Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mohu si dát v těhotenství čínské jídlo od Číňanů?

lenja1989
27. črc 2015

Čínské jídlo od Číňanů ???

kachnicky
27. črc 2015

:D jsem tam pečená vařená, jen je dobré nedávat si moc kořeněné, z toho mi nebylo dobře 😉

misule55
27. črc 2015

Já teda v těhotenství moc stravu neřešila, jedla jsem všechno, i pizzu s Jalapeňos, občas jsem si dala i sklenku dobrého vína. Podle mě jez všechno na co máš chuť, pokud ti z toho samozřejmmě není špatně 😀 Všeho s mírou 🙂

puresin
27. črc 2015

Dej si - spokojena mamka, spokojene mrne. 🙂

zo_ja
28. črc 2015

Jo, akorát z nějakého ověřeného místa, kde kupujete a nic vám nebylo. Ne z nějaký špeluňky někde cestou.
Koření dle Tvojí chuti, ted to mimču ještě nevadí 😉

svetlus_pepca
28. črc 2015

Řiď se heslem "všeho s mírou" a dej si, na co máš chuť 🙂

rybamrazena
28. črc 2015

Pokud netrpíš syndromem čínské restaurace a věříš zkorumpovaným úředníkům......
Glutamát pro těhotné dobrý není - i když oficiálně to samozřejmě úřady typu FDA neuznají - to by jim všechny nadnárodní potrav.řetězce daly na frak. Glutamát může ovlivnit plod, dítě může mít poškozený mozek, trpět autismem..... Doporučuju koupit Jak přežít dobu jedovou.
Bohužel glutamát je fakt skoro v každém výrobku - pečivo, sladkosti, uzeniny (i když mu třeba říkají třeba extrakt nebo hydrolyzát), takže konkrétně čínu bych vynechala a vynechávám. A to ujíždím na sushi, fried rice, thajské kuchyni. Ale pokud si tu čínu posypeš kurkumou a zajíš balíčkem goji nebo chlorellou, tak si dej, co hrdlo ráčí 😉

prcekverunka
28. črc 2015

Jasně, já ho miluju 🙂 A co asi jedí ty Vietnamky v těhotenství 😉

ducik
28. črc 2015

Dej si, ale dala bych pozor, odkud, jak uz se tu pise. Bistra jsou takova vselijaka 😠
@prcekverunka Vietnamky jedi prevazne vietnamske jidlo, pokud neziji v Cine 😀 😀 😀

terka_85
28. črc 2015

Já v těhotenství (tedy hlavně na začátku) ujížděla na těch jejich nudlích 🙂

eluska87
28. črc 2015

rozhodně jo... 🙂

jetynka
28. črc 2015

Tak já osobně bych si od nich nedala nic ani v netěhotném stavu (strašně mi to nevoní), ale pokud máš někde něco ověřené tak bych si vyjímečně dala, ale nějak bych to nepřeháněla, kvůli soli, glutamátu, koření a bůh ví čemu ještě. Ono jak pálí žáha tak to není nic příjemného a zažívací potíže jakbysmet, vyzkoušej a uvidíš, v netěhotném stavu jídlo vadit nemusí ale v těhu tělo reaguje na spoustu věcí jinak, ale to by člověk pak asi nesměl nic jíst, pít natož dělat 😀

prokopa
29. črc 2015

No tak to bych si asi rozmyslela 🙂 O hygieně v provozovnách čínských bister si nedělám iluze a prodělat v těhotenství salmonelu nebo třeba žlučníkový záchvat asi není nic příjemného.

madrilena
29. črc 2015

Dala bych si v ověřeném zařízení.
@prokopa žlučníkový záchvat Ti špatná hygiena nevyvolá; to tak maximálně tučné jídlo - a na to je daleko horší česká tučná a těžká strava 😉

kropacek
10. dub 2016

On je v hygieně mezi čínskými restauracemi rozdíl. Čínské jídlo se dá připravit i doma, jen je dobré nedávat do něj tolik wei-su (glutamátu). Inspirace je třeba tady http://cina.yin.cz/cinske-jidlo/

Sem začni psát odpověď...

Odešli