Neschopenka v těhotenství

mirkamodrackova
5. bře 2017

Ahojik tehulky jdu za vama pro radu. Jsem 11+2 a jsem na neschopence ale spis z toho duvodu ze delam nocni a v praci mi rovnou rekly at jdu marodit. Ale proc to pisu tchyne dostala pobyt na 4dny v Karlovych Varech a nemuzou jet. Je nejaka moznost jak bych mohla jet ja s manzelem? Riskovat se bojim kdyby prisla kontrola.

ireniq
6. bře 2017

@alboo jojo, jsou i svetly vyjimky se vstricnym vedenim a jsem moc rada, ze jsem mela tu moznost pracovat i nadale (konkretne se jedna o Ustav hematologie a krevni transfuze)

kikitt
6. bře 2017

Já jsem byla v neschopnosti cele tehu. Rizikove a navíc mi bylo zle AZ do porodu. Denne. Kontrola ani jednou nepřišla. ..kamarádce také ne. A pokud by ti přišla a ty nebudeš doma. ..můžeš říct zpetne den pote, že jsi spala, byla ve sprše. Cokoliv. .známa to tak dělala a ok. Jinak s kamarádkou jsme to též vůbec nedodrzovaly. ..Protoze jsem zvracela denne a zrovna když mi bylo půl hod lépe, šla jsem se projít. .mimo vycházky. Nikdy mi to nevyšlo presne. Tim pádem bych nemohla nikdy za devět měsíců ven. .A dum jsme též ještě neměli zkolaudovany. ...byla tam jen ulice a město. .nic více. 4 dnu navíc v ČR bych se určíte nebála.

j.a.n.i
6. bře 2017

@kikitt No, říct to můžeš a oni na to mohou odpovědět, že je to ale nezajímá a zkrátit/odebrat ti nemocenskou...

mirkamodrackova
autor
6. bře 2017

Takze asi takhle. Smlouva mi konci v kvetnu. Takze bych v praci stejne skoncila. Delala jsem na benzince u soukromnika a jednu holky i propustily kvuli tehotenstvi.... ptala jsem se na radu a misto toho jste se tady do me pustily. Takze uz vim ze sem fakt uz nic psat nebudu. Jak tady jedna pani psala ze obcas ji prijde ze si muzou delat co se jim zamane myslim zamestnavatelum tak s ni plne souhlasim. Radsi budu doma v klidu.... myslete si o me co chcete. Dekuji

mirkamodrackova
autor
6. bře 2017

@kikitt dekuju mooooc. Uvidime jak to nakonec dopadne a kdo pojede. Prijde mi skoda aby to propadlo

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
mirkamodrackova
autor
6. bře 2017

Jinak vsem dekuji za radu 🙂

xpila
6. bře 2017

@mirkamodrackova Zaměstnavatel těhotnou vyhodit nesmí (pokud není ve zkušebce), takže kdoví, jak to bylo. Opravdu to není tak snadné, jak si asi myslíš. My jsme ti tu jen skoro všechny radily, že si máš hájit svá práva, nikdo se do tebe nepustil.

@kikitt To, že jsi spala nebo byla ve sprše opravdu nikoho nezajímá.

mirkamodrackova
autor
6. bře 2017

Jeste zneuzivam davky dobryyyyy tak se obratte na meho doktora hahahahahahahaha. Ja si tu neschopenku sama nenapsala.

mirkamodrackova
autor
6. bře 2017

@xpila mazu tuto diskuzi nema to smysl a nebudu se tady s nikym dohadovat. Na to fakt nemam naladu. Nesmi ok ale vyhodil takze asi tak

xpila
6. bře 2017

@mirkamodrackova Diskuze smazat nejde 😉 A ne, vyhodit jí prostě nemohl. Pokud podepsala dohodu, tak je to něco jinýho, a spousta lidí pak říká, že dostali vyhazov... A nikdo se s tebou nedohadoval, tak hned nevyjížděj.

absintka19
6. bře 2017

@mirkamodrackova nikdo se do tebe nepoustel! Jen jsme ti radily kdyz ty se nezajimas o to na co mas pravo! A zakon je vic nez prani zamestnavatele, takze branit se da !

mirkamodrackova
autor
6. bře 2017

Uz koukam ze smazat to nejde. Nevadi vim pro priste ze sem nic nepsat. Dekuji

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
absintka19
6. bře 2017

@kikitt takove nesmysly, nepochodis ze jsi spala, byla ve sprse a pod. Verejne se priznavat k podvodu to jsi hrdinka 🙂
Neboj, katma je zdarma 🙂

dagmar_hribek
6. bře 2017

@xpila hmm zajímavé ze driv těhotne meli neomezene vychazky nikoho to nezajimalo a ted jen šest hodin a delaj z těhotných jako kdyby byli nemocný.sama doktorka mi rikala ze s tim nesouhlasí.clovek ikdyz je na rizikovým ma mit možnost jit ven kdykoliv chce ono to te tehotne pomůže v tom ze přijde na jine myslenky apod a hlavně vetsina těhotných ma uz vetsinou rozum a nebudou vymetavat po nocich bary a ví jestli se cítí na to jit ven nebo ne.a to co na to podle jejich slov serou to uz je jejich vec.jelikoz si myslim ze vetsina těhotenství je vytouzena tak ty zeny budou mit rozum a budou vědět jak se chovat!!!tot muj nazor na omezeny vychazky v těhotenství!!!

ninive211
6. bře 2017

Ach jo, místo aby některé byly rády, že dostanou cenné rady, jak se bránit proti zjevným nespravedlnostem ze strany zaměstnavatelů (že spousta z nich svoje zaměstnance jen využívá a dělá si z nich onuce, přesčasy zadarmo apod., je známá věc, otázkou je, zda si to jako máme nechat všechno líbit...jasně, když se nikdo neozve ohledně svých zákonných práv a jim to bude stále procházet, ta k proč by toho nevyužívali, že), tak se ještě bezdůvodně urážejí...nepřečetla jsem si v diskuzi fakt jediný příspěvek, kde by se do tebe kdokoliv navážel, urážel tě nebo tak, všechny se snažily dát jen radu!
Takže spíš pro dobrotu na žebrotu...

xpila
6. bře 2017

@dagmar_hribek Proč na mě křičíš? A je to naprosto jednoduché - jelikož naprostá většina těhotných je na PN neodůvodněně, tak je jasné, že to je přísněji regulováno, aby je alespoň ty vycházky trochu odradily. Neschopenka je prostě jen jedna, ať je z jakéhokoliv důvodu. A neoemezené vycházky stále existují. Tedy ještě jednou - těhotenství není nemoc, takže na PN má být jen ta, která má zdravotní problémy, a ne ta, které se nechce pracovat. Tak to prostě je.

j.a.n.i
6. bře 2017

@dagmar_hribek A proč asi tak myslíš, že ty vycházky omezili? No, protože zejméně těhule (ano i další, ale těhotných bylo velké procento) tu nemocenskou zneužívalo.

mirkamodrackova
autor
6. bře 2017

Ne nepustily jste se tady do me ale vite prd o mem zdravotnim stavu atd tak mi prijde hloupe soudit a psat jak zneuzivam davky atd.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
zmrz_lina
6. bře 2017

@ttm no asi že je to super a ať si užije pobyt ve Varech ne? 😀

mirkamodrackova
autor
6. bře 2017

Ptala jsem se snad na neco jineho. Ok priste napisu mam problem s tlakem a mota se mi hlava v praci kdyz stojim 12hodin. Snad vam to tak staci

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
zmrz_lina
6. bře 2017

@ttm já na rizikovém nebyla a to, jak se teď válí doma každá druhá těhotná úplně zbytečně, mě pije krev 😀

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
mirkamodrackova
autor
6. bře 2017

Jojo to mas pravdu blbe jsem to asi napsala

alboo
6. bře 2017

@ireniq to je super. Ja mam jeste v zivy paměti, jak sem tehotna s dalsi těhotnou kolegyni (obe v 1.trimestru) kurtovali zmatenyho pacienta na jip po vykonu 🙂

majanax
6. bře 2017

@dagmar_hribek těhotenství není nemoc, pokud je rizikové má se většinou ležet

peczka
6. bře 2017

@mirkamodrackova ja v tehotenstvi-rok 2015- byla na nemocenske. Nastala stejna situace,tchyne koupila pobyt, ale tchan nestihal prijet-jezdi kamionem. Napsala jsem jen doktorce, ze jestli jde zmenit pobyt, ona ze jde at poslu adresu-poslala jsem adresu hotelu-vynechala jen jeho nazev- a bylo. Takhle jsem pak zmenila pobyt jeste jednou. Kontrola mi chodila celkem casto, takze bez prehlaseni pobytu bych to neriskovala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru