Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

luciferkaklaris
19. čer 2016

Ahoj holky, na kolik z vás přišla kontrola a z jakého jste okresu?? Jsem taky na neschopence (už naštěstí jen 14 dní), zatím nikdo nepřišel, taky mám z toho strach, tak si i řídím (blbec) budíka, abych slyšela zvonek...Díky

slecnajohanna
19. čer 2016

@luciferkaklaris byla jsem na neschopence půlroku a nepřišel na mě nikdo. dopoledne, kdy jsem neměla vycházky, jsem byla doma. pak jsem měla do sedmi výběh 🙂 večer jsem to už nijak neřešila. říkala jsem si, že po večerech už chodit kontroly nebudou. za celýho půlroku mě nikdo zkontrolovat nepřišel. jsem z prahy. moje doktorka mi říkala, že v praze těhotný nechávají bejt.

luciferkaklaris
19. čer 2016

@slecnajohanna Díky za odpověď. Tak to máme stejné. Taky mám vycházky od 13h do 19h a myslím, že je to nejlepší volba, kterou jsme si mohly vybrat 🙂 Věřím tomu, že kontroly moc nechodí, neznám v okolí nikoho, na koho by přišly, ale taky z toho mám strach. Jak říkáš, dopoledne taky dodržuju, ale večer...neumím si představit, že by přišla kontrola třeba ve 20h nebo 21h...

chris_n
19. čer 2016

@slecnajohanna
@luciferkaklaris realne si to taky představit neumím. Ale prý mají právo chodit az do 22h. Tj. než je noční klid 🤐

laisobel
19. čer 2016

Ahoj holky, ja mela vychazky ve dvou blocich. Bylo to na pytel. Nastesti neslo o neschopenku z duvodu ohrozeni miminka, takze mne doktorka byla ochotna kryt, kdyby neco. Zila jsem tehdy na vesnici a o vesnici vedle byla kontrola u tehulky nekolikrat, dokonce i vecer a na Silvestra.
Ale co jsme pak pres zname zjistili, nekdo z vedeni udelal ficak a holciny musely vykazat praci...
Vecer je to horsi s pripadnym krytim u lekare... Ja bych moc neriskovala. Ale vim jak to bylo hrozny sedet doma...

luciferkaklaris
19. čer 2016

@chris_n To vím. Jsem doma i po večerech, akorát jednou jsem přišla asi o tu hodinu později, tj. ve 20h, ale neumím si představit, komu by se chtělo takhle večer jet někoho kontrolovat...
@laisobel No na Silvestra to je fakt padlé na hlavu. Spíš mi to teda přijde děsný pro ty kontrolory...

chris_n
19. čer 2016

@luciferkaklaris pokud jim nekdo drzi nuz na krku, nebo mají udaní. Ja bych v tomhle na jejich míste asi kontrolovala práve v takových hodinách. (mimochodem, kontrola neví, s čím je clovek na neschopence)

luciferkaklaris
19. čer 2016

@chris_n Myslíš, že to neví? Diagnoza je napsaná na papíru, který jim posílá zaměstnavatel každý měsíc. Podle mě na sociálce soupis diagnóz mají...

chris_n
19. čer 2016

@luciferkaklaris prý to nemají kontroloři. Nevědí to. A dost často tomu odpovídají i reakce, co mají známé okolo:
"jee, vy jste tehotná? no tak to mi uz nepřijdeme"

slecnajohanna
19. čer 2016

@luciferkaklaris no na mý kámošky v plzni kontroly chodily - každá sociálka to má zařízené jinak. v plzni na to měli najaté studenty a důchodce, kteří chodili i mimo pracovní dobu. kdybych žila tam, tak bych vycházky dodržovala i večer.
jinak přesnou diagnozu podle mě neznají, ale že má člověk neschopenku napsanou od gynekologa vidí.

laisobel
19. čer 2016

Jo a neomezene vychazky se driv psat daly ale uz to nejde - prave aby lide jakobze nezneuzivali pobirani davek kdyz se jim nechce do prace.
Nikdo fakt neresi s cim clovek marodi nebo jestli je tehotnej. Nemocenska je nemocenska a hotovo.... Je to na pytel.

laisobel
19. čer 2016

@luciferkaklaris jojo je to padle na hlavu. Ale kdyz na ne slapali z vyssich míst tak co jim zbyvalo...

A je fakt ze nektera mesta rozsiruji kontrolory o brigadniky a tak... Asi kdyz nevykazuji doat carek za kontrolu tak musi makat...

hubaakuba
29. čer 2016

Ahojte, jdu spíše s dotazem. Jsem těhule a zvažujeme s manželem amniocetézu(z důvodu vyššího věku)
Jenže nic mi není a doktor by mě nejraději viděl už teď doma na neschopence. I když ji stále odmítám, řekl mi, že po odběrech ji dostanu stejně a pak by mně už nerad viděl v práci. Ale jak říkám, nic mi není a moc se mi sedět doma nechce. Nevíte jak dlouho po odběrech je nutné být doma? nebo je to individuálně a třeba po týdnu můžu zase do práce???

editah222
29. čer 2016

@hubaakuba já jsem na ni byla a doma jsem byla jen ten den. Mám sedavé zaměstnání a neviděla jsem důvod k tomu být doma. V obou těhotenstvích jsem chodila do práce skoro až do porodu 😀 Neměla jsem žádné potíže a tak nebyl k PN důvod.

hubaakuba
29. čer 2016

super,to je dobré vědět! já sice sedavou práci nemám. Lítám celých 12h na nohou. Ale na PN se mi nechce. No doktor má na to jiný názor. Jenže jsem hyperaktivní člověk který cestuje za přáteli a rodinou přes celou republiku(vlakem) tam i zpět třebas na otočku a to by mi asi v tomhle případě sklaplo ☹

janicka1978
3. črc 2016

Ahoj holky jsem na neschopnosti od začátku těhotenství nyní jsem25 tt vycházky jsou povolené 6 hodin denně a kontrola zatím žádná nebyla,ale čtu tady něco o neomezených vycházkach a poptala jsem se me MUDr a to skutečně neexistuje.jo a vycházky jsou povoleny pouze do19 hod pak už ne

andreaandrejka
3. črc 2016

@janicka1978 Neomezené vycházky bývali před několika lety. Ještě před 4 lety měla kolegyně neomezené, pak to zrušily.

janicka1978
3. črc 2016

@hubaakuba po odběru plodové vody MUDr doporučuji týden klid na lůžku a od35 let MUDr dávají automaticky neschopnost kvůli věku aspoň tady v jižních Čechách to tak máme

chris_n
3. črc 2016

@andreaandrejka rusili to tusi od roku 2014 nebo 2013. Ja s prvni uz byla omezen3

andreaandrejka
3. črc 2016

@chris_n Je to možné. Já to naposledy registrovala před těma 4 lety.

eviicka
3. črc 2016

@janicka1978 to myslíš po plodovce, nebo celkově? Po 35 se normálně pracuje - i kamarádka z Budějic chodila do práce co to šlo.

soyevita
3. črc 2016

@eviicka
@janicka1978 U nás se na rizikové nehraje ani po 40tce.Musí Ti opravdu něco být,aby Té dr.nechal doma.

andreaandrejka
3. črc 2016

@janicka1978 Co si pamatuju, tak máma šla po plodovce ve 41 letech normálně do práce. Jak kde a taky záleží na dr.

chris_n
3. črc 2016

U vsech, co meli odber plodovky vim, ze byly taky na neschopence. Minimalne tyden

soyevita
3. črc 2016

@chris_n Tak to určitě,po odběru je každá doma

janicka1978
3. črc 2016

@eviicka moje MUDr mi řekla že věk po35 je všeobecně brano jako riziko a ona všechny ženy po35 nechává pro jistotu doma.a po plodovce už tuplem.

janicka1978
3. črc 2016

@andreaandrejka to jistě! A také jestli se žena v práci nestresuje a nedělá náročnou raci.vse je na MUDr

eviicka
3. črc 2016

@janicka1978 teda neumím si představit, že bych byla doma jen kvůli tomu číslu v občance - samozřejmě mít jakoukoli komplikaci, či konkrétní riziko, tak bych neriskovala.

hubaakuba
3. črc 2016

Děvčata o to jde, že mi nic není, jen MUDr brblá díky mému hodně nízkému tlaku(ten ale díky coca cole je lepší 😀 a není mi ani zle) Jen proto by mě nejraději viděl doma. Mívám stavy na omdlení. Ale už za ty roky poznám když to na mě jde a jdu si sednout a přejde to. A Plodovce se vyhnu- genetik řekl, že podle krve není ani sebemenší náznak, že by se měl někdo něčeho obávat. Jenže jsem si včera "frajerka" uhnala pravděpodobně úpal na sluníčku. Tak pokud to za 2dny volna nepřejde budu muset k lékaři. Představa, že mě nechají doma je šílená! Naštěstí nemám tetploty přes 38 tak se to pokusím zvládnout.

shi_sha
6. črc 2016

Ahojky, doktor by neměl mít problém napsat ti nemocenskou v kterémkoliv týdnu jsi, nejdůležitější je přece to, jak se cítíš a jak tu práci zvládáš. Končit v práci 6 - 8 týdnů před porodem si snad můžou dovolit jenom úřednice 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru