Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Máte zkušenost s vyšetřením srdíčka miminka mezi 20-23tt?

brigit92
16. zář 2013

🙂

daniela1983
16. zář 2013

ano bola, hoci VZP to nepreplaca a musela som platit tusim 400kc

aguaverde
16. zář 2013

Byla sem, ve 20tt , poslal mne můj gynekolog a nic sem neplatila.

selverin
16. zář 2013

byla jsem ve 23.tt, došel nám na gyndu dětský kardiolog na to, nic jsem neplatila

baris
16. zář 2013

od svého gynekologa jsem dostala žádanku a objednala se u jiného gynekologa, co má lepší UTZ. Je to klasické UTZ vyšetření, kde se zjišťuje, zda je srdíčko OK, bránice tam kde má být .... Dr. nám řekl i pohlaví, spočítali jsme prstíky na rukou a nohou 😀 Je to standartní vyšetření, není se čeho bát. Já tam šla s manželem (jako všechny budoucí maminky v čekárně).

Jo a nic jsem neplatila. Jo a nestresuj - jen ti řekne, že srdce je na 99% OK - to 1 procento může vniknout při porodu, že se nezavře chlopeň (krev už neobíhá přes matku, ale už koluje jen v miminku), ale to se dá okamžitě chirurgicky napravit.

andelka
16. zář 2013

byla, gynekolog mě poslal do fakultky, byla jsem u obou dětí, ve 23tt (zároveň mi tam vždy potvrdili pohlaví a dali zdarma několik fotek) 🙂 neplatila jsem nic. Vždycky jsme se těšila, protože to je docela podrobné vyšetření, takže celkem dlouho se člověk kochá mimčem (i když jasně má člověk i obavy že jo), bývá tam i partner a Dr všechno podrobně vysvětlil, kde co má..

hojda
16. zář 2013

Já byla v Gennetu v Praze, nechtěli jsme na amnio, tak nám to dopročili, jako další možnost - zjistit případnou srdeční vadu kvůli podezření na Downův syndrom. Stálo to 1000,- a byl to hodně podrobný ultrazvuk hlavně srdíčka.

petruna82
17. zář 2013

Byla jsem v Olomouci v U.S.G. POL, byla to součást druhého genetického vyšetření. Klasický ultrazvuk, kde doktor prohlédne všechny orgány včetně srdíčka a řekne i pohlaví miminka, pokud si to přejete. A do ordinace jde i tatínek., v Olomouci musel zaplatit 100Kč, za to že tam byl se mnou a ještě sme platili regulační poplatek 30Kč. Případně si můžete nechat udělat fotku taky za nějakých 100Kč. Ale ty poplatky asi jak kde. A jak píše andelka, tak sem se taky těšila, protože na miminko se díváte opravdu docela dlouho a je to krásně vidět🙂.

eliska_z
17. zář 2013

Já byla v 22tt na doporučení mé dr., která kvůli špatnému natočení miminka nemohla srdíčko dokonale prohlédnout. Byla jsem v Prenatalu v Brně u její kolegyně specialistky na dětské kardio. Ta našla na srdíčku drobné odchylky. Začali jsme proto chodit k ní na kontroly každý měsíc. Vždycky zkontrolovala i ostatní orgány, počítali jsme prstíčky, kontrolovaly průtoky a dostala jsem i fotečky. Teď po narození malého za ní chodíme do dětské nemocnice dál. Za žádné vyšetření ani kontrolu jsem nikdy nic neplatila.

lucifereeek
17. zář 2013

byla jsem v rámci screeningu v 21tt zároveň na vyšetření srdíčka a nic sem neplatila

fykyska
17. zář 2013

Kontrola srdíčka by měla být standartním vyšetřením v rámci UTZ ve druhém trimestru - dr. by měl vypsat žádanku na tzv. echo plodu kde se vyšetřujicí gynekolog na specializovaném pracovišti - většinou to býva normálni odd. ultrazvuků 🙂 detailně zaměří nejen na biometrii plodu ( jak je velké mimi od prsíčků po žaludek) ale i na srdce jako takové.. Pokud je vypsaná žádanka nemělo by se nic platit ...Posuzuje se základní anatomie srdce, komorový systém, integritu komorového a síňového septa, výtokový trakt, dlouhou i krátkou srdeční osu, srdeční frekvenci.
Chodí se na něj kolem 20 - 23. týdne.. detailněji na ostatních odd. se lékaři zaměřují pokud je u miminka podezření na vrozenou vývojovou vadu nebo nějaká možná genetická dědičnost z rodičů nebo příbuzných nebo např díky zdr. stavu rodičky 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli