012
@romantika u nás se posílá na EKG automaticky (jde o předporodní vyšetření, výsledky se použijí v případě akutního císaře), moje doktorka doporučuje 26-30. týden, kdy už je zátěž na srdce zvýšená a případné komplikace už rozpoznatelné. A protože se to EKG absolvuje u nás ve stejný den, tak i ta kontrola je až takhle pozdě.
Jinak ale doporučuju zavolat obvoďačce a domluvit se s ní, může mít třeba určité hodiny, kdy tyhle kontroly dělá (mezi prevencí, aby těhotné nechodily mezi chrchlající pacienty - zvlášť teď v zimě, když budou chřipky).
eloana
23. lis 2012
sla jsem k obvodni cca v 15tt a ta me poslala na EKG, jeste bys mela jit k zubari) na plicnim jsem byla u dcery pred 7 lety u druheho ani ted me tam nikdo nehonil
kikimaruska
23. lis 2012
U mého dr.chtěli EKG v 18tt, ale díky špatnému tlaku sem šla dřív. Jinak bych ho měla v 18tt 😉 . Na plicním sem nebyla před lety ani nyní a zubaře první návštěvu mám také hotovou od asi 15tt a další kontrolu po 30tt.

Začni psát odpověď...

Odešli