• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

15. října 2016 
@hubaakuba Zalezi na tobe jak se citis, pokud by ti doma hrabalo z nudy tak si osobne myslim, ze je lepsi byt v praci... protoze dulezita je hlavne psychika zeny v tehotenstvi a pro extravertky je predstava sedet doma pekny utrpeni...ja jsem byla v praci az do 8.tydnu pred porodem..
6. črc ve 14:16  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@shi_sha Doktor v prvni rade musi mit duvod,tzn.zdravotni problem aby mohl PN vypsat. Jen tak,pokud ti nic neni,ti ji vypsat nemusi,to neni jeho povinnost. Za druhe to taky zalezi jaky dr.je,jak je ochotny. Nektery PN pise hned s cerstve pocuranym testem,nektery ma problem,i kdyz tehotna potize ma. To je dost individualni. Ja kdybych nemela prave ty zdravotni potize,tak chodim do prace az do nastupu na MD a to nesedim v kancelari.
6. črc ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tak určitě záleží na doktorovi, a na práci. Já už třeba teď vím, do kdy chci být v práci a do nástupu na MD to nebude. Nevydržela bych tam, po psychické stránce, ani s mými zády.
6. črc ve 14:38  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2016 (38. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
já svou práci miluju, fyzicky se to dá zvládnout a ač jsem váhově nepřibrala ani kilo, a jsem v 17tt naskočil mi pupek, že se v práci nemůžu dostat pro nic na poličku :grinning: což se tomu směju.Ale jde tam spíše o psychyku. Nadřízení si nevidí do huby a pak jsou mnohdy protivní i nejlepší kolegové :( to jediné mi tam vadí. Některým řeknou, že musí zvládnout práci pro 2 i kdyby tam měli být přes čas a jiným dají k ruce 5lidí a to se většinu času dloubou v nose. Nechat si vypsat nemocenskou by pro mne nebyl problém, potíže by se na to našly. Ale dokud sama necítím že to nezvládám-doma zůstat nechci. A ano u nás doktor automaticky po plodovce nemocenskou vystavuje. Té jsem se naštěstí vyhla tak jsem svou práceschopnost trošku prodloužila :grinning:
6. črc v 15:52  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2016 (39. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky zdravím Vás.Sice ještě těhotná nejsem ale měla bych na vás dotaz.Dělám těžkou práci a někde jsem četla že když otěhotním a firemní doktorka to zjistí,měla bych dostat náhradní práci od zaměstnavatele,ale pokud i to mi doktorka nepovoly,tak bych prej měla dostavát dorovnávání mzdy.Prosím nevíte o tom něco??Děkuji za odpověď ;)
8. črc ve 20:13  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@agnes66 - pokud Vás zaměstnavatel nemuze přeřadit na jinou práci,ktera odpovídá Vašemu zdravotnímu stavu (těhotenství), opravdu zůstáváte doma za 100 procent platu. Pokud by Vás převedl na pozici,ktera je méně placená,musi Vám dávat stejný plat,na jaký jste zvyklá.
17. črc ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Holky a co se stane když vas nechytnou doma??
26. črc v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@juuulinka Můžou ti dát pokutu, snížit nebo odebrat nemocenskou.
26. črc v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Lze mit vychazky 14-20 misto 13-19, nevite? Praha. Diky :slight_smile:
3. říj v 10:42  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (30. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
@mignona Těžko, vycházky se dávají od 7 - 19h
3. říj ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciferkaklaris Ok, dekuju, uz mi to pise i v jine diskuzi nekdo. Tak neva, 13-19 taky ok.
3. říj ve 12:27  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (30. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Nevíte někdo, jestli jde nastavit vycházky každý den jinak? Třeba 4 dny od 8:00-14:00 a 1 den třeba 12:00-18:00, aby si mohl člověk něco vyřídit i odpoledne? Nebo to musí být každý den stejné?
15. říj v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek