Měly jste NT 3,5 a přesto to bylo v pořádku?

kacasa
5. únor 2018

Dnes jsem 13+3, screening dnes-pozitivni. Krev ok, sijove projasneni ale 3,55. Nosni kustku nezmeril, jelikoz mimco bylo otocene. Dr me odeslal do gennetu, kde jsem cekala ze me hned vemou, prekontroluji utz a oni me objednali az na 28.2. Rovnou na amniocentezu😳 Chci obvolat i jine pracoviste...
Postup se mo zda divny...
Mel jste nekdo takhle vysoke NT a presto to bylo v poradku?😭

ivular
6. únor 2018

@kacasa Nemám osobní zkušenost, jen mi připadá poněkud drastické nesnažit se dodatečně změřit tu nosní kůstku a místo toho jít rovnou na amnio..
K té hodnotě projasnění jsem našla jen toto: "O­becně je nutno považovat za závažný nález tloušťku prosáknutí šíje plodu/NT/ nad 3,5 mm. To se naměří asi u 1 % plodů, jinak je nutno brát v úvahu jak je plod dlouhý´/jaká je vzdálenost temeno-kostrč-CRL/a jakým způsobem daný sonografista NT měří. Důležitá je i přítomnost nosní kosti plodu/NB/a další ultr.nálezy. Vy­šetřování stavu plodu pokračuje hodnocením krevních testů, takže určitě dostanete komplexní závěr skriningu nejpozději v 16.týdnu."
Držím pěsti!

lucie11111
6. únor 2018

určitě bych chtěla ještě utz zopakovat, klidně bych si ho zaplatila.

neria55
6. únor 2018

@kacasa osobní zkušenost taky nemám. Jen si myslím, že by ti to stejně nedalo, ikdyby tu kůstku změřil a na tu amnio by jsi šla. Neumím si představit, že bych to vydržela v nevědomosti až do druhého screeningu např. Nicméně držím palce, a určitě to bude v pořádku🍀

ilonne
6. únor 2018

@kacasa Zkus zavolat k MUDr.Brestakovi do Hloubetina, i kdyz podle me pritomnost nosni kustky nic neresi. Nicmene ja u nej byla a kdyz vysel Nt pozitivne, jeste ten den mi udelal odber CVS, stejny princip jako plodovka a druhy den jsem mela vysledek na ty tri nejrozsirenejsi vady a za tri tydny kompletni karyotyp. A nemusela jsem se tri dalsi tydny nervovat. Pripadne bych se na odber CVS zeptala na genetice, kde jsi byla.

kacasa
autor
6. únor 2018

Zitra rano mam nastup k apolinari na odber cvs
Jaky to je?bojim se.. a mam celkem kasel, nevim jak vydrzim se nehybat

ilonne
6. únor 2018

@kacasa Stejne jako plodovka. Nesmis se chvilku hybat. A rekla jsi jim, ze mas kasel? Nevim jestli se to smi. Prece jen, mela by jsi pak byt v klidu, dodrzovat stejna opatreni jako pri.plodovce. a ty otresy ani nic moc. Neprijemne to bylo, ale zadna hruza.

kacasa
autor
6. únor 2018

My mame zitra posledni moznost to udelat😔

ilonne
6. únor 2018

@kacasa Tak se na to ale zeptej

kacasa
autor
6. únor 2018

@ilonne jj zeptam

alishka111
6. únor 2018

Za chvili mudr Frisová v sama doma. Super odborníci na nt streaming. Myslím že je tam i na chatu. Jinak cvs, pokud je perfektně udělané, je mnohem bezpečnější než plodovka...

alishka111
6. únor 2018
handulkak
7. únor 2018

@kacasa v kolik te to dnes ceka? Pak dej vědět, jak si dopadla.

kacasa
autor
7. únor 2018

@handulkak rano v 9 jsem byla. Byly to minuty, ale prijemny to teda nebylo. Prvni vysledky zitra odpo

handulkak
7. únor 2018

@kacasa tak to budu moc držet palce

ilonne
7. únor 2018

@kacasa Drzim palce

alishka111
7. únor 2018

@kacasa tak to nejhorší je za tebou. Teď alespoň do zítra nehýbat, max na záchod!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru