Nepřibírám. Co s tím?

rezena12
22. únor 2023

Holky ahoj začala jsem 4 měsíc původní váha 62 před otehotnenim a teď mám 58,59 jak kdy a proste kila nahoru nejdou všude ve článkach se píše jak musíte nabrat a mě to proste nejde.. nevím co s tím doktorka zatím nic nerikala. Na druhou stranu nezvracim. Jen na zacatku sem tam ale málo. Jim normálně. Nepreziram se ale sladký bonbony večer znáte to.. ovoce zelenina pečivo tepla jídla proste tak nějak vše + teda vitaminy femibion jsem začala teď ve 2 trimestru a proste nic. Měla jste to taky nějaká? Moje Mamka tvrdí ze to je normální ze buď to pak vyskočí razantně nebo třeba jen priberu 5 kg .. mala/malej má skoro 10 Cm takže si říkám ze to snad špatně není screening vše ukázkový krev taky..

jjasmina
22. únor 2023

@rezena12 Kdyby bylo něco špatně, tak by dr něco řekl, někdo přibíra, někdo ne a někdo i zhubne, tak bych byla v klidu 🙂

areh
22. únor 2023

@rezena12 na přibírání je čas 😁 taky jsem to tak měla. Ono to postupně půjde nahoru. Někdy pomaleji, někdy rychleji. Důležité je, že jíš normálně a že mimčo přibírá. Kdyby bylo něco špatně,tak na to doktorka upozorní 😉

zelenaesmolda
22. únor 2023

Ja jsem nepribrala v tehotenstvi ani kg

lutu11
22. únor 2023

@rezena12 pribrala jsem u druhyho jenom 3kg. Dite zdrave, matka zdrava.

gdpr
22. únor 2023

Ja som pribrala za celé tehotenstvo len 7kg takže podľa mňa je to normálne

laxesis
22. únor 2023

@rezena12 Můžu tě uklidnit, v minulém těhotenství jsem vážila těsně před porodem přesně o dvě a půl kila víc, než na začátku těhotenství. Za celou dobu nikdo nic neříkal..já přibrala díky silným nevolnostem prostě jen miminko, narodil se dvou a půl kilový chlapeček=) Po porodu jsem ještě hodně kil zhubla, vážila jsem nejmíň v životě, asi 45-46kg na 170cm. Obvyklá váha před těhot. 58kg. Teď končím první trimestr a zatím dvě kila dole. Vůbec bych to neřešila, pokud je miminko v pořádku. Nikde není psáno, že musíš nabrat 15kg =)

rezena12
autor
22. únor 2023

@laxesis ty jsi hodna dekuju!

cilkat
22. únor 2023

V prvním trimestru je naopak poměrně normální zhubnout, i pokud nejsou nevolnosti výrazné... Miminko je zatím maličké, té hmoty, kterou potřebuješ k němu je tak půl kg možná... Výraznější přibírání je až ve třetím trimestru, kdy dítě především roste a toho "materiálu" si žádá víc... Užívej si, že vše funguje, jak má 😉 .

emillyhk
22. únor 2023

Já nepřibírala dlouho. Ale od začátku mi bylo zle, bylo mi zle ještě na konci druhého trimestru. Od 13.tt jsem byla na dietě kvůli GDM.
Před otěhotněním váha 51 kg, na konci 1. trimestru 48 kg, váha před porodem 57 kg. Ve druhé polovině těhotenství už mi doktorka váhu hlídala, úplně v pohodě s tím, že já nepřibírám, nebyla. Ale ani tak kvůli dítěti, to rostlo krásně, ale já se necítila dobře. Pokud máš obavy, zeptej se svého gynekologa. 😊 Mě hodně uklidnilo, když mi řekla, že pokud já jím vyváženě a dodržuju denní příjem kalorií, plod si vezme, co potřebuje. U GDM se opravdu hodně hlídá příjem sacharidů, ale jinak jsem jedla vlastně hodně zdravě a vyváženě. Takže pokud jíš normálně, nedržíš žádnou dietu, tak přibírat začneš později, až začne růst dítě 😉

lvl16
22. únor 2023

Já mám sice velkou nadváhu, takže to je něco jiného, ale oproti začátku těhotenství mám dole 5 kilo (jsem 24tt) a všechno je v pořádku. Kilo jsem přibrala až teď během posledních 14 dnů.
Nepřibíráním se netrap, kdyby něco, tak doktor tě sleduje ;).

rezena12
autor
22. únor 2023

@cilkat ty jsi taky zlata dekuju!

rezena12
autor
22. únor 2023

Vy jste zlaticka holky, jeste ze vás tu mám dekuju!

nat
22. únor 2023

@rezena12 také si myslím,že pokud by bylo něco špatně,doktor by to řekl.Kamaradka za celé tehu nepribrala nic,naopak 11 kg shodila, končila tehu na 57 kg a mimčo mělo skoro 4 kila 🙂 bylo zdravé

veve559
22. únor 2023

@rezena12 bud rada😀 me tata strasil, ze priberu jak matka 35kg a přibrala jsem jen 5kg. Matka v tom samozřejmě videla hned zdravotní problem, prostě za ni bylo asi normální zrat za deset🤣 me naopak na gynde chválila, ze je to uplne ideální pribrat jen vahu dítěte plus to ostatni, co k tomu patri. Ted jsem 24tt a mam nahore jen kilo. A rozhodne se nijak moc neomezuji, jen se proste necpu a kdyz se necim nacpu, tak to ted jsou jen zeleninove salaty😄

martulka88
22. únor 2023

@rezena12 Hele, váha není důležitá. Důležité je, jak je na tom miminko.

rezena12
autor
22. únor 2023

Vy jste fakt zlaticka všechny !

lentilkah
22. únor 2023

Ja rodila s +1 kg a +3 kg. Bylo mi spatne a jeste jsem mela tehotenskou cukrovku.

janule0123
23. únor 2023

@rezena12 hele já kvůli nevolnostem v prvním trimestru přibrala asi 5kg jediný co pomáhala neustále něco jist .. ideálně sladkého .. v druhým trimestru nic.. dokonce jsem zhubla a ve třetím me to poskocilo cca s nástupem na materskou o nějakých 7kg… a to nevím ani jak to letělo nahoru 😂

teate
23. únor 2023

Já jsem v těhu zhubla 11kg. Každý tělo je jiný…

lenatko91
24. únor 2023

Za chvilku rodím a přibrala jsem asi 5 kg 😃 první půlku těhotenství jsem spíš hubla, ve druhé jsem prodělala chřipku a covid, takže přibírám víc až třeba poslední měsíc. Ale malému se daří dobře, dokonce je spíš větší 😃 takže no stress, doktorka by ti řekla, kdyby se jí něco nezdálo 🙂

alpakovo
24. únor 2023

@rezena12 buď ráda. Dr tvrdil,že dokud dítě má z čeho brát, není to problém. Mám tři děti a nabrala sem 6,7 a 6 kilo 🤣 všechny děti měli porodní váhu přes tři kila

rezena12
autor
24. únor 2023

@alpakovo dekuuju!!!

rezena12
autor
24. únor 2023

@lenatko91 dekuju moc!!

rezena12
autor
24. únor 2023

@lenatko91 a Jakto ze jsi hubla? Já totiž zvracim sem tam ale když mě chytne migrena tak hodně.. trpím na migrény dost bohužel

lenatko91
25. únor 2023

@rezena12 první trimestr mi bylo furt špatně, sice jsem nezvracela, ale něco sníst byl často nadlidský výkon, hlavně teplé jídla. Takže malý bral z mých zásob a já z ničeho. 😃 ve 2. Trimestru jsem nabrala zpátky to, co jsem zhubla a něco navíc pak až v tom třetím 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru