Mám nárok na rizikové těhu?

terdaaa
4. bře 2018

Ahoj,

tak jsem se dozvěděla, minulý týden, že jsem těhotná. 🙂
Po tři-čtvrtě roce boje, kdy se nám nedařilo, jsem jednoho dne z rána měla pozitivní test. 🙂

Pomohly mi vitamíny, které jsem objevila náhodou, na FB a také spolupráce pana doktora, který mi předepsal lék Duphaston kvůli nízké hladině hormonu progesteronu.
Zatím mám příznaky - bolest prsou a únavu, nekonečný hlad ... 😀

Bohužel v noci moc nespím, jdu spát před 22. hodinou, budím se ve 2 a občas neusnu.
Práci mám v místě, vstávám tedy sice v sedm, ale těch 5 hodin fakt bohužel nespím.

Celkově jsem se na těhu těšila a teď jsem docela zklamaná, protože paní vedoucí nařídila, abych chodila brzy z oběda, abych udělala o to víc práce, po druhé hodině odpoledne se mi začnou zavírat oči. S chozením na toaletu je to také horší, nesmí se zdržovat kolegyně, ani nesmí klienti čekat, než přijdu a já tam "lítám" fakt každou chvíli.

Další problém je ten můj hlad, kterej mám furt a lentilce, co mám zatím v bříšku, papat ráno v 7, pak ve 12:30 a v 17:30 k večeru, bohužel nestačí. K tomu se přidávají bolesti zad, asi z únavy (mám skoliozu páteře 3. stupně, od 5. se operuje...)

Další věc je, že je to poměrně psychicky náročná práce, plnit denní počet prodejů, volání klientům a schůzek, občas se vyskytne bezdůvodně řvoucí klient, nebo se nahrne celá hala a musíte obsluhovat (ať se Vám na wc chce, nebo nechce)...

Myslíte, že bych neměla nárok na rizikové těhu?? Jak o to doktora požádat??
Předem děkuji za info!

misa357
5. bře 2018

@terdaaa Z pojistky nic nedostaneš, na to bacha. Rizikové těhotenství je ve výlukách.

terdaaa
autor
5. bře 2018

@rajecka Právě nevím, ,jestli je ''normální život" co se těhotenství týče, mít za zadkem pani vedoucí, která hlídá každý krok a počítá, kolikrát jde člověk na záchod. Dále by mi přišlo normální chodit na obědy... a jíst častěji, než 3 krát denně, což se u nás nesmí 😀 Do práce jdeš v půl osmé. vracíš se v 6 🙂) Myslela jsem, že má být člověk co nejvíc v pohodě. A až se mi bude chtít třeba fakt blít, mám říct... ''eee... pane kliente, měla bych Vám za každou cenu zrovna prodat tu pojistku, ale musím se jít vyblej, počkáte tu na mně?'' Případně ho rovnou poblejt 😀

vanea
5. bře 2018

@terdaaa podle mně je tohle spíš o tom, aby ti zaměstnavatel upravil podmínky práce, pokud toho není schopen, tak ti myslím nějak "platí" ten pobyt doma =) ale jak to přesně funguje si jistá nejsem :/ každopádně by sis o tom se šéfkou mohla promluvit, taky jsem to v práci říkala šéfové hodně brzy, právě aby měli pochopení a nečertili se, že pořád odbíhám=) myslím že není moc zaměstnání, kde to odbíhání není problém:/ on člověk nemusí zrovna prodávat, aby byl nepostradatelný - jednání, školení (u toho to bylo největší peklo), každodenní nošení krabic k odeslání na pobočky a podobné akce jsou na tom dost podobně...všude je to o komunikaci :/ ale je fakt na prd, pokud ani pak nejsou schopní s tím něco udělat - je fakt, že mně teda pomohli po oznámení těhu hodně, hlavně i ke konci🙂 tak bych to možná zkusila, a i bych se doktora normálně bez ostychu zeptala, pokud jsou ty podmínky nevyhovující 🙂

ilonne
5. bře 2018

@terdaaa To co pises jsou naprosto normalni stavy v tehotenstvi, resp. v prvnim trimestru. Dle meho nazoru to neni duvod k rizikovemu tehotenstvi. Jsem tehotna potreti, vse co popisujes, jsem v prvnim trimestru mela take + u tretiho se mi nevyhly nevolnosti. Jsem policistka, takze zadna klidna prace. Pozdeji se pridala GDM u poslednich dvou tehotenstvich naa inzulinu. Do prace jsem.chodila az do osmeho mesice. Ja si take myslim, ze jsi spis precitlivela. Neboj hormony si sednou a bude to lepsi.

eviicka
5. bře 2018

@terdaaa a ví vedoucí, že jsi těhotná?
Jinak já třeba moc nezvracela, ale když už tak tělo počkalo, jednou mě začalo být divně v autobusu, ale dobrý - pak jsem vystoupila, zašla za roh kde byly popelnice (první "spolecensky přípustné místo" a šlo to ráz na ráz 🙂. Taky nezapomeň, že neschopenka se rovná vycházky a to bych tedy přes jaro a léto fakt nechtěla.

rajecka
6. bře 2018

@terdaaa A tak řekni, že se ti prostě už nechce pracovat 😀 Když jsi tu práci zvládala předtím, nevidím důvod, proč tak hystericky řešíš, jak je vlastně strašná...... Proč řešíš, co když budeš chtít zvracet, když nezvracíš? Když si za tím stojíš, že to nezvládneš, tak to takhle barvitě vylič doktorovi a on tě na PN určitě nechá.... Ale jestli si myslíš, že je to nějaká výhra a že pak budeš v pohodě, když budeš 9 měsíců sedět doma, protože vycházky jsou max 6 hodin denně a babrat se jen sama v sobě..... Mám kamarádky, které musely být celé těhotenství doma a byly akorát samé depky.

alcaham
6. bře 2018

Myslím si,že je to o tom jak se každá žena cítí..některá zvládne v těhotenství přestěhovat byt a jiná si kýchne a mimi je pryč..každá maminka ,která čeká první mimi je samozřejmě citlivá..a pak když to má za sebou a děti jsou větší,tak i děsně chytrá😂poradím asi to,že ty sama musíš vědět co je nejlepší pro tebe.. došla bych k doktorovi a všechno mu řekla a když jste to s otěhotněním neměli jednoduché,tak určitě něco vymyslí.. s prvním synem jsem šla na neschopenku hned,dělala jsem v kavárně,takže mi to doktorka psala a ani se mě neptala ,co na to já;)s dcerou jsem to řekla vedoucí a domluvili jsme se na lehčí práci,ale manažerka řekla,že těhu není nemoc a poslala mě na nejhorší pobočku..tak jsem šla na neschopenku..když pak otěhotněla ona,tak měla nevolnosti a šla na neschopenku rovnou🙂)))))jestli chceš být doma a budeš víc v pohodě,tak zůstaň doma.. vycházky tam sice jsou,ale dají se napsat v kuse..a jestli zvládnete menší peníze,tak proč ne?!a depky jsem teda neměla,proč? Všechno v klidu zvládneš a užiješ si to ,než přijde mimi...depky mám až teď😂6 let doma a naše děti nejsou nejhodnější úplně🙂))

natysnovec
6. bře 2018

Ja sem delala v domove duchodcu a sla sem na rizik.hned.

35_a_budu_mamka
6. bře 2018

Sla bych na neschopenku, nikdy stejne neni prace jista, i kdyz se vraci zena po materske - spoluzacku ze stredni takhle vysoupli ze sporky tesne pred navratem po materske. Takze bych se na celou pani vedouci vyprdla a sla bych marodit, ted je nejdulezitejsi nebyt ve stresu a mit kvalitni zivotospravu☺

vineta
6. bře 2018

@terdaaa Snažila bych se to v prvním řadě vyřešit s vedoucí. Pokud by ti neulehčila, řešila bych to třeba tou neschopenkou, ale asi by to byla poslední možnost.
Jinak chápu, já jsem první trimestr prakticky prospala, byla jsem schopná usnout prakticky kdekoliv a kdykoliv. Naštěstí to v práci nikomu nevadilo, mám vlastní kancl a svou práci jsem stíhala. Jednat 8 hodin denně s lidma bych rozhodně nezvládala.

kejt29
6. bře 2018

Ten hlad a nespani urco brzo prejde, ale nemocenskou ti kazdy normalni doktor napise. Jen je to pak blbe s vychazkami (kor jaro leto) a nizsi materskou.

vendelinka08
6. bře 2018

@terdaaa uvidíš jak se budeš dál cítit, jsi na začátku... je možné, že ti opravdu nebude dobře, takže zůstaneš doma. Řekla bych to vedoucí a domluvila se s ní... i ohledně jídla, že potřebuješ jíst častěji a chodit na wc. Aby prostě věděla co se děje. A pak uvidíš... zatím bych to nehrotila rizikovým těhu, ale počkala jak se to bude vyvíjet.

mili_ilim_ilmi
6. bře 2018

@terdaaa Ty podminky, ktere popisujes, bych nechtela zazivat ani mimo tehotenstvi, natoz v behem neho. Me nikdo v praci nehlida, jak chodim na zachod nebo jak jim a uprimne si nedovedu predstavit, ze bych dlouhodobe vydrzela v praci, kde by me nekdo takhle buzeroval. Jasne, jsem taky omezena klienty, ale jinak v tomto pohoda. Taky jsem premyslela, co bych delala, kdyby se mi chtelo zvracet, v nekterych situacich by to obzlast nehodici se, ale proste by se stalo, s tim clovek asi nic nenadela. Jinak ja.si myslim, ze 6 hodin vychazek neni nic hrozneho. Kdyz chodim do prace, tak sest hodin volneho casu na trajdani po venku ani nemam. Akorat jakozto tak trochu workoholik predpokladam, ze se asi budu bez prace brzy nudit. Vubec bych se nebala doktora na tu neschopenku zeptat. A vubec bych se nezajimala o nazory ostatnich, je to tvuj zivot, tak delej to, co je podle tebe pro tebe a pro detatko nejlepsi.

viki999
6. bře 2018

@kejt29 Možná se pletu, ale myslím si že mateřskou to neovlivní.. sice máš min peněz na neschopence, ale ta se nepočítá do toho průměru (nemáš odpracovany hodiny/dny)... poměr ti zůstane furt stejný, jen ta doba za kterou se to počítá je vlastně kratší...

nita1984
6. bře 2018

@kejt29 výši mateřské nemocenská neovlivní

astyna
6. bře 2018

Musim obdivovat mou mamu,ktera se problila celym prvnim tehotenstvim,blila jeste u porodu. A celou dobu pracovala jako pradlena v textilce na 12h smeny s dennim ukolem.

lovet5
24. bře 2018

Ahoj holky, na jak dlouho jste tu neschopenku dostaly? To až do konce tehu? Já totiž jsem v 6+2 a jsem děsně unavená a ráno mi je hodně blbě...nemůžu v práci udržet oči otevřené 😭

lisianne
24. bře 2018

Běž na nemocenskou a máš klid, kolikrát je člověk těhotný, ještě se namakas v životě.

uzivatelkapetra
24. bře 2018

@lovet5 to může taky za pár týdnů přejít, děláš něco náročného, kde si nemůžeš dopřát klidnější režim?

lovet5
24. bře 2018

@uzivatelkapetra delam v kanceláři, ale je to dost stresová práce a to cumeni do PC mě hrozne unavuje...pořad bych jen spala

lucahv
24. bře 2018

@terdaaa Ahojky myslím ze rizikovku ti určitě napíše. Pokud to mas v práci náročné nemůžeš pravidelně jist a chodit na záchod a necitis se dobre pak bych dala přednost miminku 😊 a pokud se to za měsíc dva zlepší tak můžeš jít zpět do práce 😊😊 precitlivela určitě nejsi každá to má jinak. Někdo neví ze je tehotny někomu je špatně tak ze leží v nemocnici. Prvně bych si promluvila s šefovou a pokud ti neupravi práci tak bych šla na nemocenskou. Doktor te určitě podpoří 😊😊 a ohledně pojistky někdo tam má vyluku já třeba ne takže se mi na těhotenství pojistka vztahuje 😊

marii90
24. bře 2018

Se spankem mam taky problemy skoro od zacatku... spim tak 4 hodky denne. Ted ani ne v kuse kvuli nocnim prochazkam na wc. Muze se ti to tedy srovnat, ale taky nemusi...
V praci bych natvrdo rekla sefce, jak se veci maji, ze bys nerada sla na rizikovy, ale ze tohle tempo nezvladas. V dnesni dobe je nouze o dobre zamestnance, takze pokud jsi normalne pracovala kvalitne a vse stihala podle jejich predstav, byla by hloupa, kdyby ti nesla nejak naproti... i za cenu snizeni treba osobniho ohodnoceni (urcite by se to vyplatilo lip, nez hned marodit). A kdyby to ani tak neslo, sla bych na ferovku za doktorem a rekla mu, ze to v praci uz nedavas. Neni to ostuda a neco si vymyslet nema cenu 😉
Drzim palce 🍀

zuzineckah
24. bře 2018

Tohle není na nemocenskou, ale na jasnou domluvu se zaměstnavatelem. Jsou povinní ti vyjít vstříc, ale to, co popisuješ nevím - nevím, nic hrozného mi na tom nepřijde. Zkus s šefovou promluvit, požádat ji o volnější režim. Když se bude cukat, dej jí to písemně, kopii bych zaslala klidně i výš, pokud je to jen pobočka. Oni se stáhnou, když vidí, ze člověk zná svá práva. Dojit stát o nemocenskou podle mne není vůbec nutné v tvém případě, navíc tím zbytečně ukratis o peníze sama sebe.

sarkar
24. bře 2018

Shrnutí možností, jo?
1. přestaneš to na chvilku řešit a prostě popluješ po proudu...a možná se to vyřeší samo od sebe, možná nebudeš mít nevolnosti a možná nebudeš ani moc běhat na wc. Je možné, že zjistíš, že různé obtíže v těhotenství se přeceňují a že ne každá těhule neustále futruje okurky se šlehačkou...
2. řekneš to Dr., on tě pošle na PN. A pak budeš 9 měsíců sedět doma znuděná a akorát budeš zbytečně řešit jakej bude porod a budeš se stresovat s něčím jiným
3. Dr. tě na PN nenechá a ty dáš výpověď. Pokud ti ta práce tak moc vadí, tak není dobrý řešit peníze...
Jinak mě taky přijde, že plašíš zbytečně, jako nějaký obtíže s těhotenstvím spojený jsou, ale není to nic hroznýho, co by se nedalo vyřešit domluvou 😉

terdaaa
autor
25. bře 2018

@sarkar Nemyslíš , že záleží na vedoucí a že s některými se to prostě řešit nedá?? 😀 A nebojím Se, že bych se na PN nějak nudila nebo tak něco. Měla bych možnost dělat věci, které normálně dělat nestihnu. Když odcházím ráno v 7 A vracím se po šestý. Často. 😀 Třeba jít alespoň na půl hodiny denně na vzduch, malovat, číst, dělat práci z domu. 😉 Z porodu strach nemám, ten měla máma, ségra i babi V pohodě a do několika hodin byla jejich první mimča na světě.
Nemyslím si, že zrovna já budu extrémní výjimka.

ilonne
25. bře 2018

@terdaaa Tak jsi si zduvodnila, ze do prace chodit nechces, tak to takto rekni doktorovi a jdi na PN. Pripadne dej vypoved. Ono totiz mas vcelku beznou pracovni dobu. Muj manzel odchazi v 5.20 a vraci se po 18te. Ja odchazim v 07.00 a vracim se i s detmi okolo 17te. A to mam upravenou pracovni dobu.

viki999
25. bře 2018

@terdaaa Už je to nějakou dobu co jsi příspěvek pridávala - uz jsi to nějak vyřešila? Jak ti je? 🙂

daisy07
25. bře 2018

Jdi marodit.je to blby,ale dneska je pomalu zazrak otehotnet.my se snazilyto dva roky.dle toho co pises,jsme delali uplne stejnou praci a nase sefka... no byl to desnej sajgon,chodila jsem ke konci do prace i z prace z brekem.pet let v pohode a zmenilo se vedeni a sefka si asi potrebovala neco kompenzovat.ja mela strach,abych nepotratila,nervy uplne v prdeli,kazdou chvili jsem zakrvacela,tak jsem byla rada,ze me doma dr. nechal

oveckaluky
25. bře 2018

@terdaaa No nevím, jestli to, co uvádíš, je důvod k PN. Pozor na to, posudkoví lékaři si dost rádi ověřují, jestli je pádný důvod k neschopence v těhotenství. Pamatuju si, když jsem čekala první dceru - doktorka mě nechala doma hned, jednak z důvodu předchozího potratu v 6. tt, a jednak proto, že jsem v tu dobu dělala v Kauflandu na pokladně, takže jsem co chvíli měla tahat kartony vody nebo mléka - a za dva měsíce se doktorka vztekala, že tyto důvody posudkový neuznal...ono to není úplně jednoduché, prostě jít na "rizikové", pokud rizikové opravdu není.

marii90
25. bře 2018

@oveckaluky Mne takhle muj dr.naferovku rekl, ze PN dava automaticky - a ted cituju - jen cikanum... spadla mi celist a odesla jsem... holt krece v brise a krvaceni po nekolik tydnu od 13.tt pro nej bylo malo, a ze si prej muzu vzit neplaceny volno v praci 😡😑 Nastesti mam super sefa a vzdycky jsme se dohodli nejak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru