Nevolnosti v těhotenství - kdy přijdou a kdy ne? 🙂

paladinka
4. dub 2013

Ahoj, jsem těhotná, nyní mám za sebou 6. týden. Vstupuji do 7. týdne. Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s nevolnostmi. Mně je zatím dobře - tedy nezvracím, někdy se mi houpe žaludek, ale dá se to...
Potřebuji asi spíš uklidnit, zdali je možné, že už zvracet nebudu? Hrozně zvracení nesnáším. Bojím se toho tak, že nemám zatím ani radost z miminka☹
Navíc ani smrady mi nevadí, ale to bude asi proto, že mám pořád trochu ucpaný nos🙂
Prosím o zkušenosti, od kdy vám bylo špatně a zvracely jste anebo o ty pozitivnější, že vám nebylo špatně vůbec🙂 Děkujiiii

radushka1
5. dub 2013

@paladinka To bude v klídečku, neboj se. Já se zvracením problémy neměla po celý těhu (ted jsem 37tt), neříkám, že jsem nezvracela nikdy, sem tam mi jídlo nesedlo, ale fakt minimálně, měla jsem ale ze začátku, asi od 7 či 8 tt měsíc opačný problém, hnusilo se mi jídlo, a to všechno, ovoce, zelenina, maso, přílohy, prostě všechno. Jak jsem nikdy nejedla bílé pečivo, tak jsem skoro měsíc byla živena hlavně na bílých rohlících, s tím, že jsem se mermomocí snažila do sebe dostat ještě něco, ale jednoduché to nebylo...pak to odešlo...a jediné co se mi ještě hnusí je jakákoli forma oliv a to i v čemkoli. V zahraničí jsem si na dovči pokoupila olivové oleje a je možné, že mě už i prošly za tu dobu, co jsem těhu 😀

mijave
5. dub 2013

Někde jsem vyčetla, že proti nevolnosti pomáhají banány. A je fakt, že já na nich ujížděla celý první trimestr a špatně mi bylo maximálně z hladu. Což jsem vyřešila tím, že s sebou neustále nosím musli tyčinku nebo pár piškotů...

alpakovo
5. dub 2013

ahoj, třeba budeš mít to štěstí jako já! Za celé těhotenství jsem nezvracela ani jednou, chutě se mi nezbláznila a ani vůně mi nedělali problém 😀 Doufám, že když se dáme na druhé, bude to taky tak

zutinka
5. dub 2013

Já mám za sebou 2 těhotenství a zvaracela jsem při obouch až do 4.měsíce.Ono je to u každé těhule jiné.

swacinka
5. dub 2013

Já si taky myslela, že se tomu už vyhnu, jsem 11tt a včera a dnes to přišlo :( Ale je možný, že se to zkombinovalo s nějakou virózou, bolí mě i hlava a měla jsem zvýšenou teplotu 😒

ladenka
5. dub 2013

u prvního těhu jsem začala zvracet v 7tt a trvalo to do 14tt, zvracení hlavně ráno, přes den špatně, ale k večeru se to zlepšovalo, u druhého těhu jsem začala zvracet už na 6tt, a trvalo to až do 16tt, a bylo mi špatně neustále, i v noci, a zvracela jsem třeba ještě v jedenáct hodin večer, byl to očistec a už bych to zažít nechtěla 😝 závidím těm, co nezvrací nebo jim ani není špatně

vendullka
5. dub 2013

Ani u jednoho těhotenství jsem nezvracela, jen jsem občas měla trošku žaludek na vodě, ale to spíš v autě🙂

evulinkab
5. dub 2013

@paladinka Nevolnosti te fakt potkat nemusi.Já, když otehotnela, tak jsem taky čekala, kdy budu objímat záchodovou mísu.A zvracela jsem jen dvakrát-jednou, když jsem ráno spolkla dva prášky hořčíku a jeden mi uvizl v krku, což me začalo nadavovat a podruhé při čištění zubů...A to je vše.Je teda pravda, že se mi nadavovalo do 12tt práve při tom čištění zubů, ale šlo to v poho zvládnout bez bliti.A taky jsem vypozorovala, že když jsem si nechala ráno u postele nejakou sladkou tyčinku a nebo piškoty a hned po probuzení jsem je snedla, tak se mi ani nenadavovalo pak.-)

adik1988
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ewanka
13. říj 2016

@paladinka Jsem teď na tom stejně jak ty, jsem teď v šestém týdnu, Chci se zeptat, jak to dopadlo s tvými nevolnostmi? Díky moc.

paladinka
autor
13. říj 2016

@ewanka já od malička trpím fobií ze zvracení, takže jsem nevolnosti fakt nechtěla 😀 ale přišly přesně začátkem 8. týdnu a odešly na konci 13. týdne. Pak už to bylo fajn. Nezvracela jsem, jen mi bylo hodně špatně, zhoršovala to kys. listová a zlepšoval vit. B6 - pyridoxol . V noci jsem radši vstávala na menší jídlo, aby mi ráno bylo dobře. Nejvíc zle mi bylo odpoledne až do noci :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru